Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Laguna 2 1.8 + LPG // Poważny problem.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndrzejuToJa

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Laguna 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Gru 2017, 02:29
Temat postu:

Laguna 2 1.8 + LPG // Poważny problem.


Witam,
Piszę na forum ponieważ wielu mechaników samochodowych po prostu rozłożyło ręce na mój problem.
Problemem jest sonda lambda która działa (była sprawdzana na innym samochodzie i w porządku).
ale od początku.
Przy wpiętej sondzie lambda nie wyskakuje mi żadne problem z nią związany (co najciekawsze gdy ją wypnę sporadycznie mi o tym samochód przypomni i raczej od roku użytkuje samochód w ten sposób).
Moja sonda ma humory, raz działa normalnie wartości skaczą itd, a w większym przypadku powiedzmy,że blokuje się na najwyższej wartości (10-20mv) i tak się zamraża.
Skutkuje to wzrostem spalania oraz szarpaniem (duszeniem się, brakiem mocy) przy obrotach do 2000/2500 potem jest jak najbardziej ok (na benzynie).
Na gazie dusi się,strzela, szarpię, nie ma mocy do 2000 obr oraz powyżej 4000/4300 (tutaj przestaje się kręcić dusi się cały czas tak jakby miał odcięcie no ciężko to opisać).
często gęsto dochodzi do chwili gdy wyskakuje mi kontrolka od uszkodzonych(nieaktywnych) poduszek powietrznych!
I tu ciekawe, zazwyczaj tylko gdy używam pedału gazu Smile po odpuszczeniu kontrolka gaśnie ewentualnie tak się popsuje,że już nie zgaśnie (i to jedyna kontrolka która mi się świeci przy wpiętej sondzie lambda).
Teraz sytuacja gdy wypinam ją z kostki na skróty.
Benzyna w porządku jeździ, nie dusi się nie męczy mogę go kręcić wszystko w porządku.
Na gazie masakra, potrafi mi zgasnąć przy zmianie biegów, szarpie rwie cały czas (gdy pedał gazu wcisnę głębiej niż 20%, poza tym jak wciskam bardziej brak przyśpieszenia brak różnicy), także nie daje się kręcić bardziej niż 4000obr a dojście do takich obrotów na 5 biegu (jazda w okolicach 140-150) jest dość trudna (od 110 do 150 potrafię rozpędzać się 2 minuty nie raz odpuszczając pedał ponieważ tak się dusi,że się nie da jechać a wręcz samochód hamuje).
Kontrolka od poduszek wyskakuje identycznie jak w sytuacji z sondą wpiętą.
czasami wyskakuje mi kontrolka silniczka (wtedy na komputerze pokazuje problem z sondą a w zasadzie jej brak) ale nie zawsze, aktualnie z wypiętą przejechałem 3tyś km i nie wyskoczyła ta kontrolka.

Cóż wymieniałem, Sonde lambda (jedną i drugą obie są sprawne więc wmontowałem je(sprawdzałem komponenty przepinając je do 2 laguny 1.8 Smile gdzie wszystko pracowało jak powinno)), komputer oraz przewody były dzwonione są sprawne.
z Gazu wymieniłem wtryskiwacze bo były porządnie zaklejone (ale to nie zmieniło nic z tym problemem poza tym,że po przejechaniu 20km z wypiętą sondą komputer mi to zasygnalizował, ale odpuścił sobie gdy ją wpiąłem na 1tyś km i wypiąłem).

nie mam pojęcia co robić z tym problemem do którego, przez 2 lata i 100tyś się przyzwyczaiłem Smile ale bardzo chciałbym mieć przśpieszenie w samochodzie a nie czuć się jak w 1.1 Wink

Pozdrawiam, mam nadzieje,że ktoś może ma jakikolwiek pomysł gdzie szukać co zrobić.

Będę zaglądał tutaj co wieczór, odpowiem na każde pytanie.

P.s. Laguna przed liftem 2002r.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pon 11 Gru 2017, 03:41
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna 2 1.8 + LPG // Poważny problem.


musisz zrozumiec pewien mechanizm ktory zachodzi
przy samym paliwie komputer wtrysku ma wplyw na dawke wtryskiwacza i uchylenie przepustnicy korzystając z informacji czujników osprzetu i wsystko dziala poprawnie

na gazie ma tylko wpływ na przepustnice .. i nie moze ustalac obrotów wtryskiwaczem gazu bo nie jest on do niego właczony i dziala niezaleznie z dawka ustaloną przez gazownika i program sterujacy wtryskiem gazu
stad problemy ktore nasilają sie z wiekeim auta , bo przepusttnica wachluje jak oszalała probójac ustalic obroty z informacji czujników ostrzetu w tym lambdy obrotów i ilosci powietrza wyrabia sie szybko łapac luz co powoduje jeszcze wiekszy problem ze stabilizcja obrotow

moze to dobrowadzic w skrajnych i długotrwałych przypadkach do trwałego uszkodzenia elementów elektroniki komputra wtrysku objawy trudno przewidziec a zdiagnozowac jeszcze trudniej
Powrót do góry
AndrzejuToJa

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Laguna 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Gru 2017, 14:09
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna 2 1.8 + LPG // Poważny problem.


Dobra może źle określiłem mój problem.
Problemem moim jest zamrożona sonda lambda, która utrzymuje się stale na 10-19mv.
Przez to gazownik ma problem z ustaleniem mi dawki i zrobieniem mapy (tak sam mi tłumaczył)
nie wiem co mam zrobić, by sonda działała poprawnie oraz mam ogromny problem z namierzeniem usterki.
Raz sonda działa poprawnie, raz nie, Jak się psuje wyskakuje mi błąd poduszek gdy wciskam pedał gazu, im bardziej tym bardziej się ten błąd świeci (nie odpuszcza bo odpuszczeniu pedału gazu).
Gaz mam nowy, regulowany co 15 tyś. ale to nic nie daje to oddzielny temat, głównie chodzi mi o sonde lambda a to co opisałem to jedyne objawy jakie mam w samochodzie.
Dodam jedynie co jest dość jasne, żę przy wpiętej sondzie spalanie mam naweet 2l/100km większe, słychać,że silnik pracuje jak czołg no ale powiedzmy,że jakoś jedzie Very Happy
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pon 11 Gru 2017, 14:23
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna 2 1.8 + LPG // Poważny problem.


moze potrzebny emulator sondy lamba by oszukiwal komputer
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

31 900

2011r.

250 000 km

śląskie

RenaultScenic

25 900

2012r.

205 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

15 800

2010r.

240 000 km

pomorskie

RenaultScenic Conquest

18 000

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultTalisman

60 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System