Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
burderr

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault, Megane Scenic, 1,6 107 KM, 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Mar 2017, 21:49
Temat postu:

Cieknący szyberdach...


Witam. Wiem, że tematów podobnych jest cała masa, jednak rozwiązania mojego problemu nie znalazłem. Walczę od jakiegoś czasu z wodą pod nogami w swoim "szczeniaku" rok produkcji 2000, dwa szyberki. Wszystko fajnie jak nie pada... Gorzej jak pojawi się choćby odrobina deszczu, wtedy z podsufitki zarówno po lewej jak i prawej stronie przy styku ze słupkami robi się rynna oprowadzająca wodę na podłogę... Odpływy mam wyczyszczone i drożne na 100% (sprawdzone pod ciśnieniem), gumowe zaślepki na ich końcach tymczasowo zablokowałem tak aby nie blokowały prześwitu odpływu . Wydawało mi się również, że szyby były nieco poniżej dachu więc je podniosłem na śrubach montażowych, ale to też nie pomogło. Przekopałem chyba już wszystkie fora i jedyne co znalazłem to "przeczyścić odpływy!". Miał może ktoś podobny problem? Mam wrażenie, że uszczelka okalająca szybę szyberdachu puszcza zbyt dużo wody i odpływy nie dają rady tego odprowadzić. Co robić żeby pozbyć się problemu? Jazda bez wygłuszenia robi się powoli męcząca...
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 01 Kwi 2017, 07:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...


Zmieniłem uszczelki co prawda inna marka ale pomogło natychmiast
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
burderr

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault, Megane Scenic, 1,6 107 KM, 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Kwi 2017, 08:30
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...


Dzięki za odpowiedź! Tak myślałem, że to może pomóc. Pamiętasz Kolego jakie uszczelki i gdzie je kupić?

Orientowałem się dzisiaj w ASO. Nie występuje sama uszczelka. Można nabyć całą szybę za jedyne 1400 zł Shocked
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 01 Kwi 2017, 16:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...


Inna marka czyli nie Renault ale doszedłem kto to produkuje bo nie producent samochodu i wtedy uzyskałem odpowiedź gdzie i czego szukać (nr katalogowy ) Trochę szukania było w necie (3 dni) ale załatwiłem
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
burderr

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault, Megane Scenic, 1,6 107 KM, 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Kwi 2017, 17:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...


Nie pamiętasz na dzień dzisiejszy co to było, gdzie udało się załatwić i jaki rząd kosztów?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 01 Kwi 2017, 17:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 01 Kwi 2017, 19:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...


Producentem dachu był Webasto po kontakcie potwierdzili że to ich potem poszukiwania w ich katalogu i bingo potem to już kwestia sprzedawcy i ceny.Dostałem komplet uszczelki i wszystkie plastiki ktore potrzebowałem. Masz przed sobą duż prace ale możesz przetrzeć szlak i podać innym na tacy
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
burderr

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault, Megane Scenic, 1,6 107 KM, 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Kwi 2017, 23:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...


Z braku czasu długo tu nie zaglądałem. Generalnie problem rozwiązałem Laughing , a dla potomnych podsumowanie:

Producentem szyberdachu tak jak wspomniał Kolega powyżej jest firma Webasto. niestety tak mają skonstruowaną umowę, że nikt poza serwisem Renault nie ma dostępu do tych części. Dodatkowo sama uszczelka nie występuje, a cała szyba to koszt ok 1400 zł. Sugestie z innych for, że uszczelka przy szybie nie jest gumowa podsunęła mi pomysł, aby porządnie ją natłuścić. Trochę szukania i okazało się, że idealny do tego będzie smar silikonowy CX80. Dla wygody i najlepszego efektu najlepiej jest zdemontować szybę (po dwie śruby na imbus ka krótszych bokach). Przed nałożeniem smaru należy oczyścić uszczelkę. UWAGA!! czyścić na sucho! Ja jedną umyłem, i potem nie wchłaniała smaru, a z drugiej wykruszyłem co się dało poprzez "pocieranie" uszczelki prętem śrubokręta (nie ostrą krawędzią). Smar najpierw nakładałem śrubokrętem ale słabo szło więc zmieniłem narzędzie na palec Smile Czas jaki poświęciłem na każdą szybę to ok 50 min nakładania i wcierania, wmasowywania smaru w uszczelkę. Efekt widoczny był od razu. Uszczelka zrobiła się wyraźnie grubsza.
Niestety po tej operacji przedni szyber dalej przeciekał.

Długie godziny szukania w necie czegokolwiek doprowadziły mnie do serwisu szyberdachów i ogrzewania Webasto z Poznania, firma z dużym doświadczeniem i konkretny gość na którego trafiłem. Krótka rozmowa telefoniczna rozwiała moje wątpliwości. Konstrukcja szyberdachu w tym modelu jest na tyle zrypana, że wypacza się mocowanie szyb, co sprawia, że szyba nie dokładnie przylega do dachu i zbyt dużo wody przedostaje się za uszczelkę, a skutek tego znamy... W takim przypadku nawet wymiana szyby na nową nic nie da, bo i ta nie będzie przylegała. Proponowane rozwiązania problemu jakie usłyszałem:
1. Zakleić szyber silikonem.
2. Zakleić szyber klejem do szyb.
3. Dokleić zwykłą uszczelkę okienną.

Dwie pierwsze opcje potraktowałem jako ostateczność i spróbowałem z trzecią. Na próbę dokleiłem uszczelkę do przedniej długiej i po połowie długości krótkich krawędzi i?? SUCHO!! Nawet ostatnie ulewy nie przeszły do środka. Uszczelkę należy dokleić do blachy dachu dokładnie ją wcześniej odtłuszczając najlepiej benzyną ekstrakcyjną.

Efekt jaki udało się osiągnąć po mojej walce:
1. Sucho w samochodzie.
2. O wiele wiele ciszej! Wcześniej od prędkości 110 km/h i więcej jechały z nami dwa klekoczące bociany na dachu i było tak głośno, że nie dało się rozmawiać, a teraz piękna cisza nawet przy 140!!
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Nie 30 Kwi 2017, 15:55
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...


A ja użyłem ZX 32 i jest podobnie...
Nastepna reklama na tym forum...
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
hors_e

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): słupsk
Posiadane auto: scenic IphII
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sty 2018, 15:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...


czy mógłbyś zamieścić fotki jak przykleiłeś tą uszczelkę? Jakich wymiarów ona ma być? Od zwykłych okien czy pcv? Także borykam się z cieknącym szyberdachem i na wszelkie sposoby już je regulowałem a efekt mizerny - udało mi się osiągnąć efekt że jak polewam wodą dach to rynny suche a woda i tak znajduje ujście na podsufitkę, podejrzewam że bocznymi odpływami.
Powrót do góry
burderr

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault, Megane Scenic, 1,6 107 KM, 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sty 2018, 22:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Cieknący szyberdach...


Witam, Zdjęcia nie bardzo mam jak zrobić na chwile obecną bo obawiam się, że jak otworzę szyber przy tej temperaturze to będę bawił się od nowa w klejenie. Nadmienię tylko, że uszczelki jedynie wspomagają te fabryczne i w pierwszej kolejności trzeba wykonać czynności opisywane w innych wątkach, czyli odpływy, odpływy, odpływy. U mnie po wyczyszczeniu odpływów w trakcie polewania wodą dachu z odpływów w nadkolach lało się strumieniem no i oczywiście na podsufitkę również ale mniej niż przed wyczyszczeniem. Uszczelki zwykłe uniwersalne samoprzylepne. Grubość 3 do 5 mm podwójna 2x2,75 mm po rozerwaniu na dwa paski ma profil "b" lub "P" zależy który pasek weźmiemy. U mnie taka się sprawdziła. Może poglądowy rysunek coś podpowie:
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

69 990

2020r.

75 000 km

śląskie

RenaultScenic

15 800

2010r.

240 000 km

pomorskie

RenaultMegane

24 900

2009r.

178 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

62 900

2016r.

91 671 km

kujawsko-pomorskie

RenaultArkana

117 990

2022r.

2 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System