Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) Czasami błąd low preasure oil nie można uruchomić silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
romanoitaliano

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Audi a6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Paź 2018, 14:25
Temat postu:

Czasami błąd low preasure oil nie można uruchomić silnika


Witam,
Koledzy problem dotyczy Modusa 1.5 dci 2004r z przebiegiem 180tyś km

Od kilku miesięcy sporadycznie a ostatnio coraz częściej wywala błąd - zawsze przy próbie uruchomienia zimny bądź ciepły nie ma to znaczenia błąd: low preasure oil oraz pracuje przy tym wentylator chłodnicy, rozrusznik nawet nie zakręci. Akumulator półroczny bosch o prawidłowym napięciu 12,7v

Sprawdziłem kostki do eku wszystko ok, kostki do modułu upc - też ok, bezpieczniki wszystkie czy nie pośniedziałe ok, bezpieczniki główne przy akumulatorze też ok, kabel masowy do tych bezpieczników był lekko pośniedziały , wyczyściłem skręciłem na to smar miedziowy, nic nie pomogło.

W przypadku gdy tak się stanie czasami pomaga wyłączenie zapłonu i ponowne włączenie ale najczęściej trzeba zdejmować 2 klemy masowe, wtedy pomaga, problem pojawia się co ok 20-40 uruchomień. Sporadycznie jest problem z wycieraczkami, że albo chodzą na wolnym biegu i nie da się ich wyłączyć albo nie działają w ogóle, nie wiem czy za to też odpowiada moduł UPC

Sam moduł wygląda dobrze, nie widać śladów zalania, wypinałem z niego kostki i też są ok. Uszczelka puchy modułu też ok i odpływy wody ok więc raczej wykluczam zalanie...

Oczywiście jak auto nie wywala błędu zapala z dotyku zimne czy ciepłe nic nie dymi chodzi idealnie, równiutko.

Słyszałem że właśnie ten komunikat pojawia się przy braku komunikacji z modułem upc a ecu.

Czy uszkodzony może być sam moduł?

Czy może to być brak masy gdzieś na silniku bo już brak mi pomysłów auto nie jest moje ale tak wyszło,że jeżdżę nim od jakiegoś czasu i pomimo dogadzania mu jak mogę wpędza mnie w coraz większe nerwy, strach gdzieś dalej nim pojechać....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

62 900

2019r.

117 000 km

śląskie

RenaultCaptur

58 300

2018r.

104 941 km

podkarpackie

RenaultCaptur

56 900

2018r.

57 000 km

śląskie

RenaultClio

38 900

2018r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

20 600

2008r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System