Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) Pytanie o sprzeglo.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inin

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: renualt modus
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lis 2018, 13:01
Temat postu:

Pytanie o sprzeglo.


Renualt modus - taki problem, pedal sprzegla sie zablokowal trzy dni temu. Ale jakos wrocil do normy.
Wczoraj bylo ok.
A dzis wbijam sprzeglo i calkiem nie odbija.
Czy to linka (jesli tam jest, a nie cos hydraulicznego) sie zerwala/wypadla?
Czy moge samemu to naprawic bo ciezko mi znalezc mechanika ktory od reki to zrobi a nie czeka sie z 2 dni.

Moglby ktos jesli wie i moze napisac jak to zdiagnozowac i naprawic?
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
michal20196

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Renault Clio II Storia 1.5 dci 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Lis 2018, 16:51
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Pytanie o sprzeglo.


Sprawdzałeś może wysprzęglik ?
Powrót do góry
romanoitaliano

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Audi a6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lis 2018, 23:42
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Pytanie o sprzeglo.


Wysprzęglik- (sprzęgło w modusie jest sterowane hydraulicznie) możliwe,że się kończy. Kwestia czy ten przy skrzyni czy przy pedale sprzęgła. Do sprawdzenie też tulejka mocowania pedału sprzęgła, bo wyrobiona powoduję przekrzywienie się pedału sprzęgła a w konsekwencji nieprawidłową pracę. Jak sprzęgło "wpadnie" można doraźnie podnieść je nogą, ale wiadomo, że generalnie trzeba sprawdzić mechanizm rozłączanie sprzęgła- wysprzęgliki. Ten przy skrzyni może wymagać jej demontażu niestety. Sprawdź czy nie ubywa płynu hamulcowego z tego co wiem zbiorniczek od mechanizmu rozłączania sprzęgła korzysta z ze zbiorniczka płynu hamulcowego. Poświeć latarką i zobacz jak zachowuję się mechanizm sprzęgła w kabinie podczas jego wciskania ręką.
Powrót do góry
romanoitaliano

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Audi a6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2019, 14:06
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Pytanie o sprzeglo.


widzę, że nie można edytować a problem ze sprzęgłem dopadł i mnie...

Oprócz wysprzęglika i pompy sprzegła awarii może także ulec przewód łączący pompkę sprzęgła z wysprzęglikiem a konkretnie taka puszka podobna do manometru od pistoletu do pompowania, jest to kompensator ciśnienia.

Przewód dostępny tylko w ASO wraz z kompensatorem- stanowi komplet pomimo,że komprnsator jest na zawleczkach i można to wyjąć , koszt całości to ok 180zł

Montaż jest dosyć prosty- choć jest trochę rozkręcania trzeba oprócz 2 plastików podszybia wyjąć akumulator i jego obudowę i podstawę, zdemontować obudowę filtra powietrza. Nowy przewód może być trochę inny niż oryginalny- mi dobrano po nr vin w aso renault i ten nowy ma kompensator umieszczony gdzie indziej oraz wtyki czyli końce wężyków plastikowe, jednak wszystko da się bezproblemowo zamontować.
Sam przewód montuje się na zawleczki, więc przy demontaży starego należy je zachować bądź wziąć ze starego z okolic kompensatora, jeśli wygniemy je lub nam ucieknie gdzieś przy zdejmowaniu.
Ogólnie sam przewód i to jak lekko wchodzi w gniazda pompy jak i wysprzęglika sprawia wrażenie jakby to nigdy nie mogło działać, ale jednak działaSmile
Ja zdemontowałem stary i zamontowałem nowy na wciśniętym - zablokowanym deseczką pedale sprzęgła najpierw do pompy, później dolałem płynu hamulcowego odpuściłem pedał i jak zaczął lecieć płyn z przewodu wcisnąłem nie do końca przewód w gniazdo wysprzęglika ( są jakby 2 stopnie wciśnięcia tego przewodu) następnie 2 powolne ruchy pedałem sprzęgła ręką, i znowu zablokowałem deseczką wcisniety, następnie przewód wcisnąłem do końca i zablokowałem zawleczki. Sprzęgło się odpowietrzyło.

W moim przypadku robiłem to sam, więc opryskała się trochę płynem hamulcowym komora silnika. Płyn taki trzeba natychmiast ścierać dlatego bo mi pochlapał klosze lamp i musiałem je później polerować, fakt że całą naprawę robiłem na dworze w wieczorem przy latarce czołowej przy -2 stopniach więc mogłem procedurę odpowietrzania trochę pokręcić.
Powrót do góry
Dario152

Dyskutant



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: Renault Laguna II ,Citroen C5 1.6 HDI . Peugeot Partner 1.9 D
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 15 Sty 2019, 19:44
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Pytanie o sprzeglo.


No to i ja się podłączę w tym temacie . U mnie przed kilkoma dniami też przestało działać sprzęgło. Po kilkukrotnym pompowaniu pedałem sprzęgło odżyło ale na krótko .Dziś odpowietrzyłem sprzęgło uzupełniłem płyn i na krótko pomogło. Wracając do domu znowu zaczęło szwankować ( biegi nie wchodziły ) znowu pompowanie pedałem i do domu dojechałem . Ze zbiorniczka płynu nie ubyło a objawy jakby się zapowietrzało. Czy to znaczy że siłowniki się kończą ? Na youtube oglądałem filmik jak sie odpowietrza sprzęgło i na nim było pokazane że trzeba w tym samym czasie odpowietrzyć lewy zacisk hamulcowy . Ja odpowietrzałem tylko przed wejście do skrzyni biegów .


Darek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Sty 2019, 19:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

70 900

2019r.

160 000 km

śląskie

RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

63 800

2021r.

14 990 km

wielkopolskie

RenaultMegane

69 990

2020r.

75 000 km

śląskie

RenaultLaguna

25 000

2010r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System