Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) Kontrolka GAS EUROGAS Fabryczny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gasiok

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Renault Megane II ph II 1,6 06r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Sty 2018, 08:41
Temat postu:

Kontrolka GAS EUROGAS Fabryczny


Zakupiłem jakiś czas temu megane II phII 1.6 2006 rok sprowadzona z Holandii. Śmiem twierdzić, że instalacja gazowa EUROGAS jest fabryczna, mam książkę od gazu(po ich niejszemu) i widnieje w niej data 16.02.2006, auto w 14.03.2006 roku zbudowane ( dziwne troche Neutral ). Chyba komputer nie ogarnia, że jest gaz bo ubywa niby paliwo, po zatankowaniu pokazuje faktyczny stan, to wyczytałem, że to normalne, jednak wątpię że były właściciel przez tyle lat nic z tym nie zrobił, auto długo prądu nie miało. Jednak zauważyłem że jest coś takiego jak kontrolka GAS na desce. Trochę poszukałem i nie znalazłem za dużo. W jaki sposób można kontrolkę uaktywnić? Czy uaktywnienie kontrolki sprawi, że komputer nie będzie myślał że jadę na paliwie?

PS: Jak włączyć test wskazówek? Trzymanie przycisku na prawej manetce i przycisku START/STOP nie działa, ale to chyba w ph1 działa. Nie znalazłem nic o ph2. Nie posiadam przycisków koło zegarów.

Przepraszsam jeśli wybrałem zły temat Neutral
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 29 Sty 2018, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault ) Kontrolka GAS EUROGAS Fabryczny


PH1 nie różni się niczym od PH2 jeśli chodzi o test zegarów. Dla pewności (żeby włączył się zapłon bez uruchamiania silnika)wrzucasz bieg i trzymasz nogę na hamulcu, naciskasz przycisk na prawej manetce i jednocześnie przycisk start, startuje test zegarów. Kontrolka GAS współpracuje z instalacją gazową montowaną w procesie produkcji auta, u Ciebie mogła być zamontowana instalacja jako system do auta nowego, w takim przypadku kontrolka GAS nie działa bo sterownik gazu nie jest podłączony do sieci cyfrowej auta. Za drugą opcją przemawia też fakt, że podczas jazdy na gazie wskazówka benzyny pokazuje coraz mniejszą jej ilość, tak się dzieje w tych autach po dołożeniu instalacji gazowej, wyjścia z tego są dwa-pierwsze to emulator poziomu paliwa a drugie to cykliczne robienie testu wskaźników(ja tak robię bo nie mam ochoty wywalać kasy na emulator), po takim teście poziom paliwa jest pokazywany zgodnie ze stanem faktycznym.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) LPG forum


RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

49 900

2017r.

69 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

89 990

2020r.

31 000 km

śląskie

RenaultScenic

25 000

2011r.

220 000 km

śląskie

RenaultMegane

53 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System