Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HIN

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warka
Posiadane auto: Master 2.5 Dci 120
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 03 Kwi 2018, 07:23
Temat postu:

Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr


Kolejny temat z moim Masterem, w którym chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych użytkowników. Otóż miesiąc temu zakupiłem auto z 2005, sprowadzone z Belgii (ale kupione od handlarza Polsce). Po przejechaniu kilkuset km pojawił się hałas przypominający brzęczenie, jakby urwała się jakaś blacha (sprawdziłem spód, wszystkie blachy, osłony są ok). W kabinie przy zamkniętym oknie nie słychać go mocno, jednak podczas jazdy w zabudowaniach z otwartym oknem, gdy dźwięk odbija się od budynków wydaje mi się że jest to bardzo głośne. Występuje podczas przyspieszania ze średnio lub mocno wciśniętym pedałem gazu, na 3, 4, 5 i 6 biegu do 2100 obr silnika. Przy bardzo delikatnym przyspieszaniu go nie słychać. Na 1 i 2 biegu też jest cicho. Przez pierwsze ok 300 km jazdy było cicho. Podejrzewałem sprzęgło, mechanik 1 stwierdził że wszystko jest ok tylko jeżdżę na zbyt niskich obrotach i skrzynia hałasuje. Wymienił w niej olej, nie dało to żadnych zmian. Odwiedziłem więc mechanika 2 który ma własne Traffic-a i Movano. Stwierdził że hałasują łożyska w skrzyni i w Masterach często to występuje, to samo ma w swoich dostawczych Renówkach. Zalecił żeby nie ruszać tematu, gdyż wymiana łożysk będzie kosztowna a po kilku tys km może zrobić się to samo. Natomiast jeśli nie będę robić nim setek tys km (a nie będę, auto służy do lokalnej jazdy), nic złego się nie stanie i spokojnie mogę z tym jeździć. Więc pytanie: wymieniać te łożyska czy faktycznie zostawić je w spokoju i przyzwyczaić się? Hałas mi raczej przeszkadza, ponadto obawiam się iż skoro hałasują to prędzej czy później któreś się rozleci i zniszczy całą skrzynię. Dodam iż kiedyś w innym aucie (osobowym) gdy łożyska skrzyni padły, dźwięk był zdecydowanie inny - bardziej szumiało niż brzęczało.
Powrót do góry
ciupaga28

Auto Maniak



Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 792
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Movano 2011 DCI by V-tech 135KM/204KM 308Nm/440Nm Opel Insignia 2.0 CDTI 2016
Piwa: 51/2
Wysłany: Wto 03 Kwi 2018, 08:10
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr


Sie ma.

A na postoju przy wkręcaniu na obroty występuje te brzęczenie ?

Pozdrawiam
Wojtek
_________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka - nigdy nie powinno być odwrotnie.
Nie ważne gdzie , nie ważne po co , nie ważne kiedy - WAŻNE Z KIM !
Powrót do góry
HIN

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warka
Posiadane auto: Master 2.5 Dci 120
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 03 Kwi 2018, 09:41
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr


Na postoju tego nie ma, czy wciśnięte sprzęgło czy nie, jest zupełnie cicho.
Powrót do góry
ciupaga28

Auto Maniak



Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 792
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Movano 2011 DCI by V-tech 135KM/204KM 308Nm/440Nm Opel Insignia 2.0 CDTI 2016
Piwa: 51/2
Wysłany: Wto 03 Kwi 2018, 09:49
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr


Sie ma.

Ciężko jest tak na odległość zdiagnozować skąd pochodzi hałas. Mogą to być łożyska w skrzyni , ale równie dobrze jakaś część z podwozia lub z silnika powoduje taki rezonans w pewnym zakresie obrotów.
Jakbyś był gdzieś w Warszawie to chętnie posłucham na żywo. W razie czego daj znać , a gdzieś się umówimy.

Pozdrawiam
Wojtek
_________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka - nigdy nie powinno być odwrotnie.
Nie ważne gdzie , nie ważne po co , nie ważne kiedy - WAŻNE Z KIM !
Powrót do góry
HIN

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warka
Posiadane auto: Master 2.5 Dci 120
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 04 Kwi 2018, 11:58
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr


Niestety nie zanosi się na wizytę w stolicy, a już szczególnie Masterem. Ale jakby co, dam znać.
Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Kwi 2018, 11:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HIN

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warka
Posiadane auto: Master 2.5 Dci 120
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 05 Kwi 2018, 10:35
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr


Spostrzeżenie z dnia dzisiejszego: "na zimno", przez pierwszych parę km hałas jest jakby cichszy, przy otwartym oknie słychać go, ale daje się usłyszeć też pracę turbosprężarki. Kiedy silnik - i olej w skrzyni - się nagrzeje, jest zdecydowanie głośniej, dźwięku turbo już nie słychać, tylko to brzęczenie. Wygląda więc na to iż to faktycznie łożyska w skrzyni. Pozostaje pytanie: robić skrzynię czy jeździć dalej?
Powrót do góry
nnagaj

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Opel Vivaro 2.5 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2018, 10:06
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr


ja mam podobne halasy w Oplu Vivaro 2.5 2007r.. Jakby jakas blacha rezonowala. Spec od skrzyn biegow nie "usłyszał" w tym nic zwiazanego ze skrzynia. Moj mechanik nie znalazl nic niepokojacego w tym, mowil ze moge z tym jezdzic. I tak przejezdzilem 100 tys km. Dzwiek bez zmian. Jak byl tak jest. Nie jest przyjemny ten halas. Buczy strasznie na 4 biegu w przedziale 50-70 km. Na 5-ce tez potrafi brzeczec w niskich oborotach. Wystepuje tylko podczas jazdy i mocnego przyspeiszania. Na postoju cicho.
Powrót do góry
skype status
flymaster

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): WPN
Posiadane auto: Master L3H2 2,5 DCI 107kW 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2019, 18:46
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr


Dopisuję się do listy, mam ten sam problem w Masterze 2,5 DCi 107kW z 2008 roku, skrzynia 6-biegowa.
Podejrzewałem skrzynię albo sprężyny w tarczy sprzęgła, ale dziwne jest to, że powyżej 2 tys. obr. hałas nagle całkowicie niknie, jak "nożem uciął" i jedzie się już bardzo przyjemnie - trochę nie pasuje mi to do łożysk w skrzyni, które chyba powinny hałasować coraz bardziej ze wzrostem obrotów...
Z kolei do sprężyn tarczy nie pasuje mi brak hałasu na postoju, chyba powinny przecież trochę hałasować... Mam luźne sprężyny tarczy sprzęgła w innym aucie i tam na postoju na wolnych obrotach jest hałas i niknie po wciśnięciu pedału sprzęgła, w Masterze hałas pojawia się tylko podczas jazdy, na postoju cisza.
Może ktoś z poprzedników uporał się z problemem?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Trafic 2.5 2009

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdwin
Posiadane auto: Trafic 2.5 dci 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Wrz 2019, 15:14
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Master 2005 - łożyska skrzyni hałas przy 1600 - 2100 obr


Witam, podepnę się pod temat.
Posiadam Trafica 2.5 dci 146km 2009 ten sam silnik co w Master G9U, skrzynia PF6. Problem ten sam w aucie coś stuka, hałasuje, ale tylko na obciążeniu silnika.
Podczas ruszania na pierwszym lub drugim biegu bez gazu słychać mocny stukot, na każdy biegu w przedziale 1800-2200 obrotów hałas i auto wpada w wibracje.
W aucie wymieniona skrzynia, tarcza docisk łożysko oporowe, wtryski po regeneracji, pompa i turbo sprawdzone, przeguby, półosie też ok, podpora ok łożysko nowe.
Auto pali i jeździ super tylko ten hałas jakby coś miało się rozlecieć, mechanicy rozkładają ręce i nikt nie wie co to może być.
Przejrzałem wiele tematów na forach problem opisywany podobnie lecz bez rozwiązania.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zużyte koła zębate rozrządu, co myślicie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultArkana

117 990

2022r.

2 000 km

śląskie

RenaultTrafic

32 499

2005r.

266 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

57 900

2020r.

76 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultEspace

33 500

2012r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System