Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AMEK

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Scenic I EX 1.9dCI 102kM (JA05) 2001
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 23 Lut 2015, 21:07
Temat postu:

Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Witam Drogich Forumowiczów,
Temat trochę zabawny, jak i wygląd tylnej szyby.
Zacznę od początku: Poprzedniemu użytkownikowi auta ramię tylnej wycieraczki rozkruszyło się. Zakupione nowe, zamontowane. (Nie wiadomo czy zamiennik czy oryginał). Od tego czasu jest problem z tylną wycieraczką.
Wycieraczka w pionie nie dotyka na całej długości szyby. Od góry odstaje, przez co zamiast wytartej pięknie tylej szyby posiadam anielskie skrzydła. Bardzo ładne, lecz niepraktyczne gdy chcemy ujrzeć w lusterku samochód jadący za nami czy cokolwiek innego.

Nie mam pewności czy ramię zostało dobrze dokręcone, lecz później nie udawało się "lepiej zamocować".
Zauważyłam stojąc na parkingu obok Meganki, że jego ramię jest troszkę mocniej dociśnięte do szyby niż moje. Widziałam temat na forum, gdzie ktoś umieszczał zdjęcia jak podpiłować pewną rzecz. Jednak wolałabym zrobić to w poprawny sposób.

Postanowiłam w końcu coś z tym zrobić. Tylko nie wiem od czego najlepiej zacząć i co tak naprawdę powinnam zrobić:

Moja obecna tylna wycieraczka ma 35cm długości (szyba nie jest uchylna/otwierana) - nie wiem czy jest to prawidłowa długość? Widziałam informacje o 40cm i teraz mam dylemat. Tyle ma moja jedna przednia. Tylna ile powinna wynosić?

Widziałam wycieraczki, które nie są płaskie, tylko mają bardziej wyższy, trapezowaty kształt. (Poniżej zdjęcia do nich). Ramię bardziej by dociskało je do szyby? Nie widzę po ich wygięciu, że tak powinny być, ale mogę w nie zainwestować jeśli warto.


Myślałam o zakupie wycieraczki:
firma VALEO 35cm
http://allegro.pl/wycieraczka-tyl-valeo-renault-scenic-i-rx4-4x4-i5088297118.html
firma Bosh, 35cm
http://e-wycieraczki.pl/renault-scenic-i-1996-2003-wycieraczka-na-tyl-renault-scenic-i-2000-2003-bosch-h353/p,206836
Jeśli to dobra długość...

Ewentualnie droższy zakup, ale jakoś mam wrażenie, że bardziej przemawiający, że szybciej trafie w sedno sprawy:
http://allegro.pl/oryg-ramie-wycieraczki-pioro-renault-scenic-tyl-i5062303672.html
Wymieniając wycieraczkę zobaczę czy to to, jak nie to zostanie mi wymiana znowu ramienia?

(Zakup w Sklepie Renault na miejscu, w najbliższym czasie niemożliwy. Zakup bez auta -możliwy. )


Proszę doradźcie mi co zrobić, aby pozbyć się tych pięknych i zarazem paskudnych anielskich skrzydeł! Mam ich dość Sad Sad Sad W zasadzie to nie zdziwiłabym się, gdyby poprzedni użytkownicy z tego powodu zmienili auto Very Happy Very Happy Very Happy

Nie raz przed jazdą muszę sama wyczyścić szybę ręcznie i później nie używać tylnej wycieraczki, aby nie nanieść smug na górny środek szyby, co czasem jest niemożliwe.

Proszę o radę, co to może być i co najlepiej zrobić. Aby nie dublować niepotrzebnie kosztów i uprzyjemnić jazdę, która powinna być naprawdę przyjemna tym autkiem!


Dziękuję za przeczytanie mojego krótkiego posta Smile
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Wto 24 Lut 2015, 09:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Najprawdopodobniej słaba jest już sprężyna w ramieniu wycieraczki.Wymiana samego pióra nic nie da.
Ta opcja droższa(ramię +pióro)jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
AMEK

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Scenic I EX 1.9dCI 102kM (JA05) 2001
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 24 Lut 2015, 09:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Dziękuję za odpowiedź.
W takim razie kupuje droższą opcje.

Jak wygląda sprawa z długością wycieraczki? Faktycznie powinnam mieć mniejszą, 35cm?
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Wto 24 Lut 2015, 16:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Tak,35 cm.Wymiana całego ramienia generalnie jest prosta ale bez ściągacza lub szlifierki chyba się nie obędzie.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
AMEK

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Scenic I EX 1.9dCI 102kM (JA05) 2001
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 17:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Dzięki!, Teraz mam pewność, że powinnam mieć 35cm.


O ściągaczu już czytałam w innych tematach odnośnie wycieraczek. -Przy innej próbie można narobić większych problemów.
Nie ma problemu, aby podjechać do mechanika w celu zamontowania.

Ok. teraz zagadka, bo czuje się blondyną (nie obrażając ich Smile )

Czy zafoliowane ramię, które nie posiada po lewej stronie kółka/ zaślepki na śrubę nie jest przypadkiem do CLIO? To ramię jest węższe i na końcu krótsze o jakieś 2-3cm.

Czy po prostu to ja faktycznie nie mam orginalnego ramienia, a to zafoliowane jest jak najbardziej ok? Wydawało mi się, że inne auta również mają zaślepkę, ale mogę się mylić.



To są dwa zupełnie inne ramienia.

Kupowałam z dopiskiem: "orginalne ramię..." więc - czy to jest właśnie orginalne?

Dodatkowo przyszło w opakowaniu "for peugeot 206", rozumiem, że różne elementy pasują do innych aut, ale "orginalne..." zazwyczaj oznacza coś.

Pomóżcie! Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 17:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 18:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Nie ważne w jaki sposób zamaskowana jest śruba. Czy jest zaślepka czy "klapka". Po prostu trzeba przymierzyć czy pasuje sworzeń. Jak już wiesz bez ściągacza raczej nie pójdzie, tym bardziej, że wycieraczka w szybie i nie ma mowy o jakiejkolwiek dźwigni czy młotku. "Na oko" to masz oryginał a kupiłaś zamiennik.
He, he, ... ale skąd wytrzasnęłaś te anielskie skrzydła Laughing
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 18:33
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


to co masz na aucie, to orginal, to zafoliowane NIE
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
AMEK

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Scenic I EX 1.9dCI 102kM (JA05) 2001
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 18:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Dziękuję, właśnie tak mi się wydawało. Panowie, po piwku na wieczór dla Was ! Smile

Nie widziałam wiadomości od dodek:
Jak jeszcze troche popada i sąsiad dymem pobrudzi mi auto (a kopci w kominie nieziemsko) to może uda mi się pyknąć zdjęcia jak wycieraczka pracuje - wtedy czyści brudną szybę i są czyste skrzydełka anielskie dookoła brudu. Czyści po bokach, nie na górze, bo wycieraczka nie dotyka w pionie szyby. Najgorzej to widać w słoneczny dzień. Dosłownie skrzydła!

W momencie kupowania orginału ważne jest co mam. Więc klapka mnie nie interesuje, bo chciałam orginał, nie zamiennik. Nie mogę otworzyć i sprawdzić czy pasuje sworzeń, bo wtedy opakowanie będzie naruszone, otwór naruszony i sprzedawca nie będzie chciał zrobić zwrotu.

Logiczne Very Happy
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 23:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


walcz o orginal, moze i zamienniki beda sie prawdzaly, ale to jest sprawdzanie na twoj koszt.

osobiscie bym zaczal od wymiany piroa na inne, bo ramie samo w sobie przyciaga cale pioro do szyby, a jezeli fragment piora nie przylega, to wina raczej w nim.
jezeli ramie bedzie bardziej przyciagalo (przy tym samym piorze), to pioro bedzie bardziej odstawalo,
mozliwe, ze w najdalszej czesci pioro jest unieruchomione i nie ma mozliwosci "zgarbienia sie"
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 00:09
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Wycieraczka w folii też może być oryginalna,przecież przed liftem były takie montowane.Długość też raczej dobra,bo zwróć uwagę gdzie masz otwór na trzpień silnika.Przyłóż równo otworami.Szybę masz stałą w klapie więc trzpień silnika jest identyczny przed liftem i po lifcie.Co do wymiany samego pióra to nic to nie da bo poprostu wyciągnęła się sprężyna.
Tutaj manual jak to poprawić http://megane.com.pl/topic/38021-tylna-wycieraczka-w-scenic-ph1/
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
ZIBI RENO

Dyskutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Renault Scenic 1,6 16v 2000r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 21:52
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka


Witam, to ramie będzie żle przylegać do szyby.Szukać oryginału.
Powrót do góry
AMEK

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Scenic I EX 1.9dCI 102kM (JA05) 2001
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 18:12
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Czepie się, bo kobietą jestem Very Happy
Przykładając otwór ramienia nad śrubą - starając zrobić się to idealnie zauważam że przynajmniej 1 cm jest krótsze. Tak więc nie jest to ani orginał, ani orginalny zamiennik, a zamiennik zamiennika Very Happy

Mając nowe ramię + wycieraczkę chciałam najpierw wymienić wycieraczkę - by wiedzieć czy wina ramienia. W chwili obecnej jestem zablokowana, bo nie chce dublować kosztów. Sad

W sprawie wysłanego manuala, którego już oglądałam zanim rozpoczęłam temat: nie chciałam nic podpiłowywać. Po zakupieniu ramienia od razu były problemy, więc wątpie aby to była sprawa wyrobionej sprężyny, aczkolwiek jej nie wykluczam.


Fotka na szybko robiona obiecanych skrzydeł anioła, aby nie było kolejnych zastanowień "jakie skrzydła, skąd?" Very Happy

A teraz wyobraźcie sobie dookoła wytartego brudną szybę + słoneczko i jazdę po mieście... Tam gdzie akurat potrzeba, to nie widać.

W sprawie samej wycieraczki która przyszła - nie mam zastrzeżeń. Jak najbardziej wygląda ok - tyle, że nie chce folii rozpruwać.

Niestety dalej nie wiem czy moja wycieraczka nie dociska, czy ramie nie dociska.

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi!
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 23:13
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Miałem identycznie i patent ze sprężyną pomógł.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
AMEK

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Scenic I EX 1.9dCI 102kM (JA05) 2001
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 12:30
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Po dociśnięciu sprężyny (ale bez podpiłowania plastiku) i zamontowaniu wycieraczki lepszej firmy (Valeo) niż marketowe - z zapasu z przodu (40cm)- mniej więcej dogiętej do krzywizny tylnej szyby widać już efekt!
Jest zła pogoda na robienie zdjęć, więc na podstawie wcześniejszego opiszę: Czyści mi ładniej szybę -po łuku (szary), niż dotychczasowa. Nie ma też "niedokładnego" czyszczenia jak na poprzedniej. Tylko w miejscu zielonej obwódki, rozciera wodę - czyli nie omija, a próbuje, jednak trochę jeszcze jej brakuje docisku lub wykrzywienia w tym miejscu. Jest dużo lepiej niż jak było!


Zastanawiam się nad tym, nad czym inni jakiś czas temu:
Naprawdę nie ma wycieraczki typowo do tego modelu, do tej krzywizny szyby? Nie mam sklepu Renault u siebie (tylko dziwny serwis do którego wolałabym nie wracać), a w sklepie z częściami samoch. pani najpierw upiera się, że skoro mam taki silnik to musze mieć dti, potem że inna liczba koni, a potem "katalog mówi 400mm". Ręce opadają.

Dlaczego nie chcę podpiłować plastik w ramieniu? Bo samochód z fabryki nie wyjechał z podpiłowanym ramieniem... Very Happy Wiem, że wtedy mogłabym kupować tanie marketowe wycieraczki, ale nie o to tu chodzi.
Chcę odpowiednią wycieraczkę.

P.S. Klucz do świec piły + gumowy młotek w pogotowiu dał radę Wink
Powrót do góry
KubaEw

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Passat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lis 2018, 12:46
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic I, tylna wycieraczka robi anielskie skrzydła


Ja mogę polecić Ci abyś sprawdził propozycje od Dipp https://www.dipp.pl/ w zakresie wycieraczek przednich jak i tylnych które moim zdaniem są jedną z najlepszych opcji jeżeli chodzi o wybór zamienników w dobrej cenie. Są to wycieraczki płaskie, dobrze przylegają do szyby i też nie zużywają się tak szybko bo już od ponad roku służą mi naprawdę dobrze też przy większych prędkościach przy mocnych opadach deszczu zapewniają dobrą widoczność.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKoleos

21 900

2008r.

235 214 km

mazowieckie

RenaultMegane

30 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

39 900

2018r.

89 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

23 900

2014r.

149 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System