Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Kadjar ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Railman2

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kadjar
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 13:36
Temat postu:

Moje uwagi po 3 latach


Moje uwagi negatywne:
- od samego początku nieaktualna nawigacja TomTom. Aktualizacja mapy niewiele dała. U mnie w okolicy była wybudowana przez UE kilka lat wcześniej droga asfaltowa, a wg TomToma … droga gruntowa.
Płatna aktualizacja - b. droga i też obarczona małą aktualnością. Nie opłaca się aktualizować. Za te pieniądze można kupić wypasioną nawigację przyklejaną do szyby z tańszą aktualizacją map.
- telefon głośno- mówiący BT. Może i on jest głośno-mówiący, ale jest słabo-słyszący. Trzeba się wydzierać.
- podgrzewane fotele. Po włączeniu na najniższy stopień tak grzeje w doopę że miewałem ochotę wyskoczyć i usiąść na śniegu. Potem grzanie łagodnieje. W serwisie orzekli że tego nie da się wyregulować … ten typ tak ma !
- kamera cofania. Po jakimś czasie w skrajnych temperaturach występowały zakłócenia / migotanie obrazu. Serwis bez weryfikacji przyjął auto do wymiany kamery - to nie był pierwszy przypadek.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 10:17
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Trzy letni Passat TSI
1 skrzynia haczy problemy z wrzuceniem jedynki
2 Mapy mimo aktualizacji nie odnajdują dróg
3 system głośnomówiący rozłącza w trakcie rozmowy
4 przy 100 tys. km rozleciał się silnik naprawa 7,5 tys. zł Wymiana tłoków i korbowodów na poprawioną wersję bo w silniku była wadliwa ASO mnie olało
Jak widzisz nie ma aut idealnych napisałem tylko tyle bo nie chce mi się wszystkiego opisywać
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Railman2

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kadjar
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 15:24
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


BlackRaven napisał:
Jak widzisz nie ma aut idealnych napisałem tylko tyle bo nie chce mi się wszystkiego opisywać

… i już mi lżej na sercu Very Happy
_________________
XVS 650 Classic
Powrót do góry
sivasec

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2019
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kadjar 1,2 Tce Intens
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2019, 16:49
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Moje uwagi po 3 latach...
65 tys. przebiegu i to tej pory w zasadzie brak złych uwag. Leję paliwo i jeżdżę od przeglądu do przeglądu poza takimi drobiazgami jak wymiana kamery cofania na gwarancji i wymiana mieszka lewarka zmiany biegów też w ramach gwarancji. Po za tym wszystko w porządku, auto ładne, bardzo ciche ale i wyciszone, fajnie wykonane, wygodne, idealne wręcz w dłuższe trasy. Jadę na drugi koniec Polski, wysiadam i nie muszę się kłaść bo nie czuję zmęczenia w kościach. Z dealerem i ASO współpracuje mi się świetnie, dlatego też to moje kolejne auto tej marki. Poprzednim Renault Megane II zrobiłem 290 tysięcy bez remontu i widuję go dalej jeżdżącego więc czego chcieć więcej. Aha - w Kadjarze nic nie skrzypi, nic nie stuka jak to czasem opisują "fachowcy". Jak kolega wyżej grzanych foteli nie mam, bo to nie zdrowe, natomiast z zestawem głośnomówiącym nie miałem nigdy kłopotu, słyszę ja i słuchać mnie, może więc to kwestia sprawdzenia indywidualnego. Mapy aktualizują się zazwyczaj na przełomie roku. Mamy styczeń i z tego co pytałem jeszcze nie ma nowych, ale fakt, te nowe i tak będą zacofane przynajmniej o pół roku. Jednak dla mnie to nie problem bo z reguły żona obok i tak wie lepiej gdzie trzeba jechać.
Powrót do góry
spinecki

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kadjar 1.5 dCi 2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Kwi 2019, 23:43
Temat postu:

Re: Moje uwagi po 3 latach


Railman2 napisał:
Moje uwagi negatywne:
- od samego początku nieaktualna nawigacja TomTom. Aktualizacja mapy niewiele dała. U mnie w okolicy była wybudowana przez UE kilka lat wcześniej droga asfaltowa, a wg TomToma … droga gruntowa.
Płatna aktualizacja - b. droga i też obarczona małą aktualnością. Nie opłaca się aktualizować. Za te pieniądze można kupić wypasioną nawigację przyklejaną do szyby z tańszą aktualizacją map.
- telefon głośno- mówiący BT. Może i on jest głośno-mówiący, ale jest słabo-słyszący. Trzeba się wydzierać.
- podgrzewane fotele. Po włączeniu na najniższy stopień tak grzeje w doopę że miewałem ochotę wyskoczyć i usiąść na śniegu. Potem grzanie łagodnieje. W serwisie orzekli że tego nie da się wyregulować … ten typ tak ma !
- kamera cofania. Po jakimś czasie w skrajnych temperaturach występowały zakłócenia / migotanie obrazu. Serwis bez weryfikacji przyjął auto do wymiany kamery - to nie był pierwszy przypadek.


Masz benzyne czy diesla?
_________________
punkt 22. regulaminu forum
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Kwi 2019, 23:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
spinecki

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kadjar 1.5 dCi 2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Kwi 2019, 23:44
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


sivasec napisał:
Moje uwagi po 3 latach...
65 tys. przebiegu i to tej pory w zasadzie brak złych uwag. Leję paliwo i jeżdżę od przeglądu do przeglądu poza takimi drobiazgami jak wymiana kamery cofania na gwarancji i wymiana mieszka lewarka zmiany biegów też w ramach gwarancji. Po za tym wszystko w porządku, auto ładne, bardzo ciche ale i wyciszone, fajnie wykonane, wygodne, idealne wręcz w dłuższe trasy. Jadę na drugi koniec Polski, wysiadam i nie muszę się kłaść bo nie czuję zmęczenia w kościach. Z dealerem i ASO współpracuje mi się świetnie, dlatego też to moje kolejne auto tej marki. Poprzednim Renault Megane II zrobiłem 290 tysięcy bez remontu i widuję go dalej jeżdżącego więc czego chcieć więcej. Aha - w Kadjarze nic nie skrzypi, nic nie stuka jak to czasem opisują "fachowcy". Jak kolega wyżej grzanych foteli nie mam, bo to nie zdrowe, natomiast z zestawem głośnomówiącym nie miałem nigdy kłopotu, słyszę ja i słuchać mnie, może więc to kwestia sprawdzenia indywidualnego. Mapy aktualizują się zazwyczaj na przełomie roku. Mamy styczeń i z tego co pytałem jeszcze nie ma nowych, ale fakt, te nowe i tak będą zacofane przynajmniej o pół roku. Jednak dla mnie to nie problem bo z reguły żona obok i tak wie lepiej gdzie trzeba jechać.


Kolego, skrzypi, trzeszczy. U mnie np. charczą głośniki z przodu, w rezosans od samego początku wpada cała tapicerka (raz już była wizyta na gwarancji - ponoć wymieniono wygłuszenie drzwi, ale za bardzo w to nie wierzę).
_________________
punkt 22. regulaminu forum
Powrót do góry
Railman2

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kadjar
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Maj 2019, 15:04
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


spinecki Benzyna
_________________
XVS 650 Classic
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 02 Sty 2022, 17:31
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Kotlet ale trudno. Miałem Scenica było fajnie, przesiadłem się na C4 Picasso, zawsze porównywałem C4 do Scenica i tak:
- funkcjonalność wygrywa Scenic
- wyposażenie (wspomagające kierowcę) wygrywa Picasso
Pomyślałem, Scenic (2002 r) to stary model w porównaniu do Picasso (2008 r), przesiądę się na Kadjara i ............... kaplica, ani funkcjonalności ani wyposażenia (2016).
Powrót do góry
COBYR

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 1,6
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 28 Sty 2022, 10:13
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Mam Nowego Kadjara w sumie ma dopiero 2 tygodnie .
Nic nie trzeszczy ani nie skrzypi - po prostu cisza .
Grzanych foteli nie używam bo dbam o pen......aSmile
Mapy zaktualizowałem - działają .
Jedyny mankament to "super szybkie" multimedia - szczególnie przy niższych temperaturach .
Miłe zaskoczenie to radio cyfrowe ! ale w naszym kraju to dopiero raczkuje , więc frajda będzie za granicami kraju .
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 30 Sty 2022, 12:38
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Poczekaj, zaraz skończy się abonament na nawigację a potem 60 euro rocznie za nieaktualne mapy. Renault aktualizuje mapy raz do roku, aktualizacja z ................. zasady jest nieaktualna.
Powrót do góry
COBYR

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 1,6
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 04 Lut 2022, 09:16
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


To nie Reno a Tom Tom , poza tym śmigam na googlu więc mnie to nie dotyczy. Zaktualizowałem bo mogłem.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 27 Lut 2022, 14:32
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


To jakby powiedzieć, że się psuje ale mnie to nie dotyczy bo jeżdżę taksówkami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Kadjar ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Kadjar ) Oceń swoje auto


RenaultZoe

94 990

2022r.

17 000 km

śląskie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultEspace

13 500

2006r.

246 000 km

lubelskie

RenaultMegane

9 000

2009r.

195 000 km

lubelskie

RenaultLaguna

25 000

2011r.

240 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System