Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Kadjar ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Railman2

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kadjar
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 13:36
Temat postu:

Moje uwagi po 3 latach


Moje uwagi negatywne:
- od samego początku nieaktualna nawigacja TomTom. Aktualizacja mapy niewiele dała. U mnie w okolicy była wybudowana przez UE kilka lat wcześniej droga asfaltowa, a wg TomToma … droga gruntowa.
Płatna aktualizacja - b. droga i też obarczona małą aktualnością. Nie opłaca się aktualizować. Za te pieniądze można kupić wypasioną nawigację przyklejaną do szyby z tańszą aktualizacją map.
- telefon głośno- mówiący BT. Może i on jest głośno-mówiący, ale jest słabo-słyszący. Trzeba się wydzierać.
- podgrzewane fotele. Po włączeniu na najniższy stopień tak grzeje w doopę że miewałem ochotę wyskoczyć i usiąść na śniegu. Potem grzanie łagodnieje. W serwisie orzekli że tego nie da się wyregulować … ten typ tak ma !
- kamera cofania. Po jakimś czasie w skrajnych temperaturach występowały zakłócenia / migotanie obrazu. Serwis bez weryfikacji przyjął auto do wymiany kamery - to nie był pierwszy przypadek.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 10:17
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Trzy letni Passat TSI
1 skrzynia haczy problemy z wrzuceniem jedynki
2 Mapy mimo aktualizacji nie odnajdują dróg
3 system głośnomówiący rozłącza w trakcie rozmowy
4 przy 100 tys. km rozleciał się silnik naprawa 7,5 tys. zł Wymiana tłoków i korbowodów na poprawioną wersję bo w silniku była wadliwa ASO mnie olało
Jak widzisz nie ma aut idealnych napisałem tylko tyle bo nie chce mi się wszystkiego opisywać
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Railman2

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kadjar
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 15:24
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


BlackRaven napisał:
Jak widzisz nie ma aut idealnych napisałem tylko tyle bo nie chce mi się wszystkiego opisywać

… i już mi lżej na sercu Very Happy
_________________
XVS 650 Classic
Powrót do góry
sivasec

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2019
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kadjar 1,2 Tce Intens
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2019, 16:49
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Moje uwagi po 3 latach...
65 tys. przebiegu i to tej pory w zasadzie brak złych uwag. Leję paliwo i jeżdżę od przeglądu do przeglądu poza takimi drobiazgami jak wymiana kamery cofania na gwarancji i wymiana mieszka lewarka zmiany biegów też w ramach gwarancji. Po za tym wszystko w porządku, auto ładne, bardzo ciche ale i wyciszone, fajnie wykonane, wygodne, idealne wręcz w dłuższe trasy. Jadę na drugi koniec Polski, wysiadam i nie muszę się kłaść bo nie czuję zmęczenia w kościach. Z dealerem i ASO współpracuje mi się świetnie, dlatego też to moje kolejne auto tej marki. Poprzednim Renault Megane II zrobiłem 290 tysięcy bez remontu i widuję go dalej jeżdżącego więc czego chcieć więcej. Aha - w Kadjarze nic nie skrzypi, nic nie stuka jak to czasem opisują "fachowcy". Jak kolega wyżej grzanych foteli nie mam, bo to nie zdrowe, natomiast z zestawem głośnomówiącym nie miałem nigdy kłopotu, słyszę ja i słuchać mnie, może więc to kwestia sprawdzenia indywidualnego. Mapy aktualizują się zazwyczaj na przełomie roku. Mamy styczeń i z tego co pytałem jeszcze nie ma nowych, ale fakt, te nowe i tak będą zacofane przynajmniej o pół roku. Jednak dla mnie to nie problem bo z reguły żona obok i tak wie lepiej gdzie trzeba jechać.
Powrót do góry
spinecki

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kadjar 1.5 dCi 2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Kwi 2019, 23:43
Temat postu:

Re: Moje uwagi po 3 latach


Railman2 napisał:
Moje uwagi negatywne:
- od samego początku nieaktualna nawigacja TomTom. Aktualizacja mapy niewiele dała. U mnie w okolicy była wybudowana przez UE kilka lat wcześniej droga asfaltowa, a wg TomToma … droga gruntowa.
Płatna aktualizacja - b. droga i też obarczona małą aktualnością. Nie opłaca się aktualizować. Za te pieniądze można kupić wypasioną nawigację przyklejaną do szyby z tańszą aktualizacją map.
- telefon głośno- mówiący BT. Może i on jest głośno-mówiący, ale jest słabo-słyszący. Trzeba się wydzierać.
- podgrzewane fotele. Po włączeniu na najniższy stopień tak grzeje w doopę że miewałem ochotę wyskoczyć i usiąść na śniegu. Potem grzanie łagodnieje. W serwisie orzekli że tego nie da się wyregulować … ten typ tak ma !
- kamera cofania. Po jakimś czasie w skrajnych temperaturach występowały zakłócenia / migotanie obrazu. Serwis bez weryfikacji przyjął auto do wymiany kamery - to nie był pierwszy przypadek.


Masz benzyne czy diesla?
_________________
punkt 22. regulaminu forum
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Kwi 2019, 23:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
spinecki

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kadjar 1.5 dCi 2017
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Kwi 2019, 23:44
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


sivasec napisał:
Moje uwagi po 3 latach...
65 tys. przebiegu i to tej pory w zasadzie brak złych uwag. Leję paliwo i jeżdżę od przeglądu do przeglądu poza takimi drobiazgami jak wymiana kamery cofania na gwarancji i wymiana mieszka lewarka zmiany biegów też w ramach gwarancji. Po za tym wszystko w porządku, auto ładne, bardzo ciche ale i wyciszone, fajnie wykonane, wygodne, idealne wręcz w dłuższe trasy. Jadę na drugi koniec Polski, wysiadam i nie muszę się kłaść bo nie czuję zmęczenia w kościach. Z dealerem i ASO współpracuje mi się świetnie, dlatego też to moje kolejne auto tej marki. Poprzednim Renault Megane II zrobiłem 290 tysięcy bez remontu i widuję go dalej jeżdżącego więc czego chcieć więcej. Aha - w Kadjarze nic nie skrzypi, nic nie stuka jak to czasem opisują "fachowcy". Jak kolega wyżej grzanych foteli nie mam, bo to nie zdrowe, natomiast z zestawem głośnomówiącym nie miałem nigdy kłopotu, słyszę ja i słuchać mnie, może więc to kwestia sprawdzenia indywidualnego. Mapy aktualizują się zazwyczaj na przełomie roku. Mamy styczeń i z tego co pytałem jeszcze nie ma nowych, ale fakt, te nowe i tak będą zacofane przynajmniej o pół roku. Jednak dla mnie to nie problem bo z reguły żona obok i tak wie lepiej gdzie trzeba jechać.


Kolego, skrzypi, trzeszczy. U mnie np. charczą głośniki z przodu, w rezosans od samego początku wpada cała tapicerka (raz już była wizyta na gwarancji - ponoć wymieniono wygłuszenie drzwi, ale za bardzo w to nie wierzę).
_________________
punkt 22. regulaminu forum
Powrót do góry
Railman2

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kadjar
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Maj 2019, 15:04
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


spinecki Benzyna
_________________
XVS 650 Classic
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 02 Sty 2022, 17:31
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Kotlet ale trudno. Miałem Scenica było fajnie, przesiadłem się na C4 Picasso, zawsze porównywałem C4 do Scenica i tak:
- funkcjonalność wygrywa Scenic
- wyposażenie (wspomagające kierowcę) wygrywa Picasso
Pomyślałem, Scenic (2002 r) to stary model w porównaniu do Picasso (2008 r), przesiądę się na Kadjara i ............... kaplica, ani funkcjonalności ani wyposażenia (2016).
Powrót do góry
COBYR

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 1,6
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 28 Sty 2022, 10:13
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Mam Nowego Kadjara w sumie ma dopiero 2 tygodnie .
Nic nie trzeszczy ani nie skrzypi - po prostu cisza .
Grzanych foteli nie używam bo dbam o pen......aSmile
Mapy zaktualizowałem - działają .
Jedyny mankament to "super szybkie" multimedia - szczególnie przy niższych temperaturach .
Miłe zaskoczenie to radio cyfrowe ! ale w naszym kraju to dopiero raczkuje , więc frajda będzie za granicami kraju .
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 30 Sty 2022, 12:38
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


Poczekaj, zaraz skończy się abonament na nawigację a potem 60 euro rocznie za nieaktualne mapy. Renault aktualizuje mapy raz do roku, aktualizacja z ................. zasady jest nieaktualna.
Powrót do góry
COBYR

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 1,6
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 04 Lut 2022, 09:16
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


To nie Reno a Tom Tom , poza tym śmigam na googlu więc mnie to nie dotyczy. Zaktualizowałem bo mogłem.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 27 Lut 2022, 14:32
Temat postu:

Re: ( Renault Kadjar ) Moje uwagi po 3 latach


To jakby powiedzieć, że się psuje ale mnie to nie dotyczy bo jeżdżę taksówkami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Kadjar ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Kadjar ) Oceń swoje auto


RenaultScenic

25 900

2012r.

205 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie

RenaultCaptur

57 997

2017r.

35 000 km

pomorskie

RenaultScenic

15 800

2010r.

240 000 km

pomorskie

RenaultLaguna

22 900

2008r.

167 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System