Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Moja Gunia i kilka tajemniczych mankamentów...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo8805

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Renault Laguna III 1.6 16V LPG 2010r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 21 Kwi 2017, 23:23
Temat postu:

Moja Gunia i kilka tajemniczych mankamentów...


Witam Wszystkich,
Jestem nowy na forum, nowy jako właściciel Renault. Moja przygoda z renault zaczęła się niedawno i w gruncie rzeczy moje odczucia są na plus. Na minus dwie drobne sprawy, na które szukam odpowiedzi, porady.

Moje Renault to Laguna z 2010 1.6 16V w gazie. Polski salon, drugi właściciel z przebiegiem 122tys. Wymieniony na świeżo rozrząd, oleje, filtry etc.

Pierwszy problem jaki mi doskwiera to centralny zamek. Drzwi od kierowcy raz się zamykają i otwierają bez zarzutu a raz ani jedno ani drugie. Wszystkie pozostałe drzwi reagują na pilota super. Czasami jak zamykam auto z przyzwyczajenia szarpnalem za klamkę a tu drzwi nie zamknięte i wyje alarm. Drugi raz otwieram zamknięty samochód i otwierając drzwi otworzyły się ale tylko odrobinę. Rygiel nadal trzymał.... Póki co wyjściem jest klikanie pilotem tyle razy, aż w końcu złapie. Ma ktoś pojecie/doświadczenia co i jak to rozgryźć. Co może być zepsute/powoli się psuje? Jak na złość gdy mechanik patrzył drzwi działały jak należy, ale dzień później juz nie, i tak w kratkę....

Drugi problem to wskaźnik paliwa. Miałem zatankowane auto odrobinę poniżej polowy zbiornika. Następnego dnia wsiadajac do auta bylo juz 1/2. Trochę kilometrów zrobiłem, znowu spadła (proporcjonalnie do km). Po 8 h w pracy wsiadam do auta a tu znowu 1/2 zbiornika i komputer znowu przeliczył większy zasięg. W idealnym świecie cieszylbym się ze mam auto jak z bajki o stoliku nakryj się
_________________
W życiu nie ma błędów, są tylko nowe możliwości!
Powrót do góry
Przemo8805

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Renault Laguna III 1.6 16V LPG 2010r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 21 Kwi 2017, 23:27
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Moja Gunia i kilka tajemniczych mankamentów...


Z góry dziękuję za odzew i mam nadzieję wskazówki jak te drobne problemy naprawić.
Pzdr
_________________
W życiu nie ma błędów, są tylko nowe możliwości!
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 23 Kwi 2017, 17:09
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Moja Gunia i kilka tajemniczych mankamentów...


Zamek drzwi to standard w Lagunach, wycierają się plastikowe zębatki i przestaje poprawnie działać, wyjście z problemu to kupno nowego/używanego zamka (o zamiennikach nie słyszałem) Sprawa druga to problem szegoko znany w większości zagazowanych francuzów czyli spadanie poziomu paliwa (pozorne bo w rzeczywistości wachy nie ubywa) podczas jazdy na gazie, wyjście z sytuacji to zamontowanie emulatora poziomu paliwa i po problemie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

21 900

2012r.

169 230 km

łódzkie

RenaultGrand Scenic

32 900

2013r.

205 000 km

śląskie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

71 800

2020r.

131 360 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System