Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Captur ) Komputer sam się resetuje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Captur ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bird4

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.3 TCe FAP Easy Life 2018
Piwa: 5/1
Wysłany: Pon 03 Lip 2017, 16:18
Temat postu:

Komputer sam się resetuje


Kupiłem Renault Capture 1.5 dci z XII 2013 r. Zauważyłem, że komputer pokładowy ciągle się resetuje. Gdy wyświetlam funkcję Distance, to licznik zmienia się od zera do 1 co 0,1 km, po 1 km ponownie wskakuje zero. I tak w kółko. Przez to nie mam wskazań średniej prędlości, średniego zużycia paliwa itd. Licznik przejechanych km działa. Co może być tego przyczyną?
Powrót do góry
glon_m

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Partner 1,6 hdi ,Clio IV 1.5Dci, Doblo 1,6 mj
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 09:35
Temat postu:

zerowanie komputera


Witam
Czy rozwiązałeś problem bo mamtaki sam przypadek. komputer się zeruje co 0,5-1km. przez to nie pokazuje dobrze spalania itp Mam ten sam silnik 1.5Dci i tez 2013r
Powrót do góry
PawelCaptur

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Captur dCi 90
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Paź 2017, 23:47
Temat postu:

Re: ( Renault Captur ) Komputer sam się resetuje


Mam tak samo
Powrót do góry
bird4

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.3 TCe FAP Easy Life 2018
Piwa: 5/1
Wysłany: Pon 23 Paź 2017, 08:50
Temat postu:

Re: ( Renault Captur ) Komputer sam się resetuje


Trochę powalczyłem z tematem i napiszę, co udało mi się ustalić. Po pierwsze mam znajomego w serwisie renault i umówiłem się na wizytę, ponieważ chciał przeprogramować komputer korzystając z połączenia z serwisem renault. Trochę musiałem poczekać (ok. 3 tygodni), bo taka była kolejka umówionych klientów w serwisie. Ale w końcu przyjechałem podłączyliśmy clipa i uruchomiliśmy opcję ponownego zaprogramowania komputera. Niestety po kilku próbach trzeba było przerwać, ponieważ okazało się, że baza danych w komputerze renault jest w rozsypce. System nie może poprawnie odczytać danych z komputera mojego captura. Po próbach odczytania danych na jakimś screenie mechanik pokazał mi, że faktycznie w danych auta była sieczka. Zamiast liter były jakieś przypadkowe znaki. Poza tym wyszła jeszcze inna ciekawa sprawa. Na liczniku mojego captura jest przebieg ok. 111 tys. km, a przy przeglądaniu jakichś danych dotyczących wtryskiwaczy też był zapisany przebieg, ale ok. 140 tys. km.
I teraz dylemat, czy sprzedający mi auto próbował przekręcić licznik i uszkodził przez to komputer? Taką sugestię przedstawił mechanik. Tak początkowo myślałem, ale później zmieniłem zdanie. Po pierwsze auto ściągnął mi zaufany człowiek (mam od niego drugie auto). Po drugie auto pochodzi z Danii, kupione było od firmy ubezpieczeniowej i nikt tam nie bawi się w takie rzeczy. Przedstawiłem znajomemu problem i był totalnie zaskoczony.
Umówił mnie z dobrym specem od elektroniki. Ten po sprawdzeniu orzekł, że prawdopodobna jest usterka elektroniki polegająca na uszkodzeniu płytki z układami elektronicznymi. Np. uszkodzenie ścieżki lub zimny lut. Powiedział, że we Wrocławiu ma namiar na speca, który zajmuje się takimi usterkami i ma mnie umówić na sprawdzenie.
Tak więc na razie czekam i dalej będę próbował coś z tym zrobić.
Zastanawia mnie fakt, że już kilka osób ostatnio odezwało się do mnie że mają podobny problem. Mój captur jest z grudnia 2013 r. i dzisiaj dostałem maila od osoby która ma captura z tego samego miesiąca i roku i ten sam problem.
Może jest to jakiś błąd renault i jest seria wadliwych aut? Może warto by uderzyć do serwisu i tam z tym powalczyć?
Dlatego piszcie w tym wątku wszyscy, którzy macie ten sam problem. Dopisujcie swoje przypadki.
Powrót do góry
glon_m

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Partner 1,6 hdi ,Clio IV 1.5Dci, Doblo 1,6 mj
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lis 2017, 21:12
Temat postu:

Re: ( Renault Captur ) Komputer sam się resetuje


znalazłem taki sam problem na forum clio. https://www.klubclio.pl/viewtopic.php?f=13&t=40029&hilit=jakub
Czeka nas wymiana licznika .
Cytat z forum clio >
Miałem dokładnie ten sam problem (też Clio IV, 1.5dci 2013). U mnie skończyło się na wymianie licznika Sad obawiam się, że ktoś grzebał przy przebiegu/ jezyku komputera pokładowego i stąd takie akcje. U mnie przebieg na 99% jest ok bo auto pochodzi z Danii a tam przebiegi są zapisywane przy przeglądach + jest opcja sprawdzenia przez Internet przebiegu (auto od 1 właściciela itp), jednak auto miało ustawiony język polski (zapewne przez osobę która ściągnęła Clio do Polski) więc obstawiam to. Poszukaj bo gdzieś na forum jest mój wątek na ten temat. Dodam jeszcze, że licznik kupiłem nowy, nie używany na Allegro za niewiele ponad 100zł, oczywiście po tym dochodzi ustawienie CLIPem wszystkiego bo licznik nie będzie działał plug&play
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Lis 2017, 21:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
baszta

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Kadjar
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lip 2019, 17:41
Temat postu:

Re: ( Renault Captur ) Komputer sam się resetuje


Witam,

mam podobny objaw w Renault Kadjar 1.5 dci 2015 r.
ustawienia zasięgu średniego spalania eco drivingu resetują się co 1 km,

w aso po kilku próbach stwierdzili, że zegary są do wymiany natomiast na moje pytanie czy mogę dostarczyć używane stwierdzili, że nie pracują na używanym sprzęcie dostarczonym przez klienta.

Czy jest sens próbować pytać w innych aso o możliwość wymiany na używany dostarczony przezemnie ?
czy może ktoś jest w stanie polecić kogoś, kto byłby mi to w stanie zrobić i ustawić clipem?
Powrót do góry
bird4

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.3 TCe FAP Easy Life 2018
Piwa: 5/1
Wysłany: Czw 29 Gru 2022, 20:52
Temat postu:

Re: ( Renault Captur ) Komputer sam się resetuje


glon_m napisał:
znalazłem taki sam problem na forum clio. https://www.klubclio.pl/viewtopic.php?f=13&t=40029&hilit=jakub
Czeka nas wymiana licznika .
Dodam jeszcze, że licznik kupiłem nowy, nie używany na Allegro za niewiele ponad 100zł, oczywiście po tym dochodzi ustawienie CLIPem wszystkiego bo licznik nie będzie działał plug&play


Czy nowy licznik przejął przebieg ze starego licznika czy pozostał taki jaki był w nowym?
Powrót do góry
bird4

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.3 TCe FAP Easy Life 2018
Piwa: 5/1
Wysłany: Sob 21 Sty 2023, 23:21
Temat postu:

Re: ( Renault Captur ) Komputer sam się resetuje


Dzisiaj chciałem sprawdzić jaki jest numer części (licznika) w moim samochodzie, aby poszukać takiego samego na allegro. Zdemontowałem licznik i jakie było moje zdumienie gdy zobaczyłem naklejkę całkowicie wyblakłą w białym kolorze. Nie mogę odczytać numeru części. Czy jest jakiś sposób aby np. po VINie znaleźć numer licznika?
Powrót do góry
bird4

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.3 TCe FAP Easy Life 2018
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 07 Mar 2023, 10:12
Temat postu:

Re: ( Renault Captur ) Komputer sam się resetuje


Problem rozwiązany. Dostałem z serwisu renault informację, jakie numery licznika pasuję do mojego auta, zajrzałem na allegro i szukałem liczników o pasującym numerze. Było ich kilka lub kilkanaście. Kupiłem jeden za ok. 100 zł i udałem się do elektronika samochodowego, który zrobił "klon" starego licznika na nowym. Wszystko działa OK. Licznik ma identyczny przebieg jak stary i wszystko działa. Za przeprogramowanie zapłaciłem 250 zł. Problemem był tylko czas oczekiwania, bo musiałem czekać ok. 2 miesięcy na wolny termin fachowca. To tyle.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Captur ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Captur ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

69 800

2018r.

119 432 km

podkarpackie

RenaultMegane

62 900

2019r.

117 000 km

śląskie

RenaultKadjar

63 800

2018r.

124 000 km

małopolskie

RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie

RenaultScenic

9 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System