Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęściksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro

postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michaelll

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.5 dCi 82KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 06:03
Temat postu:

Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro

Witam , wiem że już było kilka wątków na ten temat ale nadal nie znalazłem rozwiązania . Posiadam Renault Clio 2 1.5 dCi 80KM i podczas jazdy na autostradzie po dodaniu gazu zaświeciły mi się kontrolki stop (mrugała) check(mrugał) i świece żarowe (świeciła cały czas) gdy puściłem nogę z gazu to zgasły i tak już później cały czas po każdym mocniejszym wciśnięciu pedału tak się to zaswiecalo auto paliło normalnie na zimnym i na ciepłym nie kopcilo i nie traciło jakoś szczególnie na mocy. Dałem autko mechanikowi (błąd zbyt niskie ciśnienie na listwie a czasami pokazywało za wysokie ciśnienie) wymieniłem zawór regulacji ciśnienia paliwa oryginalny , nie pomogło zlikwidowałem bąbelki paliwa w przewodach zmieniając na nowy filtr paliwa z innego samochodu (golf 4tdi taki polecił mechanik) pęcherzyków powietrza już nie ma kontrolki dalej się zaswiecaly,sprawdziliśmy przelewami wtryski jeden odstawał od reszty i oddawał więcej paliwa więc wtrysk miał być wymieniany ale za kilka dni. Po tych zabiegach wzialem auto bo potrzebowałem na kilka dni ale w ten sam dzień ten wtrysk padł po kilku kilometrach bo samochód zaczął nierówno pracować i jak go zgasielm to już nie odpalił , więc mechanik znalazł mi wtrysk i wymienił ten jeden autko odpaliło jak mówił bez problemu i chodziło ale kontrolki nadal się tak samo zaswiecaly więc chciałem narazie zabrać autko żeby pojeździć zobaczyć jak teraz po wymianie się sprawuje. Po przejechaniu około 60km w aucie zaczęły coraz częściej zaświecac się kontrolki a pod sam koniec po mocniejszym dodaniu gazu zaswiecala się kontrolka od świec żarowych i świeciła około 1minuty i autko zaczynało nierówno pracować i od tego momentu było coraz gorzej już pod sam koniec jazdy nie dotarłem do domu bo autko tak przerywało że zgasło i juz nie odpaliło ,jutro mam zaciągnąć samochód dalej do mechanika ,proszę o pomoc może ktoś miał podobny przypadek i udało mu się naprawic i wie w czym trzeba szukać gdyż ja nie znalazłem nic po forach. Pozdrawiam.
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Renault, Thalia, Sedan limuzyna, 1500 DCI, 2002
Piwa: 29/26
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 08:47
Temat postu:

Mrugający stop .

Ciekawe czym diagnozuje mechanik auto .Ile ml dają wtryski na przelew .Bo norma robiona Clipem to 35ml.Jak wszystki są ponad normę to nie ma ciśnienia na szynie .Szukaj kogos z Clipem i zrób próbę przelewową .Mechanik może ma chęci a nie ma sprzętu.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Michaelll

Czytelnik

Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 11:07
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro

A te 35 ml to w ile czasu ma oddać wtrysk przelewem
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak

Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 19:13
Temat postu:

Mrugający stop .

W Clipie jest program do robienia przelewów .Ma ustalony czas i obroty .Poszukaj na necie ale kiedys czytałem że na wolnych obrotach 4 minuty mierzone zegarkiem .Ale upewnij się .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi, 2005; smart, Forfour, Passion, 1.5 CDi, 2006; Mercedes-Benz, T1, 2.3 D, 1994
Piwa: 59/30
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 20:38
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro

Kolego, gdybyś mógł, to podziel to jakoś na akapity, czy coś, bo źle się to czyta.

Przeglądam i polecam - 'ZPA' www.francuskie.pl
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 20:38
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
Michaelll

Czytelnik

Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 20:52
Temat postu:

Jak narazie nie zrobię testu przelewowego bo auto nie odpali , ale po podpięciu komputera (błąd wtryskiwacza,) bede wyjmował wszystkie wtryski i oddawał do sprawdzenia lub regeneracji odrazu zapytam czy nie ma tam w wtryskiwaczach żadnych opiłek w celu sprawdzenia czy pompa jest w porządku.
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak

Wysłany: Pią 12 Paź 2018, 01:42
Temat postu:

Mrugający stop .

We filtrze paliwa od dolu jest nakrętka odkręć i zlej paliwo do słoiczka i pooglądaj czy nie ma w nim opiłków .Są bardzo drobne.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
BlackRaven

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Megi II 1.6 16V
Piwa: 52/1
Wysłany: Pią 12 Paź 2018, 17:53
Temat postu:

Jak robie starsze Clio dci to na powrocie zakładam filterek paliwa jak pojawią się opiłki można wcześniej zareagować
Michaelll

Czytelnik

Wysłany: Sob 13 Paź 2018, 18:50
Temat postu:

Dzięki z tym filterkiem na powrocie między pompą a filtrem oryginalnym fajna sprawa pewnie coś takiego zastosuję.
Narazie mam wyjęte wszystkie wtryski ale tylko na jednym była jakaś cecha i to nie cała .
Na górze była naklejka ale taka urwana z dwóch stron i wygląda na to jak by brakowało kilku literek bo patrzyłem na oznaczenia wtrysków u mnie tyle tylko odczytalem(_JBR0180__ ; _81HV27W) , jak obrócę wtrysk o 180 stopni to mam takie cyfry (8200206565;8200049873) te mam wszystkie cyfry tylko tych pierwszych nie mam pełnego oznaczenia .

Dodam że wtryski nie maja na sobie gwintu są mocowane taka łapka z góry.

Mam takie pytanie czy te cyfry(8200206565;8200049873) w zupełności wystarczą aby określić jaki to wtrysk?
Powrót do góry
Michaelll

Czytelnik

Wysłany: Pią 19 Paź 2018, 09:59
Temat postu:

Witam odnośnie tego tematu dwa dni temu regenerowałem wszystkie wtryski w serwisie boscha przyczyna zepsucia się wtrysków - zanieczyszczenie wtrysków poprzez złą jakość paliwa oraz opiłki na zaworkach wtryskiwaczy.

Otrzymałem zalecenia sprawdzić pompę paliwową pod względem opiłek i wyczyszczenie całego układu paliwowego.

Dzisiaj dałem pompę do sprawdzenia co jest w niej popsute jeśli będzie opłacalne to regeneruje i powinno wszystko już działać wyczyszczę wszystkie wężyki nowy filtr paliwa, złożenie zestawu i próba czy będzie jeździło.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Megi II 1.6 16V
Piwa: 52/1
Wysłany: Pią 19 Paź 2018, 21:22
Temat postu:

Re: Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro

Michaelll napisał:
Dzięki z tym filterkiem na powrocie między pompą a filtrem oryginalnym fajna sprawa pewnie coś takiego zastosuję.
Narazie mam wyjęte wszystkie wtryski ale tylko na jednym była jakaś cecha i to nie cała .
Na górze była naklejka ale taka urwana z dwóch stron i wygląda na to jak by brakowało kilku literek bo patrzyłem na oznaczenia wtrysków u mnie tyle tylko odczytalem(_JBR0180__ ; _81HV27W) , jak obrócę wtrysk o 180 stopni to mam takie cyfry (8200206565;8200049873) te mam wszystkie cyfry tylko tych pierwszych nie mam pełnego oznaczenia .

Dodam że wtryski nie maja na sobie gwintu są mocowane taka łapka z góry.

Mam takie pytanie czy te cyfry(8200206565;8200049873) w zupełności wystarczą aby określić jaki to wtrysk?

Kody wtryskiwaczy są w sterowniku i przed wyjeciem wystarczyło je oznaczyć Po regeneracji Takiej prawidłowej dostaje się nowe numery Jeśli wymienione tylko przelewy numery zostają stare tylko trzeba je włożyć w te same miejsca lub przypisać w nowe miejsca
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »

Skocz do: