Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Licznik bez szyny can Renault trafic swap 2.0 benzyna 165kM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blazej2055

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: renault clio
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 18 Maj 2018, 15:08
Temat postu:

Licznik bez szyny can Renault trafic swap 2.0 benzyna 165kM


Witam zamontowalem w miejsce silnika 2.5dci silnik wraz ze skrzynia 2.0turbo benzyna z volvo v40 rocznik 2001 generalnie auto chodzi ładnie, problem w tym że trafic ma obroty temperature podawana szyna can ktorej to sterownik silnika volvo nie posiada. Czy jest mozliwosc obejscia tego lub znalazlem info że starsze clio mialy standardowy sygnal obrotow i temperatury. Jesli tak to z ktorych rocznikow szukac licznika i jesli ktos mialby schemat bylbym wdzieczny.

[/url]
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 18 Maj 2018, 20:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Licznik bez szyny can Renault trafic swap 2.0 benzyna 165kM


Clio IIph 1. i Megane 1 miały liczniki bez CANa ale nie wiem czy są kompatybilne ze sterownikiem z Volvo. pokazać to coś pewnie pokażą ale jak z dokładnością to nie wiem, może być różne.
Powrót do góry
blazej2055

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: renault clio
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Maj 2018, 15:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Licznik bez szyny can Renault trafic swap 2.0 benzyna 165kM


Tylko tamte liczniki mi chyba do deski nie wejdą,. Teoretycznie na schemacie sterownika Volvo jest szyna can jednak do tych pinów nic nie jest podpięte. Wyprowadziłem przewody do nich i podpiąłem do szyny can w aucie ale nic to nie dało. Podejrzewam że być może trzeba coś zmienić w liczniku aby widział sygnał Volvo.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 20 Maj 2018, 15:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Licznik bez szyny can Renault trafic swap 2.0 benzyna 165kM


Nie myśl sobie, że wszystkie marki mają taki sam i kompatybilny CAN, nic z tego.Wskaźniki starego typu są praktycznie identyczne jak te z Trafica,różnica polega tylko na trochę innym mocowaniu, przekładasz z nowszych obudowę z czarnego plastiku do zegarów starszych i pasuje bez przeszkód.
Na koniec mała podpowiedź-w V40 z 2001 roku nie ma nawet nawet grama CANa Laughing
Powrót do góry
blazej2055

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: renault clio
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Maj 2018, 09:32
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Licznik bez szyny can Renault trafic swap 2.0 benzyna 165kM


Dzięki za Info będę więc próbował ze starszym licznikiem. Co do szyny to co ma znaczyc pin 27 i 57 ecu?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Maj 2018, 09:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 21 Maj 2018, 19:42
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Licznik bez szyny can Renault trafic swap 2.0 benzyna 165kM


Ma znaczyć tyle, że w sterowniku po modernizacji dodali scalak obsługujący protokół CAN, w tym jeszcze go nie ma.
Teraz popatrzyłem dokładniej i jest to chyba Syrius32,tak? Jeśli tak to bez problemu obsłuży zegary z Renaulta bo stosowany był też w Renault. Co do CANa, protokół CAN występował dopiero w tym sterowniku po modernizacji a sterownik miał oznaczenie Syrius 34. Bierz zegary z Mastera, Megane, Kangoo lub Clio do 2000 roku (na dwie kości, szara 30pin i czerwona 15pin) podłączysz bez problemu. możesz też wsadzić tam zegary z Dacii, są moim zdaniem ładniejsze (wersja z wyświetlaczem temperatury i poziomu paliwa) Jeśli kupisz takie zegary z wtyczkami to podłączenie pójdzie bez problemu, działają 100% bo montowałem je w Thalii 1.4 na Syriusu 32.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

22 900

2008r.

167 000 km

małopolskie

RenaultMegane

44 900

2018r.

118 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

63 850

2016r.

119 700 km

wielkopolskie

RenaultArkana

117 990

2023r.

8 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2006r.

246 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System