Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 23:51
Temat postu:

Stuk na kierownicy


Witam opisze swój dziwny przypadek walcze już z nim jakis czas. Mianowicie od pewnego czasu mam stuk na kierownicy nie zawsze ale przeważnie jak powoli przejeżdzam przez nierówności i zjeżdzam z krawęznika. Wymienilem sworzenie wahaczy, końcówki kierownicze, 4 gumy na stabilizatorze. Byłem już na 4 stacjach na szarpakach i nikt nie jest w stanie powiedzieć o co chodzi. Dodam jeszcze ze jak na odpalonym silniku kręce kierownica energicznie lewo, powrót lewo to jest stuk, a jak prawo, powrót prawo to jest ok. Sprawdziłem krzyżak na kolumnie i nie ma luzu, na maglownicy też nie. Niewiem co jeszcze mam sprawdzić.... z góry dzieki za sugestie i pomoc
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Pieczar

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Scenic I ph II 1.9 dCi
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 11 Cze 2011, 11:34
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


drążek kierowniczy
_________________
Pozdrawiam
Pieczar

Renault Scenic I ph II 1.9 dCi AIGLE 2002 r.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 11 Cze 2011, 11:44
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


No tez tak podejrzewałem ale niemam jak ich sprawdzic pod blokiem, niestety niemam dostepu do kanału. Podjade w poniedziałek do mechanika i poprosze o sprawdzenie drążków kierowniczych.
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
chalupka1980

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Scenic II 1,9dci 120KM 2003, Modus 1,2 16V 2005r
Piwa: 25/59
Wysłany: Sob 11 Cze 2011, 13:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Ewentualnie luz na przekładni kierowniczej. Właśnie jestem po regeneracji -jest pięknie, jak w nowym.
Powrót do góry
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 11 Cze 2011, 14:00
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Mam nadzieje, że nie przekładnia była ona sprawdzana i na 99% nie ma luzu,ale wiadomo że zycie pisze sie swoimi ścieżkami i różnie to wychodzi potem jak znajde przyczyne stukania to dam znac Smile
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 11 Cze 2011, 14:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 14:20
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Własnie jestem po wymianie 2 drążków kierowniczych i stuki znikneły, czasami sie zdarzy ze delikatnie gdzieś stuknie ale to juz trzeba sie wsłuchać.Smile Jest dobrze i trzeba jeżdzić piwko dla Pieczar Smile
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Pieczar

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Scenic I ph II 1.9 dCi
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 16:55
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


dziękuję Smile ale tylko zimne Wink zrób zbieżność jeszcze i ewentualnie jeszcze możesz sprawdzić łożyska mcphersonów, ale jak jest już dobrze, to po co szukać wydatków Wink
_________________
Pozdrawiam
Pieczar

Renault Scenic I ph II 1.9 dCi AIGLE 2002 r.
Powrót do góry
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 19:21
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


zbieznosc zrobiona obowiazkowo inaczej nie ma jazdy szkoda nowych opon lożyszka i poduszki sprawdzone, ten taki dziwny stuk to tak jakby w srodku auta delikatnie slychac (wydaje mi sie że moze to być lożysko na kolumnie kierowniczej bo krzyżak nie ma luzu) i moga tez oczywiscie stukać zaciski hamulcowe...Smile ale czepiajać sie tak do wszystkiego to taniej wyniesie kupić nowy z salonu samochod hehe ten scenic ktory posiadam jest w rodzinie juz 4lata za ten czas zrobił 110tys km i nigdy nie zawiodł a że czasami postukuje to renault tak ma ( w pracy mam służbowe tez renault hehe) z tym łożyskiem na kolumnie kierowniczej to przypomniało mi sie z poprzedniego auta wymienilem cale zawieszenie i dalej stukało po zmianie kolumny ustałoSmile
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 31 Lip 2011, 19:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Niestety koszmar stuków powrocił... znowu jest stuk odczuwalny na kierownicy, niemam juz pojecia co to moze stukac. Dodam ze to dziwna przypadlosc bo stuka tylko do okolo 40km/h jak jade przez nierówności powyzej tej predkosci jest oki. Jak złapie ręką za krzyżak na łączeniu kolumny z maglownica to czuć tam stukot. Przejeżdzając przez tą samą nierównośc z wyższą predkością nic nie stuka. Dodam ze mam zmienione koncowki i drązki kierownicze, 2 sworznie wahacza, 4 gumy na stabilizatorze, poduszke dolna silnika, tulejki na wahaczach orginal renault. Nie zmienilem jeszcze tylko poduszki i łożyska amorka bo sprawdzało to juz ze 4 fachowców i powiedzieli że sa oki. Czy sama kolumna kierownicza może stukać?? Wszystkie stuki mam odczuwalne na kierownicy [/list]
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
pawkos

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 678
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko,łódzkie
Posiadane auto: Renault Megane II 1,4 2004, Ford focus c-max 1,8 benz.2005 r
Piwa: 15/9
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 14:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Może stukać listwa w maglownicy,szczególnie z lewej strony.Zsuń z przegubu na drążku osłonę gumową i pod nią zobaczysz koniec listwy.Spróbuj poszarpać góra/dól,może tam jest luz.W moim sc mam tam lekko wyczuwalny luz,ala na razie nic nie stuka.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 20:13
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Juz bylo sprawdzane przy okazji zmiany drazkow, i siedzi sztywno... dzis bylem u czlowieka od przekladni obejrzal popatrzyl,przejechal sie i powiedzial tak :'' jeżeli pan chce to zaden problem zrobimy regeneracje ale dla mnie przekladnia jest w normie luz na listwie w normie, cos stuka w kolumnie kierowniczej.Trzeba rozebrac kolumne i zobaczyc krzyzak i lożysko lub tulejke bo niepamietam co jest w renault." Tak mi powiedział czlowiek ktory siedzi w przekladniach kierowniczych. Nie wział nawet złotowki za sprawdzenie maglownicy. Takze niewiem poprostu kupie 2 kolumne uzywke i wtedy rozbiore swoja zobacze (2 bedzie potrzebna w razie zapasu:) ).
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 13:51
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Dzisiaj wróciłem z urlopu i zdjąłem osłonę gumową, sprawdziłem z kolegą i niestety tam jest gdzie pawkos mówiłeś mam luz góra- dół i bedzie trzeba regenerowac przekladnie. I niepotrzebnie zmieniłem kolumne kierowniczą ale coż. I jeszcze takie pytanie czy ten luz to az tak przenosi sie na kolumne kierowniczą? Stuka tylko jak jade tak do 40km/h przez studzienki a powyżej tej predkości ustaje.
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
pawkos

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 678
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko,łódzkie
Posiadane auto: Renault Megane II 1,4 2004, Ford focus c-max 1,8 benz.2005 r
Piwa: 15/9
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 16:18
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Jak wyczuwasz te stuki?Słychać je w okolicach kierownicy czy czujesz drgania kierując autem czy jakoś inaczej?Na rownej,prostej drodze też coś sie dzieje?
Powrót do góry
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 21:44
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Jadac powoli wpadajac w studzienke (predkosc okolo 20-30km/h) czuc na kierownicy taki przeskok gora-dol, jadac duzo szybciej ta sama studzienka nic niestuka, zawieszenie cale jest nowe kolumna kierownicza przelozona, dodam ze jak zlapie reka za dolny krzyzak i poruszam to czuc i widac delikatny ruch walka ktory wychodzi z przekladni i laczy sie z kolumna. Regeneracja 450zl to jeszcze nie jest tragedia. Poprostu juz nie ma co wymieniac w zawieszeniu:) dodam ze wszystkie czesci zawieszenia wlozylem orginal Renault:)
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 25 Sie 2011, 15:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Stuk na kierownicy


Dodam jeszcze ze czuc to na kierownicy, uczucie jest takie jakby kierownica chodzila gora-dol, myslalem ze to wina kolumny na poczatku wiec zmienilem na druga kolumne ale to nic nie pomoglo,
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

38 900

2019r.

102 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

142 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultTalisman

68 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

55 900

2020r.

98 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System