Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Nagły dźwięk jak kręcenie łańcuchem w puszce, dziwne stuki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DamRade

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault, Scenic I Lift, 1.6 16V,PB/LPG automat, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 00:48
Temat postu:

Nagły dźwięk jak kręcenie łańcuchem w puszce, dziwne stuki


Witam

Od miesiąca jestem posiadaczem Scenika z 2002 1.6 16V w automacie. Jak to zwykle po zakupie teoretycznie sprawnego auta zaczęły wychodzić szopki. Najpierw zaczęło świstać z pedału (serwo), mimo to nie było problemu z hamulcami i przekładałem wymianę elementu. Potem pojawił się problem na "śpiącym policjancie" pod górę, włączyła się awaria skrzyni. Co miałem myśleć? Pierwszy automat w życiu. Może tak się zdarza?
2 tygodnie spokoju i awaria pojawiała się coraz częściej, zazwyczaj tylko po pierwszym ruszeniu. Po zmianie biegu chyba 2/3 szarpnięcie i symbol awarii na pulpicie. Najbliższy możliwy stop, wyłączenie i ponowny start. Do końca dnia bez problemu, mimo kilku zatrzymań, czasem i kilkugodzinnych.

I do sedna. Potem w trakcie przyspieszania na prostej nagle brak ciągu i dźwięk kręcenia kulek w młynku do kawy. Nie mam kasy na mechanika, poza tym sądzę, że sam dam radę i jutro zaczynam rozbieranie. Dziś widziałem tyle (po zdjęciu kapsli od strony aku) jeden wałek ma dziurki do klina poziomo, a drugi niemal pionowo. Co ciekawe zdjąłem górną pokrywę paska, tą od łapy i pasek jest cały, ciut luźny.

Teraz pytania zielonego w temacie:

1. Czy uciekające z serwo ciśnienie (ten pisk w kabinie) przekłada się w jakiś spsób na silnik, skrzynię?
2. Czy to, że ciut się dusił na zimnym na Pb i chla 13l/100km gazu jest normalne? Ponoć z automatyczną skrzynią mogą tak mieć, w sensie spalania.
3. Jak dla mnie wygląda jakby przeskoczył pasek i pewnie pogięte zawory.
4. Ale dlaczego teraz po przekręceniu kluczyka słychać tylko pyknięcie, jakby rozrusznika, nawet o ciut nie kręci, Akumulator prawie nowy.
5. Zaglądając od dołu po zdjęciu prawego koła widzę koło wału i wgląda jakby tam było koło w kole i jedno o drugie pociera(zewnętrzne porusza się osiowo, jak za nie pociągnę, jakby tylko pasek je trzymał i było luźne względem wewnętrznego), tak ma być?

Zakładam, że przesunął się pasek rozrządu (pewnie niezwiązane z 5. ) i rozpierniczył mi silnik. Pytanie DLACZEGO. Bo jeśli problem jest w zepsutej skrzyni, to cała moja ewentualna naprawa silnika, bez naprawy skrzyni nie ma sensu i problem za chwilę wróci. Na skrzyniach nie znam się wcale i nawet nie ruszam tematu.

Bardzo proszę o sensowne odpowiedzi
_________________
Zazwyczaj dam radę sam, ale lubię posłuchać mądrzejszych i nie lubię uczyć się na własnych błędach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultMegane

27 900

2010r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultTrafic

32 499

2005r.

266 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultCaptur

71 800

2020r.

131 360 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System