Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 19 Cze 2018, 09:56
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ktoś źle wsadzał kostkę i pogiął piny. Ewentualnie ktoś uszkodził kostkę (to bardziej obstawiam) bo nawet "zapięcie" w niej jest połamane. Problem już nie występuje tak jak było wcześniej, tj. równo co 12 minut. Teraz potrafię kilka dni jeździć bez jakiegokolwiek błędu i normalnie korzystam z wycieraczek, a co któryś dzień regulator wariuje i wybija mi błąd. Zgaszę, odpalę i znów mam spokój na parę dni. Testuję to tak już ponad 2 tygodnie i ani razu mi się wycieraczki nie zacięły, a przed naprawą problem był za każdym razem.
Odnośnie błędu ładowania obstawiam, że jak były zwarte te piny to szlag trafił regulator i teraz głupieje i się zawiesza.
Powrót do góry
markson43

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 01 Lip 2018, 17:54
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie kolega pojechał na servis i auto niby zrobione.Znależli nie wiem czy ugnite czy połamane przewody.Ale gdzie to nie wiem ale raczej z tej wiązki co lecą przewody z altka itd.
Jeszcze mi kolega da odpowiedż na dniach bo sam nie wie ale na pewno uszkodzenie wiązki.
_________________
Marek
Powrót do góry
fcania

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Master III 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lip 2018, 18:40
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


markson43 napisał:
U mnie kolega pojechał na servis i auto niby zrobione.Znależli nie wiem czy ugnite czy połamane przewody.Ale gdzie to nie wiem ale raczej z tej wiązki co lecą przewody z altka itd.
Jeszcze mi kolega da odpowiedż na dniach bo sam nie wie ale na pewno uszkodzenie wiązki.



kolega też miał problem z wycieraczkami, (załączył i przestały chodzić dopiero po odłączeniu akumulatora)?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 13 Lip 2018, 13:58
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie po ulewach problem wycieraczek powrócił. Auto stało przez noc i gdy wsiałem od razu wyskoczył komunikat o trybie ekonomicznym, wycieraczki jak użyłem to tradycyjnie dostały szajby i zauważyłem pewną zależność. Otóż gdy pojawia się błąd na moim pseudo czujniku ładowania w gnieździe zapalniczki (kalibracja na 100% zła) ładowanie dramatycznie spada z 15.1v na 13.6v i się tak utrzymuje. Następnie jak skoczy znów na 15.1 wycieraczki zaczynają działać prawidłowo. Rozbierałem przed momentem podszybie, bo myślałem że kanały odpływowe są zapchane (skoro stało się to po nocy, gdy auto stało w deszczu). Owszem, od strony kierowcy nie miał nawet kawałka przelotu, ale z drugiej strony tam pod szybą nie ma kompletnie nic, co by miało wpływ na robienie zwarcia. Także znów wracam do punktu wyjścia eliminując kolejne rzeczy.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 02 Sty 2019, 14:15
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


witam w nowym roku, u mnie tak jak w starym cala lawina komunikatow na desce i auto smiga, ladowanie, wtrysk, cisnienie oleju tryb ekonimiczny uklad wydechowy itd.... raz sa raz nie ma (np cisnienie oleju) ale ladowanie swieci ciagle

ktos juz doszedl do czegos?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 02 Sty 2019, 14:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 02 Sty 2019, 18:16
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


U mnie nadal to samo. Wycieraczki, ładowanie, czasami ciśnienie oleju. A wszystko to zawsze jak jest wilgotno. Przedwczoraj zrobiłem reproga komputera wtrysku z nadzieją, że coś się zmieni. Niestety nic to nie dało. Mam jednak pewien trop. Otóż dziwnym trafem Clip pokazał mi, że akumulator ma 11,6V. Wówczas komunikat o trybie ekonomicznym i ładowaniu ma sens. W weekend chcę sprawdzić wszystkie przewody na akumulatorze, czy nie są przypadkiem zaśniedziałe na zaciskach od odczek. Klemę plusową kupiłem nową, więc ją wykluczyłem. Być może to tam gdzieś coś nie łączy. Albo między akumulatorem a alternatorem, albo akumulatorem a budą.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 03 Sty 2019, 08:32
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


czyli jedziemy na tym samym wozku, gdzies czytalem moze ze 2 razy ze byl problem po stronie wiazki ktora idzie po skrzyni, niestety nie mam sie jak tam dostac zeby to dobrze sprawdzic, ja mialem skrzynie kiedys zrzycana wiec moze to jest jakos powiazane ze gdzies jakies kable sie uszkodzily. tez mam zwiekszona ilosc komunikatow o usterce jak jest wilgotno, od czasu doc zasu zalewam cala ta wiazke preparatem do stykow i po czasie jak bylo bardzoej sucho () komunikaty czasami gasly choc na krotko ale jednak...
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 03 Sty 2019, 13:24
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Już też sprawdzałem wiązkę przy skrzyni. Też polewałem całą wodą i kompletnie nic to nie zmieniło.
Nie wiem już czy pisałem, czy nie, ale u mnie zaczęło się wszystko od tego, że mi wygotowało akumulator. Dziwne przy tym jest to, że żadnego komunikatu błędu przy tym nie było. Myślałem no cóż - pech. Taki się trafił. Po wygotowaniu wszystko wokół akumulatora było zielone od oparów kwasu. Zmieniłem więc akumulator na nowy i wszystko niby było ok. Powymieniałem też wszystkie przekaźniki, które mam tam zamontowane (od agregatu, lodówki itp) bo one były całe zaśniedziałe. Kupiłem też nową klemę plusową i zmieniłem przewód minusowy do klemy (plus dodałem drugi). Jeździłem w ten sposób około roku czasu.

Po jakimś czasie wyskoczył komunikat o usterce ładowania. Tutaj ewidentnie był padnięty regulator i przeładowywał. Wymienili mi regulator. Od tego czasu na desce miałem dyskotekę odnośnie usterki ładowania. Po około pół roku padł mi kolejny (ten nowy co wstawiłem) akumulator. Rano (i to latem!) nie mogłem odpalić auta. Wstawiłem więc ponownie nowy akumulator. Tym razem postawiłem na Centrę Futurę. Z czasem zacząłem mieć problem z wycieraczkami, następnie po jakimś czasie doszedł błąd trybu ekonomicznego i sporadycznie ciśnienie oleju. Po jakimś czasie znów musiałem zmienić przekaźniki od agregatów, bo znów były zielone (i całe mokre). Wychodzi na to, że przez tą dziurę, którą idą przewody w korytku do akumulatora zaciekała woda. Obecnie zrobiłem to w stylu "kowala cebularza" i zakryłem dziurę gumowym dywanikiem przyklejonym na klej do szyb, żeby mi nic nie zaciekało. Resztę moich przygód znasz z tego tematu. Jedyne czego nie robiłem w okolicach akumulatora to właśnie rozcięcie izolacji na przewodach plusowych żeby zobaczyć w jakim stanie są połączenia między nimi, a "oczkami". Bo same oczka czyściłem do czystej miedzi.


Ostatnio zmieniony przez eekz dnia Nie 06 Sty 2019, 17:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 06 Sty 2019, 17:24
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Ten weekend poświęciłem mojemu Movano i chyba znalazłem przyczynę wszystkich problemów. Jestem na 99,9% pewien, że winowajcą jest mostek z diodami w alternatorze. Nie ma wuja we wsi, że jest winne coś innego.
Nasz weekend wyglądał tak:
* Przedzwoniliśmy z bratem całą instalację.
* Posprawdzałem absolutnie wszystkie połączenia i kostki.
* Porozcinaliśmy izolacje, żeby sprawdzić, czy przypadkiem coś nie jest utlenione.
* Poczyściliśmy klemy.
* Daliśmy odrębne masy na silnik i do akumulatora.

Problem nadal nie zniknął, aczkolwiek samoistnie zniknął błąd "sprawdź układ hamulcowy" - magia. Błąd pojawił się sam 3 miesiące temu. Klocki i tarcze mam nowe, a pokazywał błąd klocków. Kostki i kable posprawdzane. Ot taki błąd widmo. Ale nie o tym mowa.

Jednakowoż. Po ostatnim zrobieniu reproga (o którym pisałem wyżej) doszedłem do wniosku, że auto "widzi" pracę regulatora, ale finalnie akumulator nie jest w tym czasie ładowany. Działa to na zasadzie mniej więcej takiej:
Gdy CLIP pokazywał mi obciążenie alternatora (wg. regulatora) w granicy 30% to wówczas błędu nie było, a miernik pokazywał mi ładowanie 14,6V.
Gdy wyskakiwał błąd ładowania, to wartość regulatora skakała do 85-95%, a wartość na mierniku spadała na 13,3V, co za tym idzie ładowanie znikało. Wówczas oczywiście dzieją się cuda wianki na desce i występuje błąd z wycieraczkami.

W tym momencie mieliśmy z bratem już pewien trop. Ostatnią rzeczą jaką zaobserwowałem po ostatnim reprogu jest to (i tu proszę Was o potwierdzenie, czy macie tak samo), że jeżeli wyskakuje mi błąd usterki ładowania to wystarczy, że włączę wszystkie możliwe odbiorniki prądu na maksa, a błąd znika. Odwrotnie niż w teorii być powinno. Włączam nadmuch na maksa, podgrzewanie lusterek, światła długie i cyk - deska robi się normalna, wycieraczki gasną, a miernik pokazuje znów 14,5V.
Także praktycznie jestem w tym momencie pewien, że winny jest alternator. Brat potwierdził to samo, bo dokładnie 3 tygodnie temu padł mu w Chryslerze Pacifice mostek z diodami i tam problemów też było co nie miara. Nie działał wskaźnik paliwa, prędkościomierz, auto ruszało z 2 biegu, po czym redukowało na 1 itp itd. Wszystko wina mostka z diodami. Na trop naprowadziło go forum chryslera pacifiki w Polsce. Ludzie też głowili się miesiącami co jest przyczyną tak wielu usterek.
Kolejną sprawą było brata Vivaro 2.0 benzyna. Cewki nowe, świece nowe, a czasami przerywało, traciło moc, deska wariowała itp. Winowajcą był też mostek z diodami na alternatorze.
Gdy zmieniano mi regulator chłopaki przejrzeli mi alternator i zmienili łożysko. Mostek jest jedyną rzeczą, której sprawdzić się nie da. W tym przypadku wszystko do siebie pasuje. Wariuje, gdy się nagrzeje, gdy jest wilgotno...
Także myślę, że ten weekend przyniesie dobre wyniki.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 25 Sty 2019, 08:58
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Hej, auto mam na duzym serwisie od 5 stycznia chyba Smile wczoraj powiedzieli ze sie poddaja wiec dzis lub jutro odbiore auto i wywale ten mostek bo pierwsza rzecza u mnie byl alternator ktory zrobilem calosciowo ...ale wlasnie bez mostka Smile taka glupota, jak robie klientom to robie calosc u siebie poszedlem na skroty, i musze sprobowac z tym pelnym obciazeniem jak piszesz.

jak to robiles kasowales bledy i odpalales auto na pelnym obciazeniu czy odpalales auto wlaczales odbiorniki i wtedy bledy same znikaly z deski ?
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 25 Sty 2019, 18:27
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Hej. Ja czekam aż auto wróci z trasy żeby je umówić do elektryków. U mnie wszystko też się zaczęło od alternatora, a dokładniej od regulatora. Zrobili mi absolutnie cały alternator (regulator, łożyska etc) poza mostkiem.

Odnośnie obciążenia to nic nie kasowałem, bo tych błędów nawet clip nie widzi. Żadna z usterek na desce nie ma odzwierciedlenia w pamięci auta. Tak czy siak gdy pojawia się usterka ładowania włączałem absolutnie wszystko i cyk - na desce robił się porządek. Po jakimś czasie znów się pojawiało, to starczyło mrugnąć długimi na 1sec i znów gasło. Im większy pobór prądu, tym szybciej znikał błąd. Ale tego myka zauważyłem dopiero po przeprogramowaniu sterownika ECU. Przed reprogiem albo nie zwróciłem na to uwagi, albo tego nie było.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 09:20
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


u mnie wlaczenie wszystkich odbiornikow pradu niestety nie pomaga, komunikaty o bledach sa nadal.
co dokladnie przeprogramowywales w ecu ? jak to robiles? clipem?
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 13:31
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


CLIPem zrobiłem reprog kalkulatora wtrysku. Tylko jest jeden haczyk - miałem wcześniej zchipowane auto i wróciło mi do standardowej mapy 125 koni.
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 14:36
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


napisz jak sie to kolejno robi bo mam tego clipa ale do konca nie zaglebialem sie w diagnoze nim, szczerze mowiac praktycznie to samo robi delphi
Powrót do góry
gadu-gadu
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 21:06
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) problem z wycieraczkami


Jeżeli nie robiłeś wcześniej reproga to lepiej się tym nie baw. Poza tym do reproga trzeba mieć odpowiednią wersję CLIPa (na odpowiednich podzespołach). W zasadzie musi to być kopia 1:1 z oryginałem, bo inaczej możesz spalić kalkulatory w aucie i je udupić kompletnie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

70 900

2019r.

160 000 km

śląskie

RenaultTalisman

60 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

55 850

2016r.

144 800 km

wielkopolskie

RenaultMegane

27 900

2010r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

50 000

2018r.

240 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System