Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzegorzlbn

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: opel corsa c 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Kwi 2017, 15:51
Temat postu:

problem z wycieraczkami


Witam potrzebuje pomocy z wycieraczkami w renault master 2010 r mianowicie wycieraczki nie wyłaczaja sie ktos wyjął bezpiecznik po włozeniu wycieraczki cały czas działaja ktos ma jakis pomysł gdzie szukac ? Zwarty przekaznik?dziekuje za pomoc kolejne pytanie co oznacza komunikat na desce low battery ?
Powrót do góry
boniu-2005

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Boguszów-Gorce
Posiadane auto: RENAULT MASTER III 125km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Kwi 2017, 17:56
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


brak ładowania wycieraczki w trybie awaryjnym tylko bezpiecznikiem wyłączysz albo klema...walczyłem z tym prawie tydzień najprawdopodobniej masz przetarty przewód idący z aku do silnika przeciera sie w plastiku przy skrzyni biegów Mad
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 05 Lut 2018, 14:31
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Koledzy, walczę z błędem "Usterka ładowania akumulatora" od 2 miesięcy i dziś do tego wszystkiego doszedł problem wycieraczek. Gdy włączyłem spryskiwacze to wycieraczki cały czas chodziły i nawet zgaszenie auta nic nie pomogło. Dopiero po kilku uruchomieniach i zgaszeniach auta wycieraczki stanęły. Do tego na desce zaświecił się komunikat o "trybie ekonomicznym". Mam już serdecznie dość tego auta i najchętniej bym je w [cenzura] spalił, ale niestety, jak to się mawia - bus musi latać.
Jak do tej pory zmieniłem regulator napięcia i po podłączeniu clipem wyskakuje mi brak komunikacji pomiędzy UPC a regulatorem. Przewód był sprawdzany 10x przez elektryków i jest ok. W związku z tym równo co 12 minut od uruchomienia auta wyskakuje mi błąd usterki ładowania akumulatora. Ładowanie miernikiem na akumulatorze jest sztywne 14,3V, w gnieździe zapalniczki 13,9~14V. Kazano mi jeździć i testować, więc tak testuję od 2 miesięcy aż tu wyskoczyła dziś nowość z tymi wycieraczkami. Idąc tropem kolegi, który pisał o przewodzie z aku do silnika otworzyłem maskę i zacząłem kijem ruszać tą wiązką, ale nic się na desce nie pojawiało. Jestem wstępnie umówiony na wymianę tego przewodu, ale szczerze wątpię, czy to on będzie winowajcą. Macie jakieś inne pomysły odnośnie wycieraczek, tudzież błędu z regulatorem?
Powrót do góry
fcania

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Master III 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 02:23
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


eekz napisał:
Koledzy, walczę z błędem "Usterka ładowania akumulatora" od 2 miesięcy i dziś do tego wszystkiego doszedł problem wycieraczek. Gdy włączyłem spryskiwacze to wycieraczki cały czas chodziły i nawet zgaszenie auta nic nie pomogło. Dopiero po kilku uruchomieniach i zgaszeniach auta wycieraczki stanęły. Do tego na desce zaświecił się komunikat o "trybie ekonomicznym". Mam już serdecznie dość tego auta i najchętniej bym je w [cenzura] spalił, ale niestety, jak to się mawia - bus musi latać.
Jak do tej pory zmieniłem regulator napięcia i po podłączeniu clipem wyskakuje mi brak komunikacji pomiędzy UPC a regulatorem. Przewód był sprawdzany 10x przez elektryków i jest ok. W związku z tym równo co 12 minut od uruchomienia auta wyskakuje mi błąd usterki ładowania akumulatora. Ładowanie miernikiem na akumulatorze jest sztywne 14,3V, w gnieździe zapalniczki 13,9~14V. Kazano mi jeździć i testować, więc tak testuję od 2 miesięcy aż tu wyskoczyła dziś nowość z tymi wycieraczkami. Idąc tropem kolegi, który pisał o przewodzie z aku do silnika otworzyłem maskę i zacząłem kijem ruszać tą wiązką, ale nic się na desce nie pojawiało. Jestem wstępnie umówiony na wymianę tego przewodu, ale szczerze wątpię, czy to on będzie winowajcą. Macie jakieś inne pomysły odnośnie wycieraczek, tudzież błędu z regulatorem?


Mnie też dopadł ten sam błąd jakies rozwiązanie, wycieraczki po załączeniu ciągle pracują nawet jak zgaszę silnik, załącza sie kontrolka ładowania akumulatora chociaż alternator go ładuje...
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 08:28
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Witam, u mnie to samo. najpierw od 2 lat juz chyba mam usterka wtrysku, sprawdz uklad wydechowy (po podlaczeniu kompa jest tez blad z tempomatu). auto jezdzi normalnie, zadnego szarpania, utraty mocy - wszystko OK. DPF nie zapchany. W zeszlym roku zaczely sie problemy z silnikiem (strasznie szarpal nie dalo sie jechac, glosna praca) w DE auto sciagneli assistance na serwis - diagnoza: wtryski i turbo do wymiany. zdecydowalem sie pociagnac auto do PL. naprawa 10 minut - upalilo jeden pin na wtycznce 2 wtrysku az przypalilo kostke. wczesniej majac ta usterke grzebalem przy kostkach, rowniez czyscilem (czyste) piny. moze cos rozgialem i byl lekki luz, iskrzylo az upalilo. ale blad niestety nie zniknal. wtyski sprawdzone, turbo sprawdzone. 3 tyg temu zaczely sie kolejne problemy: ladowanie akumulatora, tryb ekonomiczny. ladowanie faktycznie bylo 15,5V wiec za wysokie - zatarte kolo pasowe alternatora. wymienione, alternator przegladniety, szczotki jak nowe w regulatorze. montaz i sprawdzenie, adaptacja alternatora i ladowanie poprawne, jednak od razu ten sam blad. auto obskoczylo 2 tyg trase (5000km) i caly czas jezdzi. kierowca mowi ze wystapil problem z wycieraczkami jak u kolegi powyzej. do tego zaczal swiecic ABS i kolejny komunikat sprawdz ABS. tak wiec mam:
usterka wtrysku
sprawdz uklad wydechowy
tryb ekonimiczny
usterka ladowania
sprawdz abs

od samego poczatku obstawiamy usterke elektryczna ale nie moglismy jej zlokalizowac i o ile z 1 kominukatem mozna bylo przebolec, to z tyloma to juz sygnal ze niebawem cos uleci. dzis sprawdzimy ta wiazke nad skrzynia biegów.

prosze kolege wyzej o informacje czy rozwiazal problem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 08:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 10:38
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Problemu nadal nie rozwiązałem. Cały czas po równo 12 minutach wyskakuje błąd z usterką ładowania, jednak (póki co) problem z wycieraczkami się nie powtórzył. Znajomy elektryk wspomniał coś o uwalonym UPC w aucie, ale kurde to nie jest moim zdaniem możliwe. UPC jest suche, czyste, piny wszystkie jak nówka.
U mnie wszystko zaczęło się od komunikatu z ładowaniem. Szybko zgasiłem auto i sprawdziłem miernikiem i ładowanie po uruchomieniu szybowało do 15.6V, po czym wyskakiwał błąd na desce i ładowanie zaczynało spadać. Na zdrowy rozum to jest to problem z regulatorem, a clip to potwierdził - usterka regulatora. Po wymianie regulatora błąd nie pojawiał się bezpośrednio po uruchomieniu. Ładowanie jest sztywno 14.5V niezależnie co mam włączone, ale jednak po 12minutach jazdy znów brzdęk - komunikat na desce. Nie jestem w stanie przeprowadzić adaptacji nowego regulatora, bo ja posiadam Movano i jakoś niespecjalnie chcę wrzucać mu reproga od Mastera, bo cholera wie co może się stać.
Odnośnie przewodu zasilania między altkiem a akumulatorem to zamiast się grzebać i wymieniać prościej będzie puścić dla testu drugi między klemą a alternatorem i zobaczyć co się stanie. Ja niestety nie mogę chwilowo tego zrobić, bo nie mam dostępu do podnośnika.
Osobiście zastanawiałem się też nad tą całą plusową klemą zespoloną. Być może to tam gdzieś jest jakiś bubel? Elektrycy co prawda ją piaskowali i zasmarowali miedzią, ale cholera wie.
Przy okazji dodam, że jak sprawdzałem UPC to pod nim jest szyna z bezpiecznikami. Miałem spalony jeden bezpiecznik 40A. Clip mi tego nawet nie pokazał. Wg. rozpiski steruje on niby wentylatorem chłodnicy, a dokładnie drugim biegiem.
W sumie to tyle, co mi się udało do tej pory ogarnąć. Jeżeli coś Wam się uda to bardzo proszę o pozostawienie komentarza.
Powrót do góry
fcania

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Master III 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lut 2018, 17:19
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


No to ładowanie mam od 13.90-14.01 więc chyba może być, błąd aku występuje po ok minucie od odpalenia, wycieraczki nadal żyją swoim życiem, wyciągnąłem USMX-62, i w około przekaźnika od wycieraczek tak jakby była nadtopiona ta powłoczka (silikon czy coś w tym stylu), dpf-a chyba nie mam, a błędy na ds-150 pokazały ;p0380- obwód A grzałki/ świecy żarowej, oraz p0299 warunek nieprzekroczenia doładowania dla turbosprężarki/ sprężarki mechanicznej "A", czy wymiana UPC jest plug&play czy trzeba adaptować ponownie?
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 09:01
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ja jeszcze nie sprawdzalem ale mysle ze olo piatku sie zabiore.
Wymiana komputera na pewno wiaze sie z adaptacja, tak mi sie przynajmniej wydaje sadzac po innych markach. Przede wszystkim immo bedzie zakodowane w ECU. Ale nie obstawiam komputera tylko jakas wiazke, szukanie jednak klopotliwe.
Ciekawe co by serwis na to powiedzial. Problem jest widze masowy w tych masterach wiec nie jeden byl w aso i maja jakis patent na to zapewne.
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 10:30
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ja zaobserwowałem ciekawą zależność. Praktycznie zawsze po równo 12minutach wyskakuje mi błąd niezależnie od obciążenia elektrycznego auta. Jednak przez te 2 miesiące obserwacji zdarzyło się ze 3 razy, że błąd wyskoczył mi po około godzinie od uruchomienia auta. Zależność była taka, że w tych dniach była bardzo duża wilgotność powietrza. Raz temperatura około 3 stopni, ale przeogromna mgła i ogólne wrażenie jakby się pływało, a raz temperatura była -4, ale też czuć było dużą wilgotność na zewnątrz.
Ja osobiście jak już pisałem UPC nie obstawiam, bo jest ono zamontowane tak, że nie ma prawa nawet odrobina wilgoci się do niego dostać. To musi być jakiś przewód/wtyczka/część do wymiany, tudzież naprawy.
Powrót do góry
fcania

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Master III 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 16:17
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Podłączyłem z aku do puszki bezpieczników przy silniku stały + problem nadal ten sam, zmierzyłem napięcie na kazdej świecy żarowej jest na wyłączonym ok 5v, po zapłonie na 2 sekundy pojawia się około 10 v
Powrót do góry
fcania

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Master III 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lut 2018, 09:22
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na te wycieraczki?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 21:35
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ja niestety coraz bardziej skłaniam się ku UPC. Aczkolwiek ja również mam problem ze świecami nurnikowymi. Najpierw pokazywało mi błąd jednej, a teraz już błąd sterowania świecami.
Powrót do góry
markson43

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 09 Kwi 2018, 16:21
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


No ja też mam problem z informacją "Usterka ładowania akumulatora".
1.Ładowanie idealne 14.2 V
2.Po rozruchu 15.5 V potam spada na 14,2 po dodaniu gazu lub 10 sek.
3.Po szybkim dodaniu gazu ładowanie 13.5V ale tylko na 1 sek.i wraca do normy.
U mnie z wycieraczkami nie ma problemu.
Podłaczyłem Clipa i jest usterka Razzołączenie pomiędzy UPC a Alternatorem.
Ja chyba zrobię remont alternatora chociaż nic to nie da ale inaczej szkoda pruć kabelkologię.
A może już ktoś wie jaki to jest problem?
_________________
Marek
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 10 Kwi 2018, 06:44
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Jeżeli tak Ci szybuje ładowanie to masz wywalony regulator.
Ja natomiast nadal walczę z tematem. W ostatni weekend podmieniałem nawet UPC między autami i błąd jak był tak jest. Problem z wycieraczkami (póki co) się nie powtórzył i mam nadzieję, że był to jednorazowy wybryk.
Dziś jeszcze wstawię nowiutki akumulator Centrę Futurę i zobaczę co się stanie. Obecny akumulator mam rocznego AutoParta, ale już zwyczajnie nie mam pomysłów co robić dalej. Serwis Opla podpowiedział mi kupno nowego alternatora za 6000 netto, bo (cyt.) "być może to będzie przyczyną".
Powrót do góry
markson43

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 1/6
Wysłany: Wto 10 Kwi 2018, 14:49
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ty zmieniłeś regulator i nic nie dało a mi każesz? Może i pomoże.
1.Napiszę tak....Jak się nie dowiemy co ma UPC za zadane czyli co mierzy i sprawdza to nigdy tego nie zrobimy.
Chyba że komuś się uda przez przypadek lub znajdzie uszkodzenie itd.
Ale ktoś coś wymyślił a my teraz szukamy jak te sępy....Smile
_________________
Marek
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 10 Kwi 2018, 20:11
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Jak mi nie dało jak dało? Po zmianie regulatora mam normalne ładowanie, a błąd to zupełnie inna para kaloszy. Mi wywaliło błąd właśnie z winy uszkodzonego regulatora, który przeładował akumulator. Pytanie tylko co zrobić dalej z tym fantem. Właśnie zmieniłem aku i zobaczę co będzie. Być może też mi się trafił bubel.
Powrót do góry
markson43

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 11 Kwi 2018, 09:01
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ok to zmienie regulator.A kolega ma pojeździć z innym akumulatorem bo ponoć zmieniał i nie było błędu.
_________________
Marek
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 11 Kwi 2018, 09:05
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Tak jak pisałem wyżej - wstawiłem wczoraj Centrę Futurę i zamiast mojego rocznego akumulatora (jednak to jenox, a nie autopart) i błąd jak był tak jest. Być może jeszcze za wcześnie na wnioski, bo te auta mają system zarządzania energią i z tego co wiem chwilę trwa zanim on się "przyuczy" do nowego akumulatora.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 14:02
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Odebrałem auto z ASO i również stwierdzili błąd regulatora. Najwidoczniej działa on fizycznie, tj. utrzymuje odpowiednie ładowanie, ale nie komunikuje się z autem. Ot trafiła mi się najwidoczniej wadliwa sztuka. Teraz jeszcze kwestia ponownego umawiania się do elektryków i wymiany, a wówczas zobaczymy co będzie. A problem z wycieraczkami miałem jeden jedyny raz i więcej mi się to nie powtórzyło.
Powrót do góry
markson43

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 22:43
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


O cenne wiadomości piszesz !!!!!!!
Zobaczymy co u mnie po wymianie regulatora.Auto jest kolegi i nie wiem czy już wymienił bo to taki zamulony chłop.
Dzięki za info.
_________________
Marek
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 07 Maj 2018, 22:17
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


No i co panowie?
Powrót do góry
gadu-gadu
markson43

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 1/6
Wysłany: Wto 08 Maj 2018, 05:32
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie miał być wymieniony regulator ale nie wiem czy wymienił....bo jak wiadomo auto normalnie śmiga.Dziś się dowiem.
_________________
Marek
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 09:32
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Problem powrócił. Wymiana regulatora (z nowego na nowy) nic nie dała. Najprawdopodobniej poprzedni regulator uszkodził skrzynkę UCH/BSM i to będzie przyczyna problemu. Problem z wycieraczkami powrócił w sobotę, a dziś do tego doszły komunikaty o: 1 - przejściu zasilania w tryb ekonomiczny, 2 - usterki ładowania akumulatora, 3 - problem z ciśnieniem oleju (!?!!!!!), oraz oczywiście ciągła praca wycieraczek... Zgasiłem auto i po około 5 minutach wycieraczki się wyłączyły i błędy pogasły. Także mam już serdecznie dość tego auta, bo zwyczajnie nie wiem czego szukać. ASO jak widać też nic nie dało.
Powrót do góry
markson43

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 11:32
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Uszkodzenie właśnie tej całej elektroniki UHc lub bsi jak komu pasuje.Tylkp podmiana na sprawny.
_________________
Marek
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 11:56
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


panowie, jezdze z tymi bledami juz 150tys km i auto jezdzi
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 13:39
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie też jeździ, ale to nie jest w tym rzecz, żeby ciągle błędy były. Do tej pory wyskakiwał mi jedynie komunikat o usterce ładowania akumulatora (mimo, że wszystko jest ok), potem wycieraczki, ale dziś, gdy się zaświecił komunikat o braku ciśnienia oleju to mi się zrobiło gorąco.
Tak czy inaczej mam teraz pytanie odnośnie UCH. Czy w tym modelu można podmienić je z drugim autem, czy tak jak w poprzedniej generacji potrzeba ECU i immo do stacyjki? Pytam, bo tutaj samo uch zostało podzielone na część w kabinie i część pod maską. To pod maską już podmieniałem z drugim masterem i nic się nie zmieniło. Najprościej by było podmienić i drugie, ale nie wiem jak będzie z kwestią immo.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 13:48
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


moim zdaniem to nie to. jest gdzies problem z alektryka bo bledy sa i ich nie ma. jakby to uch to by ci bez problemu pocisneli nowe w aso - to ich atut - wymiana czesci. a tu jest usterka problematyczna bo trzeba jej szukac w elektryce, gdzies problem z masa, przelamanym.przegnitym kablem...ostanio mialem sciagniete lewe kolo i nadkole i przewod masowy ktory jest przykrecony do skrzyni biegow zostal mi w rece - ucieszylem sie ze to juz jest to !!! ale niestety problem nie zniknal.

pewnie ze nie sztuka jezdzic z tymi usterkami...no ale jak sam widzisz latwiej z nimi jezdzic jak je znalezc

uch ecu czy zwal jak zwal nie obstawiam bo zwyczajnie bledy by byly stale
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
fcania

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Master III 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Cze 2018, 19:29
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ładowanie 13.9-14.1, po kilku sekundach kontorlka akumulatora i STOP, i po włączeniu wycieraczek ciągła ich praca aż do momentu odłączenia masy.. co dalej ładowanie wydaje się być w porządku na razie auto jeździ tylko w słoneczną pogodę(brak wycieraczek), aku nie pada:)
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 18 Cze 2018, 21:39
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie okazało się, że uszkodzona była kostka na regulatorze i wygięte (zwarte) piny. Problem z wycieraczki minął, ale z ładowaniem niekoniecznie. Pierwszego dnia ładowanie miałem na początki 15.4 a po całym dniu spadło do 13.9V. Błędu na desce nie było. Ale to pierwszego dnia. Drugiego natomiast miałem wahania ładowania 15.1- 13.6V i gdy spadało poniżej 13.7 od razu wyskakiwał błąd usterki ładowania akumulatora. Kolejne dni cisza i dziś znów 13.7V i usterka ładowania. Być może regulator ch..j strzelił jak miał tyle czasu zwarte piny, albo to komputer auta źle nim steruje.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 19 Cze 2018, 06:23
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


A od czego sie niby wygiely? Czyli problem masz nadal ? Nie obstawialbym tego.
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 19 Cze 2018, 09:56
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ktoś źle wsadzał kostkę i pogiął piny. Ewentualnie ktoś uszkodził kostkę (to bardziej obstawiam) bo nawet "zapięcie" w niej jest połamane. Problem już nie występuje tak jak było wcześniej, tj. równo co 12 minut. Teraz potrafię kilka dni jeździć bez jakiegokolwiek błędu i normalnie korzystam z wycieraczek, a co któryś dzień regulator wariuje i wybija mi błąd. Zgaszę, odpalę i znów mam spokój na parę dni. Testuję to tak już ponad 2 tygodnie i ani razu mi się wycieraczki nie zacięły, a przed naprawą problem był za każdym razem.
Odnośnie błędu ładowania obstawiam, że jak były zwarte te piny to szlag trafił regulator i teraz głupieje i się zawiesza.
Powrót do góry
markson43

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 01 Lip 2018, 17:54
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie kolega pojechał na servis i auto niby zrobione.Znależli nie wiem czy ugnite czy połamane przewody.Ale gdzie to nie wiem ale raczej z tej wiązki co lecą przewody z altka itd.
Jeszcze mi kolega da odpowiedż na dniach bo sam nie wie ale na pewno uszkodzenie wiązki.
_________________
Marek
Powrót do góry
fcania

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Master III 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lip 2018, 18:40
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


markson43 napisał:
U mnie kolega pojechał na servis i auto niby zrobione.Znależli nie wiem czy ugnite czy połamane przewody.Ale gdzie to nie wiem ale raczej z tej wiązki co lecą przewody z altka itd.
Jeszcze mi kolega da odpowiedż na dniach bo sam nie wie ale na pewno uszkodzenie wiązki.



kolega też miał problem z wycieraczkami, (załączył i przestały chodzić dopiero po odłączeniu akumulatora)?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 13 Lip 2018, 13:58
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie po ulewach problem wycieraczek powrócił. Auto stało przez noc i gdy wsiałem od razu wyskoczył komunikat o trybie ekonomicznym, wycieraczki jak użyłem to tradycyjnie dostały szajby i zauważyłem pewną zależność. Otóż gdy pojawia się błąd na moim pseudo czujniku ładowania w gnieździe zapalniczki (kalibracja na 100% zła) ładowanie dramatycznie spada z 15.1v na 13.6v i się tak utrzymuje. Następnie jak skoczy znów na 15.1 wycieraczki zaczynają działać prawidłowo. Rozbierałem przed momentem podszybie, bo myślałem że kanały odpływowe są zapchane (skoro stało się to po nocy, gdy auto stało w deszczu). Owszem, od strony kierowcy nie miał nawet kawałka przelotu, ale z drugiej strony tam pod szybą nie ma kompletnie nic, co by miało wpływ na robienie zwarcia. Także znów wracam do punktu wyjścia eliminując kolejne rzeczy.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 02 Sty 2019, 14:15
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


witam w nowym roku, u mnie tak jak w starym cala lawina komunikatow na desce i auto smiga, ladowanie, wtrysk, cisnienie oleju tryb ekonimiczny uklad wydechowy itd.... raz sa raz nie ma (np cisnienie oleju) ale ladowanie swieci ciagle

ktos juz doszedl do czegos?
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 02 Sty 2019, 18:16
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie nadal to samo. Wycieraczki, ładowanie, czasami ciśnienie oleju. A wszystko to zawsze jak jest wilgotno. Przedwczoraj zrobiłem reproga komputera wtrysku z nadzieją, że coś się zmieni. Niestety nic to nie dało. Mam jednak pewien trop. Otóż dziwnym trafem Clip pokazał mi, że akumulator ma 11,6V. Wówczas komunikat o trybie ekonomicznym i ładowaniu ma sens. W weekend chcę sprawdzić wszystkie przewody na akumulatorze, czy nie są przypadkiem zaśniedziałe na zaciskach od odczek. Klemę plusową kupiłem nową, więc ją wykluczyłem. Być może to tam gdzieś coś nie łączy. Albo między akumulatorem a alternatorem, albo akumulatorem a budą.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 03 Sty 2019, 08:32
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


czyli jedziemy na tym samym wozku, gdzies czytalem moze ze 2 razy ze byl problem po stronie wiazki ktora idzie po skrzyni, niestety nie mam sie jak tam dostac zeby to dobrze sprawdzic, ja mialem skrzynie kiedys zrzycana wiec moze to jest jakos powiazane ze gdzies jakies kable sie uszkodzily. tez mam zwiekszona ilosc komunikatow o usterce jak jest wilgotno, od czasu doc zasu zalewam cala ta wiazke preparatem do stykow i po czasie jak bylo bardzoej sucho () komunikaty czasami gasly choc na krotko ale jednak...
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 03 Sty 2019, 13:24
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Już też sprawdzałem wiązkę przy skrzyni. Też polewałem całą wodą i kompletnie nic to nie zmieniło.
Nie wiem już czy pisałem, czy nie, ale u mnie zaczęło się wszystko od tego, że mi wygotowało akumulator. Dziwne przy tym jest to, że żadnego komunikatu błędu przy tym nie było. Myślałem no cóż - pech. Taki się trafił. Po wygotowaniu wszystko wokół akumulatora było zielone od oparów kwasu. Zmieniłem więc akumulator na nowy i wszystko niby było ok. Powymieniałem też wszystkie przekaźniki, które mam tam zamontowane (od agregatu, lodówki itp) bo one były całe zaśniedziałe. Kupiłem też nową klemę plusową i zmieniłem przewód minusowy do klemy (plus dodałem drugi). Jeździłem w ten sposób około roku czasu.

Po jakimś czasie wyskoczył komunikat o usterce ładowania. Tutaj ewidentnie był padnięty regulator i przeładowywał. Wymienili mi regulator. Od tego czasu na desce miałem dyskotekę odnośnie usterki ładowania. Po około pół roku padł mi kolejny (ten nowy co wstawiłem) akumulator. Rano (i to latem!) nie mogłem odpalić auta. Wstawiłem więc ponownie nowy akumulator. Tym razem postawiłem na Centrę Futurę. Z czasem zacząłem mieć problem z wycieraczkami, następnie po jakimś czasie doszedł błąd trybu ekonomicznego i sporadycznie ciśnienie oleju. Po jakimś czasie znów musiałem zmienić przekaźniki od agregatów, bo znów były zielone (i całe mokre). Wychodzi na to, że przez tą dziurę, którą idą przewody w korytku do akumulatora zaciekała woda. Obecnie zrobiłem to w stylu "kowala cebularza" i zakryłem dziurę gumowym dywanikiem przyklejonym na klej do szyb, żeby mi nic nie zaciekało. Resztę moich przygód znasz z tego tematu. Jedyne czego nie robiłem w okolicach akumulatora to właśnie rozcięcie izolacji na przewodach plusowych żeby zobaczyć w jakim stanie są połączenia między nimi, a "oczkami". Bo same oczka czyściłem do czystej miedzi.


Ostatnio zmieniony przez eekz dnia Nie 06 Sty 2019, 17:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 06 Sty 2019, 17:24
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ten weekend poświęciłem mojemu Movano i chyba znalazłem przyczynę wszystkich problemów. Jestem na 99,9% pewien, że winowajcą jest mostek z diodami w alternatorze. Nie ma wuja we wsi, że jest winne coś innego.
Nasz weekend wyglądał tak:
* Przedzwoniliśmy z bratem całą instalację.
* Posprawdzałem absolutnie wszystkie połączenia i kostki.
* Porozcinaliśmy izolacje, żeby sprawdzić, czy przypadkiem coś nie jest utlenione.
* Poczyściliśmy klemy.
* Daliśmy odrębne masy na silnik i do akumulatora.

Problem nadal nie zniknął, aczkolwiek samoistnie zniknął błąd "sprawdź układ hamulcowy" - magia. Błąd pojawił się sam 3 miesiące temu. Klocki i tarcze mam nowe, a pokazywał błąd klocków. Kostki i kable posprawdzane. Ot taki błąd widmo. Ale nie o tym mowa.

Jednakowoż. Po ostatnim zrobieniu reproga (o którym pisałem wyżej) doszedłem do wniosku, że auto "widzi" pracę regulatora, ale finalnie akumulator nie jest w tym czasie ładowany. Działa to na zasadzie mniej więcej takiej:
Gdy CLIP pokazywał mi obciążenie alternatora (wg. regulatora) w granicy 30% to wówczas błędu nie było, a miernik pokazywał mi ładowanie 14,6V.
Gdy wyskakiwał błąd ładowania, to wartość regulatora skakała do 85-95%, a wartość na mierniku spadała na 13,3V, co za tym idzie ładowanie znikało. Wówczas oczywiście dzieją się cuda wianki na desce i występuje błąd z wycieraczkami.

W tym momencie mieliśmy z bratem już pewien trop. Ostatnią rzeczą jaką zaobserwowałem po ostatnim reprogu jest to (i tu proszę Was o potwierdzenie, czy macie tak samo), że jeżeli wyskakuje mi błąd usterki ładowania to wystarczy, że włączę wszystkie możliwe odbiorniki prądu na maksa, a błąd znika. Odwrotnie niż w teorii być powinno. Włączam nadmuch na maksa, podgrzewanie lusterek, światła długie i cyk - deska robi się normalna, wycieraczki gasną, a miernik pokazuje znów 14,5V.
Także praktycznie jestem w tym momencie pewien, że winny jest alternator. Brat potwierdził to samo, bo dokładnie 3 tygodnie temu padł mu w Chryslerze Pacifice mostek z diodami i tam problemów też było co nie miara. Nie działał wskaźnik paliwa, prędkościomierz, auto ruszało z 2 biegu, po czym redukowało na 1 itp itd. Wszystko wina mostka z diodami. Na trop naprowadziło go forum chryslera pacifiki w Polsce. Ludzie też głowili się miesiącami co jest przyczyną tak wielu usterek.
Kolejną sprawą było brata Vivaro 2.0 benzyna. Cewki nowe, świece nowe, a czasami przerywało, traciło moc, deska wariowała itp. Winowajcą był też mostek z diodami na alternatorze.
Gdy zmieniano mi regulator chłopaki przejrzeli mi alternator i zmienili łożysko. Mostek jest jedyną rzeczą, której sprawdzić się nie da. W tym przypadku wszystko do siebie pasuje. Wariuje, gdy się nagrzeje, gdy jest wilgotno...
Także myślę, że ten weekend przyniesie dobre wyniki.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 25 Sty 2019, 08:58
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Hej, auto mam na duzym serwisie od 5 stycznia chyba Smile wczoraj powiedzieli ze sie poddaja wiec dzis lub jutro odbiore auto i wywale ten mostek bo pierwsza rzecza u mnie byl alternator ktory zrobilem calosciowo ...ale wlasnie bez mostka Smile taka glupota, jak robie klientom to robie calosc u siebie poszedlem na skroty, i musze sprobowac z tym pelnym obciazeniem jak piszesz.

jak to robiles kasowales bledy i odpalales auto na pelnym obciazeniu czy odpalales auto wlaczales odbiorniki i wtedy bledy same znikaly z deski ?
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 25 Sty 2019, 18:27
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Hej. Ja czekam aż auto wróci z trasy żeby je umówić do elektryków. U mnie wszystko też się zaczęło od alternatora, a dokładniej od regulatora. Zrobili mi absolutnie cały alternator (regulator, łożyska etc) poza mostkiem.

Odnośnie obciążenia to nic nie kasowałem, bo tych błędów nawet clip nie widzi. Żadna z usterek na desce nie ma odzwierciedlenia w pamięci auta. Tak czy siak gdy pojawia się usterka ładowania włączałem absolutnie wszystko i cyk - na desce robił się porządek. Po jakimś czasie znów się pojawiało, to starczyło mrugnąć długimi na 1sec i znów gasło. Im większy pobór prądu, tym szybciej znikał błąd. Ale tego myka zauważyłem dopiero po przeprogramowaniu sterownika ECU. Przed reprogiem albo nie zwróciłem na to uwagi, albo tego nie było.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 09:20
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


u mnie wlaczenie wszystkich odbiornikow pradu niestety nie pomaga, komunikaty o bledach sa nadal.
co dokladnie przeprogramowywales w ecu ? jak to robiles? clipem?
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 13:31
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


CLIPem zrobiłem reprog kalkulatora wtrysku. Tylko jest jeden haczyk - miałem wcześniej zchipowane auto i wróciło mi do standardowej mapy 125 koni.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 14:36
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


napisz jak sie to kolejno robi bo mam tego clipa ale do konca nie zaglebialem sie w diagnoze nim, szczerze mowiac praktycznie to samo robi delphi
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 21:06
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Jeżeli nie robiłeś wcześniej reproga to lepiej się tym nie baw. Poza tym do reproga trzeba mieć odpowiednią wersję CLIPa (na odpowiednich podzespołach). W zasadzie musi to być kopia 1:1 z oryginałem, bo inaczej możesz spalić kalkulatory w aucie i je udupić kompletnie.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 01 Lut 2019, 13:42
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


teraz zaobserwowalem takie cos ze jedyny blad jaki mam to slaby akumulator, bez znaczenia czy wsadze nowy z polki czy nawet podl;acze prostownik caly czas jest ten komunikat w clipie jako blad.
trb ekonomiczny ladowanie alternatora itd...
obciazenie alternatora zaraz po odpaleniu 15-25% przez kilkanascie sekund i nagle wbija blad i wtedy obciazenie mam 92%
jak odpinam wtyczke z cienkim kablem a alternatora to bledy znikaja
ladowanie jest 14.25 z wtyczka odpieta i wpieta
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sob 02 Lut 2019, 12:47
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Zgadza się. Ja mam dokładnie to samo. Akumulator jest cały czas niedoładowany. Temu też wywnioskowałem, że przyczyną będzie najprawdopodobniej mostek. Bo tak jak teraz sam sprawdziłeś regulator stara się normalnie sterować alternatorem, ale "coś" mu na to nie pozwala. Ja u siebie wszystko inne wykluczyłem. Jednak póki co muszę czekać na auto i dopiero umawiać do elektryków.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 04 Lut 2019, 10:39
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


moim zdaniem akumulator jest prawidlowo ladowany bo nie przejezdzilbym z tym tyle czasu i tyle tys km. dla spokoju sumienia wlasnie zakladam nowy mostek i kolejny nowy regulator, wiec bede mial 100% nowe wszysto...no chyba ze uzwojenie Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 04 Lut 2019, 15:13
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie akumulator ja sprawdzałem miernikiem i faktycznie był niedoładowany. Są dni, że nie mam błędu (jak przy ostatnich mrozach -10) i wówczas kręci mi jak burza. Są też dni jak dziś, gdzie temperatura waha się w okolicach 1 stopnia (i wilgoć) i wszystko od razu jest do bani. Akumulator jest naładowany tylko w jakimś stopniu i temu wyskakuje błąd ładowania/trybu ekonomicznego. Po podłączeniu pod prostownik i podładowaniu znów błędy na jakiś czas znikały.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 05 Lut 2019, 15:09
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


witam, mostek/prostownik z alternatora to zly trop, wlasnie wymienilem i dalej to samo, sklaniam sie ku calemu alternatorowi, bo po odlaczeniu wtyczki problem znika
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultScenic Conquest

18 000

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultKangoo

11 900

2004r.

255 090 km

łódzkie

RenaultScenic

25 900

2012r.

205 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

69 800

2018r.

119 432 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System