Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Element Oslona rurek klimatyzacja - specjalisci poradzcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
winthrop

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Renault, Thalia, 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 11:52
Temat postu:

Element Oslona rurek klimatyzacja - specjalisci poradzcie


Witam,

Thalia 2012. Klimatronic.

Mam pytanie ktore mnie od jakiegos czasu nurtuje. Mialem ostatnio niesprawna klimatyzacje (kabelek dziurawy) , pojechalem do ASO, gdzie wymienili mi ten kabelek itd.

Jednak zauwazylem ze po zdemontowaniu/zamontowaniu klimatyzacji nie zamontowana mam jakas Gabke/Oslone ? ktora byla na tych rurkach na zdjeciach ponizej i mam jakby otwor do srodka.

Pytanie, czy te oslony sa potrzebne/nie sa potrzebne? w tych rurkach idzie zimne cos z tego co kojarze wiec moze powinno byc to odizolowane od silnika?


to jak to jest u mnie teraz:

https://ibb.co/iT87N8
https://ibb.co/fng59o

to o czym mowie czego brakuje....:

https://ibb.co/jjiJUo
https://ibb.co/iZTk9o
https://ibb.co/mMN928
https://ibb.co/bUm59o
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 14:50
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Element Oslona rurek klimatyzacja - specjalisci poradzcie


po zaworze rozpreznym czynnik idzie zimny na parownik ...więc zeby klima dobrze chlodziła to gąbka chroni przewód przed stratą nadmierną zimna

jest konieczny bo komora silnikowa jest gorąca i czynnik wchodzi do parownika cieplejszy jak powinien co czujnik w parowniku odczytuje i kaze spręzarce cały czas pracowac zamiast ją wylaczać po uzyskaniu temp w kabinie
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 19:36
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Element Oslona rurek klimatyzacja - specjalisci poradzcie


Izoluje rurki od komory silnikowej ale robi więcej złego niż dobrego-gąbka zatrzymuje wilgoć przy rurkach a to sprzyja erodowaniu aluminium, stad większość serwisantów klimy wywala to wpi...u. Tam nie ma przy parowniku żadnego czujnika temp. zawór rozprężny wyposażony jest w termoparę i ta nie dopuszcza do zamarznięcia parownika.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 20:47
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Element Oslona rurek klimatyzacja - specjalisci poradzcie


milejow napisał:
Izoluje rurki od komory silnikowej ale robi więcej złego niż dobrego-gąbka zatrzymuje wilgoć przy rurkach a to sprzyja erodowaniu aluminium, stad większość serwisantów klimy wywala to wpi...u. Tam nie ma przy parowniku żadnego czujnika temp. zawór rozprężny wyposażony jest w termoparę i ta nie dopuszcza do zamarznięcia parownika.



wybacz ale pokazujesz marna wiedze , jesli czynnik wejdzie do parownika z wyzszą (cieplejszą temp) to wydajnosc klimy wewnątrz kabiny spada

sensor temp wewnątrz informuje komp klimy o nieosiagnięciu zadanej temp a ten następnie nakazuje j ciągłą prace kompresora bez potrzeby (a nie moze jej osiągnac bo rurki klimy sa blisko wydechu silnika co je nieotrzebne nagrzewa)

skutki ...duzo wyzsze spalanie przez auto bo sprezarka chodzi cały czas na pełnej mocy jest ciągana przzez pasek osprzetu bez potrzeby
zyzycie samego kompresora który chodzi na pełnej wydajnosci zamiast ją zmniejszyc po osiągnięciu w kabinie zadanej temperatury

czyli auto zamiast 2litrów wiecej na klimie pali 3-4 wiecej bo kopresor to 6kw obciązenia


to jest własnie bolączka tego forum , i braku wiedzy jak niewiesz do czego coś słuzy milejów to wyrzucasz klientowi częsci z auta
sprezynki z zacisków hamulcowych też wyrzucasz ? bo przeciesz klocki i tak siedzą Smile))) oj ludzie ludzie do szkół spowrotem
Powrót do góry
winthrop

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Renault, Thalia, 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 22:57
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Element Oslona rurek klimatyzacja - specjalisci poradzcie


Witam ponownie Smile

dziekuje za odpowiedzi, przynajmniej wiem z czym to sie je...ale dwie rozbiezna odpowiedzi i nie wiem w ktorym kierunku pojsc....


przy okazji kontaktowalem sie z ASO, i powiedzieli mi ze w praktyce wywalaja te gabki...bo pod nimi zbiera sie woda....i to powoduje korozje i cena naprawy potem jest duuuuzo wieksza, stad mam potwierdzenie jednego z postow wyzej.

z drugiej stroyn , jak fabrycznie cos takkiego jest...to ma jakis cel, a faktycznie wydjanosc klimatyzacji na upalach teraz jest inna niz mialem do 3 lat wstecz, wiec stad zaczalem to szukac.


Tata mi doradza zeby te dwie rurki na zdjeciach od zaworu do "sciany", zamiast gabka to zaizolowac otulina:

https://www.leroymerlin.pl/hydraulika/instalacje-wodne-i-gazowe/systemy-mocowan-i-ocieplen-instalacji/otulina-pe-35mm-9mm-2mb-termax,p7745,l552.html

oblozyc otulina i okleic tasma, zmiast calosci gabka. Jesli dobrze czaje to wtedy ta pianka/izolacja odizoluje cieplo z silnika i klapy na rury....a sama w sobie jest stworzona do rur z zimna woda w budnykach np itd wiec na rury nie powinna miec jakies wplywu...

co sadzicie?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 22:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 23:10
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Element Oslona rurek klimatyzacja - specjalisci poradzcie


nie rób wynalazków bo sie jeszcze kiedyś zapali a to musi być niepalny materiał

na allegro w czesciach uzywanych znajdziesz pewnie te gabkę albo na otomoto czy gratce

objaw braku gabki ujawnia sie taki sposób po rozruchu gdy komora silnika jeszcze nie nagrzana będzie ładnie zimno leciało ale w miare jak rury wydechowe bedą grzały ztyłu w koorze to klima będzie słabła (coraz mniej zimna) ale z rana na zimnym silniku znów bedzie ładnie zimnym dmuchała
to taki objaw będzie

omijaj tez osoby mowiace ze coś jest niepotrzebne (nawet w serwisach) to wlasnie dla takich powodów jak mądrosci polskich mechanikow renault daje w polsce gwaracje na trafica tylko dwa lata a we francji jest cztery lata z innymi autami jest podobnie oni wiedzą co tu sie dzieje Smile))
Powrót do góry
winthrop

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Renault, Thalia, 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Cze 2018, 22:50
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Element Oslona rurek klimatyzacja - specjalisci poradzcie


dziekuje wam za odpowiedzi.

ja w sumie zauwazylem ze te 3 cm rurek czy cos, nie sa jakos problemem podczas jazdy...natomiast jak auto stoi na sloncu, maska nagrzana, przewody nagrzane to na poczaktu jest duzo cieplejsze powietrze. mam wrazenie ze wczesniej bylo to chlodniejsze, bo moze ta oslona/gabka oddzielala od wszelkiego ciepla te rurki. (wiem ze zawsze po nagarznaiu na pcozatku sa cieple przewody i cieplejsza klima, mimo to kiedys mam wrazenie bylo chlodniej a to jest jedyna zmiana....)

w sumie to dalej nie wiem co gorsze, czy miec ta oslone czy jej nie miec, tyle ze ASO mowi zeby wypierprzyc bo tylko korozje daje, ale z drugiej strony jakby tak bylo..... to po co FABRYCZNIE to montuja?


btw. nie moge nawet nigdzie znalezc zeby kupic taka....ani to sie nazywa izolacja, ani otulina, on gabka....masakra jakas.
Kupilem rurke otuline w Leroy merlin jak wyzej, do 100stopni dziala, i jak cos to tym sprobuje je odizolowac. Zapalic sie raczej nie powinno w koncu nie ma tam nie wiadomo jakich temperatur.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Sob 23 Cze 2018, 00:03
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Element Oslona rurek klimatyzacja - specjalisci poradzcie


milejow napisał:
Nie telep się nade mną gościu bo nie jesteśmy kolegami, ja nie komentuję twojej wiedzy wiec trzaśnij gadaczką i pisz swoje porady, nie o mnie bo takie napinanie źle się z reguły kończy.Co do pracy przerywanej sprężarki-Sanden SD6 V12 jest zaprojektowany i przystosowany do pracy ciągłej,temperaturę system(w tym przypadku klimatronik) reguluje mieszając powietrze z zewnątrz z tym schłodzonym przez parownik,sprężarka pracuje cały czas.Co do tej otuliny i ochrony przed temp. jeśli uważasz,że na odcinku ok 3cm rurki.temperatura czynnika jest w stanie podnieść się na tyle,że wpłynie to na wydajność systemu i spalanie to nie gratuluję wiedzy.


skoro próbujesz na forum grac autorytet komentujesz innynych wiedze a sam doradzasz klientom usuwanie czesci bo "wydaja ci sie nie potrzebne" (bo nie rozumiesz ich przeznaczenia to jesteś poprostu lepiarz a nie mechanik
i trzeba te twoje porady omijac z daleka

zadaniem mechanika jest przywrócenie stanu sprawnosci auta z przed awarii . mówiłem ci już kiedyś milejow wróc do szkoly bo auta bardzo się zmieniły i wymagają kultury technicznej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

22 900

2011r.

147 000 km

śląskie

RenaultKoleos

21 900

2008r.

235 214 km

mazowieckie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultTalisman

69 800

2018r.

119 432 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System