Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Radio Update List wyświetlacz AFFA2++ czy to powinno działać



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TIA568A

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Master 2.5 dCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Cze 2018, 17:04
Temat postu:

Radio Update List wyświetlacz AFFA2++ czy to powinno działać


Witam

Mamy tu jakiegoś speca od radia? Tematów w internecie jest kilka, ale każdy jak zdążyłem zauważyć ma inne radio i inny wyświetlacz.. Auto sprowadzone 4 lata temu, radio nie działało, więc wrzuciłem inne, chciałbym jednak uruchomić to ze względu na wyświetlacz i sterowanie z kierownicy. Zdjęcia sprzętu poniżej, radio włącza się, widać podświetlenie, przy wciśnięciu klawisza "eject" słychać sygnał wciśnięcia klawisza, ale reszta nie reaguje. Wyświetlacz niestety nie reaguje na podłączenie radia, wyświetla cały czas tylko i wyłącznie godzinę. Próbowałem wpisać kod "na czuja", wciskając wielokrotnie 5 razy jedynkę, 5 razy dwójkę, 5 razy trójkę, 4 razy czwórkę i zatwierdzając szóstką, ale efektu żadnego. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam

https://tufotki.pl/zQ7x1
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 06 Cze 2018, 20:24
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Radio Update List wyświetlacz AFFA2++ czy to powinno działać


Nic nie zrobisz, potrzebny wyświetlacz AFFA2 lub radio Tuner List, prościej i taniej będzie to drugie.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 09:35
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Radio Update List wyświetlacz AFFA2++ czy to powinno działać


Radio nawet bez wyświetlacza będzie działało, tylko na 100% jest obecnie w trybie SECURE. Musisz jeździć z włączonym sporo czasu, albo zwyczajnie zostawić na zapłonie na minimum 90minut. Przerabiałem ten temat miliony razy w lagunach. Do mastera bez wyświetlacza również wstawiłem takie radio i wpisałem na czuja kod i działa po dziś dzień.
Powrót do góry
TIA568A

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Master 2.5 dCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Cze 2018, 11:09
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Radio Update List wyświetlacz AFFA2++ czy to powinno działać


Dzięki chłopaki za odpowiedź.

Czyli ktoś włożył do mojego Mastera nie to radio (lub wyświetlacz), które było fabrycznie i dlatego radio "nie gada" z wyświetlaczem, dobrze rozumiem? Teraz nie wiem czy zostawić mastera na 1.5h na zapłonie i obserwować co się dzieje, czy po prostu dokupić radio lub wyświetlacz.. Nawet jeśli radio wyjdzie z trybu "secure", to będę musiał wpisać kod na czuja i w dodatku wyświetlacz nadal będzie bezużyteczny, bo wyświetli nadal tylko godzinę, tak?


EDIT. Czy takie radio będzie dobre do tego wyświetlacza? Co prawda jest wyjęte z Laguny 2, ale to Tuner List, no i wygląda tak samo jak moje.

Nr oferty allegro (wystarczy wpisać numer w wyszukiwarkę allegro): 7379774654
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 10 Cze 2018, 19:33
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Radio Update List wyświetlacz AFFA2++ czy to powinno działać


Każdy tuner list zadziała z tym wyświetlaczem, warunek to sprawne oba komponenty. Tak poza tematem-radio z Laguny świeci na biało a Master na pomarańczowo, to jedyna różnica między radyjkiem z Mastera i Laguny.
Co do twoich pytań-tak, wyświetlacz będzie nadal pusty bo ktoś wsadził radio update jako t.z.w. zapchajdziurę.
kod masz poprawny ale bez działającego wyświetlacza nie jesteś w stanie stwierdzić czy wciśnięcie przycisku powoduje wysłanie sygnału do procesora radia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 10 Cze 2018, 19:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultThalia

7 900

2008r.

92 281 km

śląskie

RenaultTalisman

105 900

2019r.

24 723 km

śląskie

RenaultMegane

16 900

2011r.

257 932 km

łódzkie

RenaultCaptur

57 997

2017r.

35 000 km

pomorskie

RenaultEspace

13 500

2005r.

249 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System