Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Rozdzielacz nawiewu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweloln

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Thalia I 1.2 16v, 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lis 2017, 18:57
Temat postu:

Rozdzielacz nawiewu


Witam, otóż potrzebuje zdjęcia bądź jakiegoś schematu jak to ma być. A dokładnie chodzi o rozdzielacz nawiewu (klimatyzator). Kupiłem thalię, po głebszych oględzinach okazało się, że jest pacnięta przodem. A przejdziemy do sedna sprawy. Blokuje się na zębatkach gdzie są podczepione linki (są proste), a dokładniej z klapami jest coś nie tak, że są poprzestawiane np. nadmuch ustawiam na szybę przednią, a wieje na nogi, po dokładniejszych oględzinach mechanizmu mam 3 zębatki na środku biała pod nią czarna i na górze też czarna ale ją nie łapie. I stąd moje pytanie czy brakuje jednej zębatki, czy jest jakieś przesunięcie bądź co innego? Nie znalazłem nic na internecie żadnego zdjęcia podglądowego a idzie zima i trochę ciężko się jeździ bez nadmuchu na przednią szybę. Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Sro 22 Lis 2017, 20:30
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Rozdzielacz nawiewu


Jeśli się nie boisz pogrzebać tam gdzie nie powinieneś,, możesz sprawdzić podstawy.Przyczyną może być zaciągnięty filtr kabinowy (uszkodzone resztki starego )lub zle włożony filtr kabinowy blokujący klapy nawiewu (zależy od modelu).Następnie linki nastaw mają swoje nastawy .Warto zobaczyć czy, ktoś rozłączając blokady linek ,zapioł je w odpowiednim miejscu,,ślady nacięć na plastikowych pancerzach linek .Czy zakres graniczny jest dotępny od gałki nastaw do dzwigni skrzyni z klapami.
_________________
jarek
Powrót do góry
paweloln

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Thalia I 1.2 16v, 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Lis 2017, 17:53
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Rozdzielacz nawiewu


filtra kabinowego nie było, włożyłem nowy wczoraj. Żeby dokładniej widzieć to muszę zdjąć schowek, ale chyba to jest niemożliwe lub schodzi z całą deską, mogę się mylić. Zdjąłem klapkę podłużną i tam 3 śruby na torks. W prawym dolnym jest jedna śruba. Po lewej stronie też coś musi być ale już zachodzi środkowy panel (od wybieraka skrzyni biegów).
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Czw 23 Lis 2017, 21:11
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Rozdzielacz nawiewu


Aby tam zajrzeć nie trzeba głowy tam wkładać,wystarczy lusterko na wysięgniku i latarka,Jeśli nie było filtra kabinowego to jeśli posiadasz klimatyzację a pewno tak jest, to parownik jest zanieczyszczony ,pistolet ze sprężonym powietrzem z rurką zagiętą ok 30 cm i oczyścić ,następnie podać pianę odkażającą w dwóch porcjach.Czy sprawdzałeś linki i ich plastikowe pancerze?Czy nie były wypinane,a czy są zapięte sprężynkami ?
_________________
jarek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultTrafic

69 900

2017r.

212 731 km

śląskie

RenaultMegane

58 900

2020r.

86 000 km

mazowieckie

RenaultEspace

59 999

2016r.

199 000 km

pomorskie

RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

31 900

2011r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System