Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Klimatyzacja/Climatronic - pytanie o temperatury nawiewu...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
winthrop

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Renault, Thalia, 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lip 2018, 15:50
Temat postu:

Klimatyzacja/Climatronic - pytanie o temperatury nawiewu...


Witam,

mam takie pytanie. Mam Climatronic, wlaczam na mniej wiecej 20 stopni. Mam 4 kratki/nawiewy , jak wiekszosc, jedna przy drzwiach z kazdej strony i dwa "zlaczone" na srodku pod zegarem.

Mialem swego czasu watpliwosci co do grzania/temperatury wiec zakupilem termometr do mierzenia (taki z kabelkiem i czujnikeim) aby pomierzyc wylatujace powietrze.

zauwazylem jedna rzecz.....ze powietrze mialem mniej wiecej tak:

prawa kratka 17 stC, potem idac w lewo w strone kierowcy, kolejna kratka 18stC, nastepna 19st C i od strony kierowcy ostatnia najdalej 21 st C.

Zaczlaem cos czytac w necie i pisza o klapkach sterowania niedomykanych....ale to ludzie maja albo gorac albo chlod.

Zastanawia mnie czy ta strata 1-2 stC co kratke nie jest spowodowana droga jaka musi pokonac powietrze zanim wyjdzie. Zawor rozprezacjacy jest wlasnie najblziej tej najchlodniejszej krakti, wiec moze jak to potem trafia to tez tak jest ze po prostu po dordze sie troche ocieplaja...


ktos cos doradzi poradzi ?
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pon 23 Lip 2018, 16:45
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Klimatyzacja/Climatronic - pytanie o temperatury nawiewu...


kolego podłaczasz clip reno

whodzisz w kalkulator klimatyzacji

zakladka naprawa

zadajesz przy uruchomionym silniku polecenie przyuczenie polozenia krancowego klap nawiewu i czekasz

po wykonaniu zakladka diagnostyka i kontrola czy wystąpiły błedy jesli nie odłaczasz sonde i cieszysz sie klima
Powrót do góry
winthrop

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Renault, Thalia, 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lip 2018, 22:50
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Klimatyzacja/Climatronic - pytanie o temperatury nawiewu...


the_1piotr napisał:
kolego podłaczasz clip reno

whodzisz w kalkulator klimatyzacji

zakladka naprawa

zadajesz przy uruchomionym silniku polecenie przyuczenie polozenia krancowego klap nawiewu i czekasz

po wykonaniu zakladka diagnostyka i kontrola czy wystąpiły błedy jesli nie odłaczasz sonde i cieszysz sie klima


Dzieki wielkie za odpowiedz.
Niestety nie znam sie na komputerkach w aucie itd wiec tego raczej nie wykonam. Bardziej chodzilo mi o to czy to jest normalne, i ze bym sie cieszyl ze mimo wszytsko chlodzi, czy tez na przegladzie rocznym co robie co roku na wiosne im to zglosic zeby mi to sprawdzili (lepiej wtedy od razu zasugerowac co moze byc stad wole konsultacje was/specjalistow).

Ciekawi mnie to ze roznica nie jest albo Gorace albo zimne tylko im bardziej sie oddalm od prawej storny to o 2 stC spada co kratke...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

11 900

2007r.

256 000 km

łódzkie

RenaultClio

14 900

2011r.

201 000 km

kujawsko-pomorskie

RenaultGrand Scenic

11 500

2006r.

278 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System