Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) Wycieraczki raz działają raz nie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
voytek77

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętochłowice
Posiadane auto: Renault Grand Modus 1,5 dci 108KM, 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 07:56
Temat postu:

Wycieraczki raz działają raz nie


Witam, problem przedstawia się następująco.

Zaraz po odpaleniu wycieraczki przez moment działają i mogę nimi sterować. Po chwili na parę minut nie działają na żadnym ustawieniu (przód i tył). Jedynym wyjątkiem jest pociągnięcie wajchy od wycieraczek do siebie - że spryskiwaczem zawsze działają. Potem znów działają, i podczas jazdy czasem też nie można ich włączyć. Kilka razy zdarzyło się tak, że wycieraczki chodziły i nie dało się ich wyłączyć - tak jakby nie działał przełącznik i cały czas chodziły w trybie który był ustawiony wcześniej.

Od czego zacząć? Ktoś ma pomysły?

Pozdrawiam

Edit. Właśnie odkryłem, że jeśli ustawie włącznik wycieraczek przy kierownicy w jakiejś pozycji i włączę kierunkowskaz, wtedy działają... Do tego okazuje się, że kiedy nie działają wycieraczki, nie mogę też włączyć świateł przeciwmgielnych i 'dlugich' - kierunkowskazy działają...
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 17:05
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Wycieraczki raz działają raz nie


Pewnie gdzieś masa nie styka dobrze Sprawdź wszystkie tam gdzie są przykrecone do nadwozia w komorze silnika
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
One One Road

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław/Wiązów
Posiadane auto: Renault Modus 1.2 16V 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sty 2020, 14:35
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Wycieraczki raz działają raz nie


Mam taki właśnie problem.
Nie zawsze mogę włączyć wycieraczki, albo nie zawsze mogę je wyłączyć, a jak działają nie zawsze mogę zmienić ich bieg.
W tym samym momencie jest problem ze zmianą świateł z mijania na drogowe i z powrotem i z przeciwmgielnymi.
Faktycznie krótkotrwale pomaga uruchomienie kierunkowskazu. I w tym momencie jakby coś się wzbudzało ale też nie zawsze.

Ed.

Własnie przed chwilką poszperałem, rozebrałem obudowę kolumny kierowniczej powypinałem wtyczki oraz włącznik wycieraczek i kierunkowskazów.
I jest pewien przewód łączący oba włączniki taka a'la taśma z wtyczką wielopinową i w tym przewodzie tuż obok wtyczki po stronie włącznika kierunkowskazów były ułamane dwa przewody i trzeci który był na tyle osłabiony że urwał się w trakcie.
Co ciekawe przewody te nie są lutowane tylko wciskane do wtyczki więc stosunkowo łatwo to naprawić.
W międzyczasie dzwoniłem do sklepu gdzie uzyskałem informację że sam ten przewód nie występuje samodzielnie tylko z przełącznikiem kierunkowskazów. Na nic było moje tłumaczenie że przewód jest zakończony z obu stron symetrycznymi wtyczkami i musi to być element wymienny. Może w ASO mają takie rzeczy? Sam nie wiem.
Trochę to nie logiczne żeby przewodu nie można było wymienić. Faktem jest to że jedna wtyczek jest schowana w obudowie włącznika kierunkowskazów, ale tą też łatwo rozebrać. Złożenie jej w całość tak aby działała wymaga nieco finezji Wink Ale dla chcącego...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultCaptur

44 900

2014r.

105 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

42 900

2019r.

79 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

32 900

2013r.

205 000 km

śląskie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System