Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Wyciek oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spinaczo

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krośniewice
Posiadane auto: Vivaro
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Kwi 2018, 00:15
Temat postu:

Wyciek oleju


Oddałem Vivaro 2,0 DCI, 2008r. na wymianę rozrusznika, zamontowano nowy i działa to prawidłowo.

Niestety podejrzewam jakieś nieumyślne uszkodzenie któregoś elementu w czasie prac bo pojawił się wyciek oleju.
Użyłem zmywacza i wypatrzyłem, że olej pojawia się w zaznaczonym miejscu. Widać tam wtyczkę....(czujnik ciśnienia oleju?)



Czy ktoś wie co to za czujnik? Czy ten czujnik posiada miedziane podkładki? Czy przeszkadza on przy wyciąganiu rozrusznika? Co ewentualnie przeszkadza w takiej wymianie z rzeczy które mogą spowodować taki wyciek?

A może to tylko zbieg okoliczności i z doświadczenia wiecie od razu co muszę kupić/wymienić/uszczelnić ?

Dobrze czuję się w mechanice, niestety nigdy nie dotykałem niczego poza BMW, stąd pytanie, skąd czerpać wiedzę? Jakieś schematy tego silnika, opisy napraw, cokolwiek? Może jakieś programy komputerowe z których korzystają warsztaty dokonując takich napraw?

Generalnie jeśli zabierałem się za naprawę czegokolwiek w BMW to byłem w stanie wyśledzić każdą najmniejszą uszczeleczkę i podkładeczkę zanim rozebrałem cokolwiek, więc zawsze byłem przygotowany i to przyśpieszało sprawę... czy tak się da też tutaj?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultScenic Conquest

18 000

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie

RenaultKadjar

61 900

2017r.

133 146 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

48 800

2017r.

37 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System