Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Brak reakcji na potencjometr gazu 1.9 dCi 2000 rok



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pezykk

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: golf
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lip 2017, 22:43
Temat postu:

Brak reakcji na potencjometr gazu 1.9 dCi 2000 rok


Witam serdecznie wszystkich na forum. Mam problem z Traficiem po wymianie silnika samochód jeździł jeden dwa dni bez problemu , po napełnieniu klimatyzacji pojawił się nagle problem wyżej wymieniony, a szczegółowo wygląda to tak. Odpalam samochód nie za każdym razem ale przeważnie mogę wcisnac pedał i w podłogę i jest brak reakcji po kilku takich akcjach pedał zaczyna działać normalnie do czasu kiedy nie zgasze silnika jest ok cały dzień przejeżdżałem na odpalonym samochodzie. Pedał oczywiście wymieniony na nowy brak reakcji, na live data wartości zmieniają się prawidłowo nawet jak nie ma reakcji na potencjometr. Informacje o czujnikach sprzęgła i hamulca prawidłowe. Odpięcie czujnika sprzęgła nic nie daje. Kostka niebieska przy puszczę bezpieczników wyczyszczona. Dodam że jeśli nie mam reakcji na gaz nie działa klimatyzacja. Czy może mieć coś wspólnego kodowanie wtryskiwaczy? Jestem w stanie wymienić wiązkę która idzie z potencjometru do ECU lecz czy to ma sens ? Przepływomierz hm jeśli występuje brak reakcji po odpięciu wtyczki dalej tak samo. Czy może mieć coś wspólnego czujnik w pompie ?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 05 Lip 2017, 23:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak reakcji na potencjometr gazu 1.9 dCi 2000 rok


w 2000 roku nie bylo dci a napewno niebylo przeplywki wiec sprecyzuj co masz za auto,
jesli trafic 2 to typowe objawy przeplywki lub konkretne zapowietrzenie, tylko niewiem czemu klima nie reaguje
Powrót do góry
larry1978

Debiutant



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Trafic 1.9 dci 74kw 9 osob. 2005
Piwa: 4/5
Wysłany: Czw 06 Lip 2017, 19:12
Temat postu:

Re: Brak reakcji na potencjometr gazu 1.9 dCi 2000 rok


Witam,mogę powiedzieć że miałem podobny problem.Okazało się że alternator nie ładował w pełni .Gdy wygasiłem silnik i ponownie go uruchomiłem auto reagowało znowu na pedał gazu.(wymieniłem alternator)
Powrót do góry
gadu-gadu
pezykk

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: golf
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lip 2017, 22:54
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Brak reakcji na potencjometr gazu 1.9 dCi 2000 rok


Jest to 2001 rok . Po wygraniu nowego oprogramowania objawy ustały zobaczymy na jak długo. Zapowietrzenie hm trochę mi to nie pasuję ponieważ działo się tak że zgasiłem odpaliłem i już nie działał pedał . Ciekawy pomysł z tym alternatorem sprawdzę ładowanie. Tylko co z kontrolką ładowania? Myślę że mogła by się świecić jeśli by go nie było
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultMegane

4 999

2004r.

355 000 km

wielkopolskie

RenaultGrand Scenic

29 999

2014r.

98 000 km

podkarpackie

RenaultScenic

53 500

2018r.

240 000 km

śląskie

RenaultTalisman

65 900

2019r.

128 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System