Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 08 Lut 2017, 20:35
Temat postu:

Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


Witam.posiadam Scenica 2 z 2008r 2.0benzyna z gazem.autko ma między innymi elektryczny hamulec ręczny/postojowy.hamulec działa prawidłowo, zaciąga przy gaszeniu auta, puszcza przy ruszaniu, ręcznie też działa w obie strony, tylko od dwóch dni po zaciągnięciu hamulca nie świeci się kontrolka na desce rozdzielczej od hamulca.dodam jeszcze ze kontrolka na dźwigni hamulca działa prawidłowo, tylko na desce jej brak.w momencie jak włączam sam zapłon bez odpalania auta to kontrolka na desce działa- tzn zaświeci się na chwilę po czym gaśnie.czy ktoś miał taki przypadek lub wie co może być nie tak?dziękuję z góry za porady.pozdrawiam
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 09 Lut 2017, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


Nikt z obecnych na forum nie miał takiego przypadku?naprawdę jestem jedyny z taką przypadłościa?jak podłączyłem go autocomem delphi to brak jakichkolwiek błędów.wyłączyłem hamulec ręczny całkowicie i ponownie włączyłem i dalej jest to samo.pozdrawiam
Powrót do góry
richie_ri

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2017, 18:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


uporałeś się z tym problemem? u mnie to samo, też autocomem go próbowałem zrobić..
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Pią 24 Lut 2017, 22:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


Nic z tej sprawie jeszcze nie udało mi się zrobić.jest zimno u nas i pada śnieg, a niestety nie mam garażu żeby pokombinować
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Pią 24 Lut 2017, 22:07
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


A u ciebie jest taki sam problem czy są jeszcze jakieś inne objawy??? Robiłeś już coś w tym temacie???
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Lut 2017, 22:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
richie_ri

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 15:43
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


PROBLEM: żółta kontrolka P w trójkącie, komunikat o problemach z hamulcem postojowym, brak wspomagania hamulcem przy starcie pod górkę (nie puszcza) - manualnie hamulec działa poprawnie, wyłączone załączanie hamulca po zgaszeniu (i tak ma zostać)

PODPIĘCIE POD KOMPA: uszkodzony czujnik sprzęgła - co by wskazywało na problemy z odpuszczaniem hamulca przy starcie. drugi błąd: jazda z maksymalnie zaciągniętym hamulcem postojowym.. nieistotny.

kasowanie błędów nic nie dało, komunikat na cyferblacie dalej świeci, ręczny manualnie działa poprawnie.

kodowanie licznika z ciekawości na opcje bez hamulca elektrycznego, nic. powrót do ustawień standardowych. dalej komunikaty się wyświetlają.

adaptacja hamulca ręcznego, pogorszyło się. komp stwierdził że są linki źle podpięte.. ale błędy się pokasowały. ok stwierdziliśmy pożyjemy zobaczymy. ręczny manualnie uruchamiany działa.

samochód nie ujechał 100m jak wraca z choinka komunikatów na cyferblacie: P w trójkącie, kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego, STOP.

no to podpinamy od nowa i sprawdzamy... a ku większemu zdziwieniu NIE DZIAŁA w ogóle hamulec elektryczny, brak komunikatu diodą na włączniku hamulca...

kilka godzin prób uruchomienia przez kodowanie licznika na "Z hamulcem elektrycznym" "bez hamulca elektrycznego". kilka prób wgrania nowych adaptacji hamulca.... po jakimś czasie dziwnym trafem zaczął działać manualnie. błędy źle podpiętych linek zostały, w międzyczasie wywalał kilka rożnych błędów które nigdy wcześniej nie występowały.

EFEKT: działa manualnie hamulec postojowy, nie zaciąga po zgaszenia i tak ma być, nie puszcza przy ruszaniu pod górkę może tak zostać, błędów nie wywala więc jest ok, natomiast problem duży: Brak kontrolki o zaciągniętym ręcznym na cyferblacie.. i tu walczymy i szukamy podpowiedzi.

Pytanie mi się jeszcze rodzi jedno, czy jakąś kombinacją zaciągania hamulca postojowego, dłuższym przetrzymaniem, wciśnięciem w tym czasie sprzęgła bądź hamulca komputer w samochodzie mógł wyłączyć hamulec... byłoby to najmniej dziwne, ale w końcu to francuska elektronika..

producenci airbusa też nie wiedzieli że autopilot wyłączy się po skręceniu wolantem i rozbił się samolot a to również francuz ze zbytnia ilością niedopracowanej elektroniki Smile Smile Smile
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 14:32
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


A więc tak, bo widzę że mamy zupełnie odwrotne przypadki, a jedyny wspólny, to brak informacji ikontpmjjg na desce.ja pracuje na autocomie delphi i jeśli chodzi o pierwszą sprawę, która wolisz żeby nie zaciagal przy wyłączonym silniku- to w parze razem z tym dochodzi automatyczne puszczanie przy ruszaniu, robiłem już kilka razy u siebie adaptacje ręcznego i te 2przypadki zawsze u mnie idą w parze.jeśli chodzi o Twoje ostatnie pytanie- to odpowiedź brzmi tak- można wywołać błąd ręcznego kombinacja zaciągania.wg serwisówki dla scenica 2 to błąd wywołuje się poprzez 8krotne zaciągnięcie hamulca bez użycia przycisku zwalniania w ciągu 3sekund.wtedy towarzyszą temu kontrolki które są u ciebie i jest to prawidłowe działanie i wywala na kompie błąd df 048, ale też razem z tym błędem dalej wg instrukcji powinna zapalić się kontrolka hamulca na desce.oczywiście błąd ten powinien się dać skasować później przez kompa- jest to tzw.wymuszenie awarii ręcznego tylko po to żeby zobaczyć czy działa kontrolka.u ciebie problem jak widzę dotyczy tego że te kontrolki później nie można wykasowac, a u mnie ze tego błędu i kontrolek nie można wogole wywołać?ręczny działa prawidłowo łącznie z automatem puszczania przy ruszaniu tylko brak na desce jakiejkolwiek kontrolki
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 15:14
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


tryb skandynawski ( czyli nie zaciaganie recznego po zgaszeniu) nie ma zadnego zwiazku z odpuszczaniem recznego podczas ruszania,


u mnie tez walilo bledami co jakis czas, tez recznie mozna bylo wylaczac reczny a podczas ruszania przestal dzialac,

przyczyna to zasniedziale styki w zlaczu recznego pod podwoziem,

mysle, ze warto tam zajrzec, tym bardziej, ze to nic nie kosztuje Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 02 Mar 2017, 19:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


Witam ponownie.robiłem test i adaptacje kilka razy ręcznego i za każdym razem u mnie szło to w parze, chodzi o zaciąganie przy wyłączanym silniku i przy ruszaniu automatyczne puszczanie.ale nie o to teraz chodzi.a więc nie wiem czy dobrze wcześniej doczytałem- chodzi o tą kostkę szara pod fotelem kierowcy i pod schowkiem?jeżeli tak to odłączylem ja i psikalem kontaktem, sprawdziłem bezpieczniki i wszystko wydaje się być dobre, ale dalej brak komunikatów na desce i kontrolki ręcznego.gdzie jeszcze szukać przyczyny??
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Pią 17 Mar 2017, 12:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


Witam ponownie- udało się uzyskać prawidłowe działanie ręcznego elektrycznego i wskazań na desce rozdzielczej- tzn.komunikatów i czerwonej kontrolki hamulca
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Pią 17 Mar 2017, 14:52
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczny hamulec ręczny- brak kontrolki


Nie wiem czemu ale pozostałej części wiadomości nie chciało dodać więc napiszę ponownie.otóż w moim przypadku trzeba było robić adaptacje 2instrumentów- hamulców i wyświetlacza deski rozdzielczej. Pojedynczo nie dawało żadnego efektu- pracowałem nad tym tematem testerem delphi ds.wszystko teraz działa jak należy.temat uważam za zamknięty.pozdrawiam[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

54 850

2016r.

144 800 km

wielkopolskie

RenaultClio

41 900

2019r.

79 000 km

mazowieckie

RenaultEspace

84 990

2018r.

109 000 km

śląskie

RenaultMegane

27 900

2010r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System