Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Velsatis 3.5 V6 SU1 AW55-50 - problem z temperaturą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tombogus

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 Initial Paris 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 17:17
Temat postu:

Velsatis 3.5 V6 SU1 AW55-50 - problem z temperaturą


Witam, mój problem jest dość dziwny bo nie spotkałem się z podobnym a kilka tygodni badań w warsztacie wskazało na winę skrzyni ale po kolei.
Auto to Velsatis 3.5 V6 ze skrzynią SU1 AW55-50.
Od wiosny pojawiły mi się sporadyczne komunikaty o wysokiej temperaturze silnika. Chwilowe skoki i za moment spadek do normarnej temperatury. Myślałem, że może czujnik wariuje. Wymieniłem na nowy i bez zmian.
Po jakimś czasie zacząłem odczuwać płyn chłodniczy spod maski. Okazało się, że korek popuszcza i po kropelce wywala pyn z układu. Wymieniłem na nowy, dalej to samo. Termostat nowy bez zmian. Węże oczywiście twarde. No to została uszczelka pod głowicą.
Odstawiłem auto na wymianę uszczelki ale panowie w warsztacie zgodnie, że to nie musi być uszczelka.
Odpowietrzyli porządnie cały układ i stwierdzili, że jest ok. Ja jednak kazałem nim trochę pojeździć i sprawdzić dokładnie w ruchu miejskim. Wtedy auto im się zagotowało. Po kilku dniach obserwacji i szukania przyczyny powstała taka diagnoza:
Auto na postoju na P chodzi kilka godzin i nic się nie grzeje, węże miękkie. Po samym włączeniu D, nawet bez jazdy, auto łapie temperaturę, węże twardnieją, płyn wywala korkiem. Czemu tak się dzieje?
Tu powstała kolejna teoria po zmierzeniu temperatury oleju w skrzyni, która dochodzi do 145 stopni gotując płyn w wymienniku co powoduje powstanie pęcheża i jak to we wrzątku bul bul i układ zapowietrzony.

Moje pytanie: czy to możliwe żeby temperatura oleju takie cuda w układzie chłodzenia robiła i co może być przyczyną takiego nagrzewania skrzyni? Podobno stary olej to potrafi lub nie właściwy ale nie spotkałem się z taką diagnozą w googlu.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 17:37
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Velsatis 3.5 V6 SU1 AW55-50 - problem z temperaturą


po pierwsze co to za mechaniki ? udane

na zbiornik płynu zaklada sie speecjalny przyrzad który wykazuje /badz nie zawartosc co2 w płynie ....jesli tak to uszczelka lub peklnety blok

dla czego sie grzej na D ? glupie pytanie bo pracuja sprzegla wiskozowe i pompa oleju w skrzyni ktora przetłacza olej pod znacznym cisnieniem podtrzymując dzialanie sprzegieł ktore trą o siebie wielotarczami
wiec nabieranie temp to oczywistaa rzecz

poniewaz gdzies jest nieszczelnosc i dostaje sie powietrze woda osiaga stan wrzenia i gotuje się - jak sprawdzic ? dodac do płynu dodatek fluorescencyjny i lampą ultrafioletu wypatrywać swiecacego wycieku

kolego zmien mechaników !
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 19:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Velsatis 3.5 V6 SU1 AW55-50 - problem z temperaturą


A ja bym jeszcze tych mechanikow nie skreslal... Mozesz spytac czy zrobili test na CO2 w plynie, ale raczej tak.

145 stopni oleju w skrzyni? Nie za duzo troche? Moim zdaniem taka temp. to raczej smierc tego oleju (moge sie mylic, sprawdz prawidlowy zakres temperatur, warto od tego zaczac). W tej skrzyni o ile dobrze pamietam (tak kiedys czytalem) temp. powinna oscylowac w okolicy 100 stopni. Kiedy olej byl zmieniany? Teoria ktora zostala postawiona trzyma sie kupy, kiedys czytalem bardzo podobny przypadek na ktoryms forum i to bylo to.
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 21:07
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Velsatis 3.5 V6 SU1 AW55-50 - problem z temperaturą


uszczelka pod glowica walnieta temat wielokrotnie przerabiałem trochę grzebania przy tym jest silnik do wyjecia
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
michalxm1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 11 Paź 2017, 11:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Velsatis 3.5 V6 SU1 AW55-50 - problem z temperaturą


ja miałem że jak jeździłem po mieście to ok, na autostradzie 120-140 to też ok, a autostrada 170-210 kapa. Silnik się gotował po kilku kilometrach i info że silnik przegrzany. przyczyną była pęknięta tuleja cylindra.
_________________
Fiat 126p x 2
BX 1,9 16V GTi
XM V6 12V
XM 2ct
Astra 1,7tdi Isuzu
C3 1,4HDI
Laguna 2,0 16V IP
Xsara Picasso 1,8 2000
Xsara Picasso 1,8 2004 FL Exclusive
Renault VelSatis 3,5V6 Initial Paris \'05
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 11 Paź 2017, 11:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultMegane

23 900

2009r.

178 000 km

małopolskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultKangoo

14 800

2007r.

167 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

18 900

2009r.

184 200 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System