Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michaelll

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.5 dCi 82KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 06:03
Temat postu:

Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro


Witam , wiem że już było kilka wątków na ten temat ale nadal nie znalazłem rozwiązania . Posiadam Renault Clio 2 1.5 dCi 80KM i podczas jazdy na autostradzie po dodaniu gazu zaświeciły mi się kontrolki stop (mrugała) check(mrugał) i świece żarowe (świeciła cały czas) gdy puściłem nogę z gazu to zgasły i tak już później cały czas po każdym mocniejszym wciśnięciu pedału tak się to zaswiecalo auto paliło normalnie na zimnym i na ciepłym nie kopcilo i nie traciło jakoś szczególnie na mocy. Dałem autko mechanikowi (błąd zbyt niskie ciśnienie na listwie a czasami pokazywało za wysokie ciśnienie) wymieniłem zawór regulacji ciśnienia paliwa oryginalny , nie pomogło zlikwidowałem bąbelki paliwa w przewodach zmieniając na nowy filtr paliwa z innego samochodu (golf 4tdi taki polecił mechanik) pęcherzyków powietrza już nie ma kontrolki dalej się zaswiecaly,sprawdziliśmy przelewami wtryski jeden odstawał od reszty i oddawał więcej paliwa więc wtrysk miał być wymieniany ale za kilka dni. Po tych zabiegach wzialem auto bo potrzebowałem na kilka dni ale w ten sam dzień ten wtrysk padł po kilku kilometrach bo samochód zaczął nierówno pracować i jak go zgasielm to już nie odpalił , więc mechanik znalazł mi wtrysk i wymienił ten jeden autko odpaliło jak mówił bez problemu i chodziło ale kontrolki nadal się tak samo zaswiecaly więc chciałem narazie zabrać autko żeby pojeździć zobaczyć jak teraz po wymianie się sprawuje. Po przejechaniu około 60km w aucie zaczęły coraz częściej zaświecac się kontrolki a pod sam koniec po mocniejszym dodaniu gazu zaswiecala się kontrolka od świec żarowych i świeciła około 1minuty i autko zaczynało nierówno pracować i od tego momentu było coraz gorzej już pod sam koniec jazdy nie dotarłem do domu bo autko tak przerywało że zgasło i juz nie odpaliło ,jutro mam zaciągnąć samochód dalej do mechanika ,proszę o pomoc może ktoś miał podobny przypadek i udało mu się naprawic i wie w czym trzeba szukać gdyż ja nie znalazłem nic po forach. Pozdrawiam.
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 08:47
Temat postu:

Mrugający stop .


Ciekawe czym diagnozuje mechanik auto .Ile ml dają wtryski na przelew .Bo norma robiona Clipem to 35ml.Jak wszystki są ponad normę to nie ma ciśnienia na szynie .Szukaj kogos z Clipem i zrób próbę przelewową .Mechanik może ma chęci a nie ma sprzętu.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Michaelll

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.5 dCi 82KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 11:07
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro


A te 35 ml to w ile czasu ma oddać wtrysk przelewem
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 19:13
Temat postu:

Mrugający stop .


W Clipie jest program do robienia przelewów .Ma ustalony czas i obroty .Poszukaj na necie ale kiedys czytałem że na wolnych obrotach 4 minuty mierzone zegarkiem .Ale upewnij się .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 20:38
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro


Kolego, gdybyś mógł, to podziel to jakoś na akapity, czy coś, bo źle się to czyta.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 20:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Michaelll

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.5 dCi 82KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 20:52
Temat postu:

Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro


Jak narazie nie zrobię testu przelewowego bo auto nie odpali , ale po podpięciu komputera (błąd wtryskiwacza,) bede wyjmował wszystkie wtryski i oddawał do sprawdzenia lub regeneracji odrazu zapytam czy nie ma tam w wtryskiwaczach żadnych opiłek w celu sprawdzenia czy pompa jest w porządku.
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Pią 12 Paź 2018, 01:42
Temat postu:

Mrugający stop .


We filtrze paliwa od dolu jest nakrętka odkręć i zlej paliwo do słoiczka i pooglądaj czy nie ma w nim opiłków .Są bardzo drobne.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 12 Paź 2018, 17:53
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro


Jak robie starsze Clio dci to na powrocie zakładam filterek paliwa jak pojawią się opiłki można wcześniej zareagować
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Michaelll

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.5 dCi 82KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Paź 2018, 18:50
Temat postu:

Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro


Dzięki z tym filterkiem na powrocie między pompą a filtrem oryginalnym fajna sprawa pewnie coś takiego zastosuję.
Narazie mam wyjęte wszystkie wtryski ale tylko na jednym była jakaś cecha i to nie cała .
Na górze była naklejka ale taka urwana z dwóch stron i wygląda na to jak by brakowało kilku literek bo patrzyłem na oznaczenia wtrysków u mnie tyle tylko odczytalem(_JBR0180__ ; _81HV27W) , jak obrócę wtrysk o 180 stopni to mam takie cyfry (8200206565;8200049873) te mam wszystkie cyfry tylko tych pierwszych nie mam pełnego oznaczenia .

Dodam że wtryski nie maja na sobie gwintu są mocowane taka łapka z góry.

Mam takie pytanie czy te cyfry(8200206565;8200049873) w zupełności wystarczą aby określić jaki to wtrysk?
Powrót do góry
Michaelll

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.5 dCi 82KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Paź 2018, 09:59
Temat postu:

Mrugający stop, check engine i świecąca kontrolka świec żaro


Witam odnośnie tego tematu dwa dni temu regenerowałem wszystkie wtryski w serwisie boscha przyczyna zepsucia się wtrysków - zanieczyszczenie wtrysków poprzez złą jakość paliwa oraz opiłki na zaworkach wtryskiwaczy.

Otrzymałem zalecenia sprawdzić pompę paliwową pod względem opiłek i wyczyszczenie całego układu paliwowego.

Dzisiaj dałem pompę do sprawdzenia co jest w niej popsute jeśli będzie opłacalne to regeneruje i powinno wszystko już działać wyczyszczę wszystkie wężyki nowy filtr paliwa, złożenie zestawu i próba czy będzie jeździło.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

84 990

2020r.

35 000 km

śląskie

RenaultMegane

76 990

2021r.

34 000 km

śląskie

RenaultLaguna

29 500

2011r.

215 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

31 800

2012r.

200 000 km

śląskie

RenaultMegane

48 800

2017r.

37 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System