Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) Renault Modus 1.5 dci 86KM - stuka podczas przyspieszania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafalbarcik

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Powiat Suski
Posiadane auto: Renault Grand Modus
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Maj 2017, 22:18
Temat postu:

Renault Modus 1.5 dci 86KM - stuka podczas przyspieszania


Witam,
Od roku posiadam Renault Grand Modus 1.5 dci 86KM 2010r. Samochód kupiłem uszkodzony lecz na chodzie, przebieg 47 tys potwierdzony w serwisie. Zrobiłem naprawy blacharsko lakiernicze. Wymieniłem filtr paliwa, oleju, olej. Podczas użytkowania okazało się że słychać metaliczne stuki z silnika. Pojawiają się podczas delikatnego przyspieszania. Gdy wcisnę mocno gaz samochód przyspiesza bez żadnych problemów. Generalnie na trasie samochód zachowuje się bardzo dobrze. Lecz w korkach gdy jedzie jeden za drugim nie ma możliwości mocniej depnąć pojawiają się stuki (mechanik nazwał je spalaniem stukowym). Stuki pojawiają się również czasami na postoju. Gdy delikatnie dodam gazu stukanie pojawia się od 1000 do 1200 obr tak jakby nie mógł przejść przez ten przedział obrotów. Przy wyższych obrotach silnik ładnie pracuje. Najpierw pojechałem do serwisu Renault lecz powiedzieli że wszystko w porządku. Potem do serwisu Bosch w celu sprawdzenia wtrysków. Gdzie okazało się że wtryski są w bardzo dobrym stanie. Test na maszynie delphi nie wykazał żadnych problemów. Po podłączeniu klipa nie ma żadnych błędów. Od momentu zakupu przejechałem 15 tys. Przez ten czas nauczyłem się jak unikać owych stuków. Generalnie muszę mocniej dodać gazu. Boję się że taka jazda może doprowadzić do szybszego zużycia silnika. Zwłaszcza że przy zimnym silniku nie powinno się mocno przyspieszać. Proszę o pomoc w diagnozie.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pon 15 Maj 2017, 09:49
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Renault Modus 1.5 dci 86KM - stuka podczas przyspieszania


moze ma naderwane podyszki silnika..po uderzeniu ..
Powrót do góry
lulek50

Czytelnik



Dołączył: 16 Maj 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bułgaria / Burgas
Posiadane auto: Peugeot Partner 1.6 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Maj 2017, 14:39
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Renault Modus 1.5 dci 86KM - stuka podczas przyspieszania


Jeżeli jest to faktycznie metaliczny stukot nie wróży to nic dobrego.Proponowałbym sprawdzić ciśnienie oleju na magistrali i poszukać jakiegoś starszego mechanika "dziadka" żeby posłuchał swoim uchem.
Powrót do góry
rafalbarcik

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Powiat Suski
Posiadane auto: Renault Grand Modus
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Maj 2017, 22:32
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Renault Modus 1.5 dci 86KM - stuka podczas przyspieszania


Witam,
Mam wrażenie że jest coś nie tak z poduszką z prawej strony, czasami na wolnych obrotach słychać jakby silnik uderzał o ramę samochodu (coś jakby warczenie). Zastanawiam się czy nie zakłóca to czujnika stuku, co prowadzi do nieprawidłowej pracy silnika. Stukanie w silniku nasila się przy niższych temperaturach na zewnątrz. Pewnie dlatego że rama się kurczy. Dam znać jak usunę problem z poduszką.
Powrót do góry
rafalbarcik

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Powiat Suski
Posiadane auto: Renault Grand Modus
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 23:05
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Renault Modus 1.5 dci 86KM - stuka podczas przyspieszania


Witam,
trosze się oziębiło i problem powraca. Dawno temu miałem FSO POLONEZ. Gdy zbyt wcześnie wyłączyłem ssanie silnik pracował nierówno podczas przyspieszania. Przypomina mi to prace mojego Modusa. Polonez miał możliwość przestawienia skąd ma czerpać powietrze. W okresach zimniejszych powietrze czerpał z kolektora wydechowego, który był gorący, przez co ogrzewał zasysane powietrze. Jak wiemy początek rury w Modusie jest umiejscowiony na samym przodzie przez co zasysa zimne powietrze. Idąc tym tropem postanowiłem zrobić test w moim Modusie i początek rury skierowałem głębiej do komory silnika zaraz nad rurą od EGR. Okazało się że pomogło. Gdy rano odpaliłem silnik na chwilę stukało lecz potem silnik pracował bardzo równo. Wynika z tego że jeden z czujników niepoprawnie podaje parametry do komputera a ten nie potrafi odpowiednio dobrać ilości paliwa. Dodam że po podłączeniu laptopa do samochodu nie ma żadnych błędów. Wymienię na początek przepływomierz, zobaczymy jakie będą efekty.

Rafał Barcik
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 23:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie

RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie

RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie

RenaultMegane

79 990

2022r.

84 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System