Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Master III - opinie i ważne informacje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 07 Sty 2018, 00:53
Temat postu:

Master III - opinie i ważne informacje


Na wstępie - wiem, wiem, nie ten dział. Po prostu w tym z opiniami ruch jest zerowy, więc liczę na to, że ktoś pomoże mi tu.

W zeszłym roku pytałem o zakup Mastera II, jednak założenia troszkę się zmieniły, gdyż doszedłem do wniosku, że jak już mam wymieniać "Kaczkę", to na coś w miarę świeżego. Master II wchodzi w grę, ale raczej tylko roczniki 2007-2010. Teraz chciałbym zapytać jednak o trójkę. Samochód mi się podoba, jedyne co, to wnętrze wygląda moim zdaniem trochę lepiej w Ducato/Jumperze/Boxerze, choć z testu, który czytałem wynika, iż to właśnie Renault jest pod tym względem lepsze (ergonomia).

Pytania podobne, jak ostatnio:

- który silnik wybrać? Wiem, że jest tylko jedna jednostka, ale która wersja będzie najlepsza - 125, 150, czy 165? Czy DPF jest w każdym silniku po liftingu? Nie ma wyjątków?

- jak jest z awaryjnością tych samochodów? Z tego, co czytałem, to standard we francuzach, czyli elektryka/elektronika + jakieś akcje serwisowe.

- jaki jest w miarę realny przebieg dla samochodu np. z 2010 roku? Czy powiedzmy 220 tkm należy wsadzić między bajki? Jeżeli przy tym temacie jesteśmy, to opowiem historyjkę. T1 jest w rodzinie od 2004 roku. Kupiona z przebigem ~76-77 tkm. Teraz ma 338 tkm. Niby sporo, ale jeśli podzielić to na 14, to wychodzi trochę ponad 22tkm/rok. Z tym, że w sumie jest potrzebna tylko 2-3 miesiące w roku (trasy 170 km w jedną stronę), a do tego od 3 lat jest jeszcze C8, więc jeździ jeszcze mniej...prawie wcale... Tak więc niekoniecznie KAŻDY bus musi robić 80tkm rocznie.

- jakieś porady co do użytkowania? Choćby jaki olej? Na co uważać?

Ponadto ponawiam zapytanie o Mastera II, które jest w dziale z opiniami. Może tym razem się uda
Wink

Pozdrawiam.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p


Ostatnio zmieniony przez Francuz_C8 dnia Sob 03 Mar 2018, 11:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 11 Sty 2018, 21:06
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master III - opinie i ważne informacje


Co sądzicie o tym aucie? Według mnie fajne jest... https://www.otomoto.pl/oferta/renault-master-l3h2-dci-125km-l3h2-klima-zamiana-oplacony--ID6yAhTh.html
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
jankus

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kaszuby
Posiadane auto: Master 3 L2H2
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 09:42
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master III - opinie i ważne informacje


Ja jestem niecałe pół roku po przesiadce z Ducato właśnie na Mastera 3. Mimo mojej niechęci do tego auta, związanej z poprzednikiem. bardzo szybko się do niego przekonałem. Pisałeś wcześniej że wnętrze jest ładniejsze, to kwestia gustu ale też tak uważam. Ważniejsza jest ergonomia tego wnętrza, chwytów na napoje jest pełno, w wersji ClimPack masz bardzo duży schowek pod kanapą, w oparciu fotela pasażera ma całkiem sporych rozmiarów stolik, do tego jest dużo schowków w drzwiach i desce. Co do awaryjności, mój Majsterek (tak go pieszczotliwie nazywam) to nówka sztuka z salonu. Więc ciężko będzie cokolwiek powiedzieć o awaryjności.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 15:30
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master III - opinie i ważne informacje


Dziękuję Ci za odpowiedź. Jaki masz silnik? Jakie nadwozie (osobiście chciałbym kontener albo furgon L3H2 lub większy)? Jak wygląda sprawa komfortu jazdy?

Jeżeli miałbyś coś do powiedzenia na temat Ducato, to też chętnie poczytam, bo nie jestem nastawiony na konkretną markę.

Pozdrawiam Wink
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
jankus

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kaszuby
Posiadane auto: Master 3 L2H2
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 19:11
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master III - opinie i ważne informacje


U mnie siedzi 130, ale po gwarancji leci na chipowanie. Nadwozie to Furgon L2H2. Jeśli chodzi o komfort to w porównaniu do takiego Ducato to fotele to bajeczka. Odbierałem auto z Gliwic a mieszkam na Kaszubach więc na pierwszą przejażdżkę zaliczyłem traskę 600km. Nie było na co narzekać.

Odnośnie Ducato to był to pierwszy wypust 3 generacji, bez klimy, jak zacząłem nim jeździć miał około 140 tys przebiegu. Komfort w Masterze jest na wyższym poziomie. Ergonomia wnętrza to już przepaść. W Ducato nie ma ani jednego miejsca na kubek, stoliczek w oparciu kanapy jest malutki, schowki są takie se. Ten pod konsolą ma jakąś konkretną pojemność, ale reszta jest za mała.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 19:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 20:06
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master III - opinie i ważne informacje


Ok, dzięki. Czyli chyba będę skłaniał się w stronę Masterki, aczkolwiek szwagier ma Jumpera z 2011 i sobie chwali. Pożyjemy, zobaczymy Smile
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

36 900

2012r.

199 000 km

śląskie

RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultGrand Scenic

11 500

2006r.

278 000 km

śląskie

RenaultTwingo

10 900

2009r.

175 057 km

łódzkie

RenaultMegane

19 900

2009r.

184 200 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System