Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Brak prądu na wtryskiwaczach, błąd P0089


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rally_1

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czosnów, Mazowieckie
Posiadane auto: Clio 2 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 11:10
Temat postu:

Re: Renault Clio


marekwodniak napisał:
Może masz kogoś w okolicy co robi Renówki .A jeszcze lepiej jak robi diesle .Bo dłubaczy zarobkowych jest wielu .Kolega z innego forum Renault wydał masę kasy na wymiany częsci i do niczego nie doszedł .Potem chyba auto pogonił bo przestał pisać .

Dzięki za odpowiedź.
Mieszkam w okolicy, gdzie jest wielu dłubaczy, żadnego fachowca. Dlatego sam swego czasu zakupiłem MaxiECU. Gość od pomp, o którym wspominałem wcześniej niestety Clipa nie używa, szukam dalej.

EDIT:
Najbliższego Clipa, jakiego znalazłem ode mnie - 30 km. ale gość dopiero nie wcześniej niż za dwa tygodnie, i to też nie gwarantuje że znajdzie czas.
Powrót do góry
Rally_1

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czosnów, Mazowieckie
Posiadane auto: Clio 2 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 16:13
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Brak prądu na wtryskiwaczach, błąd P0089


Dziadyga odpalił. Zrobiłem mu reset adaptacji parametrów silnika i odpalił.
Mam 4 błędy, ale najważniejsze żeby znaleźć przyczynę braku sygnału na 2 wtryskiwaczu. Prawdopodobnie coś na kablach, bo odpinałem kostkę i nie ma różnicy. Poza tym jest zdecydowanie za dużo pęcherzy powietrza w przewodach paliwowych, nie chce wchodzić na obroty pow 2000. Kupiłem już filtr, muszę wymienić i odpowietrzyć.

Nie wiem co mnie podkusiło, żeby kupić Renię, a do tego diesla... Z silnikami benzynowymi radzę sobie bez problemu Wink
Powrót do góry
amples

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość / region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 16:31
Temat postu:

Re: Brak prądu na wtryskiwaczach, błąd P0089


Rally_1 napisał:
Le France zawsze unikałem, głównie na zawodną elektronikę
W większości przypadków to nie elektronika zawodzi a elektryka , tz. przewody , połączenia , wtyczki gniją-śniedzieją
ale to występuje we wszystkich starych autach , a im bardziej zautomatyzowane tym większe prawdopodobieństwo .
Niema jak to stare wieś-wageny trzy kabelki dwa przełączniki i nie miało co się psuć , bo nowe to szmelc .
Powrót do góry
Rally_1

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czosnów, Mazowieckie
Posiadane auto: Clio 2 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 16:34
Temat postu:

Re: Brak prądu na wtryskiwaczach, błąd P0089


amples napisał:
im bardziej zautomatyzowane tym większe prawdopodobieństwo

Dokładnie tak, unikam tego jak ognia. Kupując tę Renówkę pokierowałem się ceną za auto. Samochód kupiłem mojej córce do nauki jazdy, a jak na razie to ja się uczę jak go naprawiać.

EDIT:
Zmieniłem filtr paliwa, wydaje mi się, że powietrze nie dochodzi już do pompy, ale o dziwo z niej wychodzi. Co kilka sekund z rurki odpływowej wypływa piana.

Druga sprawa, na biegu jałowym ciśnienie na pompie mam około 320.

EDIT 2:
Bąbelki i piana zniknęły, silnik zaczął wchodzić w obroty, widocznie po resecie adaptacji ECU uczy się od nowa.

Na razie nie doszedłem czemu nie ma sygnału na 2 wtrysku...

Błąd jednego z wtryskiwaczy, nie jest zakodowany. Czy możliwe, że dlatego nie działa? Nie wiem który to jest, bo program nie określa.
Powrót do góry
Rally_1

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czosnów, Mazowieckie
Posiadane auto: Clio 2 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 16:31
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Brak prądu na wtryskiwaczach, błąd P0089


Niestety znów nie chce wchodzić na obroty. Zauważyłem, że to wtedy, gdy świeci się kontrolka świec żarowych, poza tym znów się pojawiła piana w przewodzie wyjścia z pompy, gdzieś musi być poważna nieszczelność.

EDIT:
Może komuś się przyda:
Kontrolka świec żarowych (która świeci się non stop) gaśnie w momencie wykasowania błędów. W tym czasie silnik wchodzi na obroty. Po wyłączeniu zapłonu na dłużej niż 20 sekund błąd wraca i silnik znów nie chce wchodzić w obroty. Błąd dotyczy zaworu EGR, który jest uwalony. Nie wiem jaki związek jest pomiędzy świecami żarowymi, a zaworem EGR, ale takie są objawy.

EDIT 2:
To jednak nie wina zaworu EGR. Wymieniłem i problem nie ustąpił. Moze być chyba tylko jeszcze jedna przyczyna, ECU wskazuje błąd drugiego wtryskiwacza. Muszę wymienić wtrysk, wtedy zobaczymy...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 16:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

76 990

2021r.

34 000 km

śląskie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultMegane

19 999

2009r.

165 661 km

świętokrzyskie

RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultMegane

8 990

2000r.

123 411 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System