Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Kangoo ) Awaria immobilizera?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Kangoo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darecki62

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Renault Kangoo 1,5 dci 2005.r, Citroen c3 picaso 1,4 VTi LPG 2013.r.
Piwa: 0/22
Wysłany: Sro 17 Paź 2018, 18:40
Temat postu:

Awaria immobilizera?


Posiadam Kangura 1.5 dci z 2005.r. Do 2010 r. nie było większych problemów z kangurkiem. No i zaczęły się problemy z odpalaniem. Dla ścisłości- autko śmiga aż miło. Spala w trasie 5,4 l oleju nap. i jest nad wyraz zrywne jak na diesla. Czas na łyżkę dziegciu. Po 2010 r. coś się kangurkowi odwidziało i przestał odpalać od pierwszego razu. Są dni , że odpala w miarę poprawnie, ale są też dni że muszę pokręcić i z pięć, sześć razy zanim odpali. Dodam, że akumulator jest zawsze super sprawny, obecnie mam nówkę. Ostatnio podszedł do mnie kierowca (też kangura) widząc , że męczę się przy odpalaniu i stwierdził, że on ma też to samo ze swoim kangurem i czy nie wiem co to może być? I jeszcze na dodatek od lipca włączyła mi się już trzy razy kontrolka (czerwona) od immobilizera. Zmieniłem kluczyk i to samo. Trochę jednak pokręciłem rozrusznikiem i lampka zgasła - silnik odpalił. I tak już trzy razy od lipca. Kangurkiem śmigam codziennie, i raz odpala za pierwszym razem, innym za drugim czy nawet czwartym razem. No i ta nieszczęsna kontrolka. Ale wciąż odpala. I śmiga aż miło. Proszę o radę i pomoc. Pozdrawiam.
Powrót do góry
BREWHARD

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska srem
Posiadane auto: renault 5t ,kango 1.5 dci
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Gru 2019, 15:26
Temat postu:

Re: ( Renault Kangoo ) Awaria immobilizera?


mialem podobna sytuacje. czerwona lampka jezeli nie gasnie to znaczy ze jest brak zasilania na sterowniu silnikim . u mnie pomogle przeczyszczenie stykow wszystkich sterownikow i bezpiecznikow w skrzynce obok akumulatora. jezeli to nie pomoze potrzebna bedzie wizyta u elektryka gdyz najprawdopodobniej bedzie uszkodzony ktorys z przewodow zasilajacych komputer silnika. jezeli raz sie tak dzieje a raz jest ok stawial bym jednak na poloczenia gdzies pewnie zaoksydowalo i nie przewodzi
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
foxopole

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2023
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: kangoo 1.5 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Maj 2023, 13:33
Temat postu:

problem z odpalaniem


Mam podobny problem. Lampka immo gaśnie i nie zawsze odpala za pierwszym razem. Wypraktykowałem sposób- po przekręceniu kluczyka liczę 101,102,103 i jeżeli uda mi się trafić idealnie w moment gaśnięcia lampki to odpala za pierwszym razem jeżeli nie odpali to próbuję jeszcze raz Very Happy i jeszcze raz do skutku. Nie kręcę rozrusznikiem długo bo to nic nie daje. Podejrzany był sterownik ale zadzwoniłem do Pana , który naprawia sterowniki i powiedział mi ,że to na pewno nie sterownik i jak znajdę usterkę to jakbym wygrał w lotto Very Happy .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Kangoo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Kangoo »

Opinie o samochodach Renault Kangoo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Kangoo ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

49 900

2017r.

69 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

65 300

2017r.

77 703 km

podkarpackie

RenaultArkana

117 990

2023r.

8 000 km

śląskie

RenaultMegane

20 900

2009r.

163 510 km

śląskie

RenaultScenic

20 900

2010r.

162 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System