Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Nagły dźwięk jak kręcenie łańcuchem w puszce, dziwne stuki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DamRade

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Renault, Scenic I Lift, 1.6 16V,PB/LPG automat, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 00:48
Temat postu:

Nagły dźwięk jak kręcenie łańcuchem w puszce, dziwne stuki


Witam

Od miesiąca jestem posiadaczem Scenika z 2002 1.6 16V w automacie. Jak to zwykle po zakupie teoretycznie sprawnego auta zaczęły wychodzić szopki. Najpierw zaczęło świstać z pedału (serwo), mimo to nie było problemu z hamulcami i przekładałem wymianę elementu. Potem pojawił się problem na "śpiącym policjancie" pod górę, włączyła się awaria skrzyni. Co miałem myśleć? Pierwszy automat w życiu. Może tak się zdarza?
2 tygodnie spokoju i awaria pojawiała się coraz częściej, zazwyczaj tylko po pierwszym ruszeniu. Po zmianie biegu chyba 2/3 szarpnięcie i symbol awarii na pulpicie. Najbliższy możliwy stop, wyłączenie i ponowny start. Do końca dnia bez problemu, mimo kilku zatrzymań, czasem i kilkugodzinnych.

I do sedna. Potem w trakcie przyspieszania na prostej nagle brak ciągu i dźwięk kręcenia kulek w młynku do kawy. Nie mam kasy na mechanika, poza tym sądzę, że sam dam radę i jutro zaczynam rozbieranie. Dziś widziałem tyle (po zdjęciu kapsli od strony aku) jeden wałek ma dziurki do klina poziomo, a drugi niemal pionowo. Co ciekawe zdjąłem górną pokrywę paska, tą od łapy i pasek jest cały, ciut luźny.

Teraz pytania zielonego w temacie:

1. Czy uciekające z serwo ciśnienie (ten pisk w kabinie) przekłada się w jakiś spsób na silnik, skrzynię?
2. Czy to, że ciut się dusił na zimnym na Pb i chla 13l/100km gazu jest normalne? Ponoć z automatyczną skrzynią mogą tak mieć, w sensie spalania.
3. Jak dla mnie wygląda jakby przeskoczył pasek i pewnie pogięte zawory.
4. Ale dlaczego teraz po przekręceniu kluczyka słychać tylko pyknięcie, jakby rozrusznika, nawet o ciut nie kręci, Akumulator prawie nowy.
5. Zaglądając od dołu po zdjęciu prawego koła widzę koło wału i wgląda jakby tam było koło w kole i jedno o drugie pociera(zewnętrzne porusza się osiowo, jak za nie pociągnę, jakby tylko pasek je trzymał i było luźne względem wewnętrznego), tak ma być?

Zakładam, że przesunął się pasek rozrządu (pewnie niezwiązane z 5. ) i rozpierniczył mi silnik. Pytanie DLACZEGO. Bo jeśli problem jest w zepsutej skrzyni, to cała moja ewentualna naprawa silnika, bez naprawy skrzyni nie ma sensu i problem za chwilę wróci. Na skrzyniach nie znam się wcale i nawet nie ruszam tematu.

Bardzo proszę o sensowne odpowiedzi
_________________
Zazwyczaj dam radę sam, ale lubię posłuchać mądrzejszych i nie lubię uczyć się na własnych błędach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

17 900

2009r.

194 269 km

śląskie

RenaultCaptur

55 900

2019r.

15 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

84 990

2020r.

35 000 km

śląskie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultScenic

15 800

2010r.

240 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System