Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Dławienie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mamut128

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Clio II 1.2 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 12:06
Temat postu:

Dławienie.


Witam wszystkich.
W ciągu paru dni mam problem tzn. na zimnym silniku clio się dławi, przerywa na niższych biegach 1,2 jak się dodaje gazu. Po przejechaniu paru km wszystko jest pięknie.

Za pierwszym razem wyświetliła się kontrolka ,,spirala'' u diagnosty po podłączeniu komputera wyszedł błąd przepustnicy. Mechanik nic nie stwierdził przeczyścił styki przy przepustnicy wyczyścił nagar i zmienił oring. Wszystko pięknie błędu już nie było.
Minęło dokładnie 5 dni od wizyty u mechanika w tym czasie przejechane jakieś 700km. bez problemowo. Dziś jak co dzień odpalam clio ruszam i zgasł. Żadnej kontrolki wiec odpaliłem ponownie po chwili zaczął przerywać, dławić się migała kontrolka hmm silnika tylko sama jego ramka (Lampka kontrolna układu oczyszczania spalin). Chwilę później było już wszystko w normie. Zostawiłem na jakąś godzinkę samochód odpaliłem i wszystko bez problemowo na większych czy mniejszych obrotach. Macie może drodzy forumowicze jakieś rady co może dolegać autku ?

Clio 2 Storia
1.2 16v
2007r.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 18:51
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Dławienie.


Luz zaworowy do sprawdzenia.
Powrót do góry
Mamut128

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Clio II 1.2 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 19:37
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Dławienie.


Dziś byłem podłączyli pod komputer wyszlo wypadanie zapłonu na 2 cylindrze.
W pierwszej kolejności mechanik polecił jak na razie wymienić świece od razu na jakieś lepsze np. NGK pojeździć zobaczyc jak bedzie jesli nadal bedzie go tak dławić wrócić podepnie i prawdopodobnie jeśli nie świece to możliwa cewka jeśli nie cewka to możliwy wtrysk.
Jeszcze zauważył ze olej jest pod korkiem wlewu wytarł jeśli bedzie nadal to prawdopodobnie zapchana rurka odmy więc kazał patrzyć na to.
Dziś tak z ciekawości jak wróciłem od mechanika zdjąłem pokrywę filtra ktora jest tez nad świecami.Trochę zabawy miałem jak to przy z autem które się niedawno kupiło i nigdy się nie sciągało Very Happy
Na oringach od fajek ?/cewek jest mokro chyba olej nie sprawdziłem dokladnie bo ciemno jutro rano pójdę sprawdzić dokładnie. Jeśli olej na oringach to możliwe że uszczelka dekla ?
Powrót do góry
Mamut128

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Clio II 1.2 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 16:22
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Dławienie.


Nikt nie ma jakiś pomysłów ? Smile

Dziś chciałem kupić świece ale okazało się ze z rocznika 2007 Clio II są inne świece z początku i połowy 2007 nie miałem pojęcia z którego dokładnie jest więc dopiero kupię w poniedziałek świece NGK i zmienię zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dodam jeszcze że świece(bosh) razem z kablami byly wymieniane 2 lata temu przejechane jakies lekko ponad 40 tyś kilometrów na tym.
Świece wykręcałem wszystkie cztery ładne przypalone na kolorek kawy z mlekiem.
Jeśli nadal będzie dławić po wymianie świec jakieś pomysły ? Cewka a moze sonda lamba już do wymiany i wprowadza w błąd komputer ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2005r.

249 000 km

śląskie

RenaultMegane

7 900

2004r.

183 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2006r.

246 000 km

lubelskie

RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System