Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Wycieraczki przedniej szyby zacinają się.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arko.koncept

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRZESZÓW
Posiadane auto: RENAULT TRAFIC 2.0 DCI 115
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 14 Lis 2018, 17:13
Temat postu:

Wycieraczki przedniej szyby zacinają się.


Witam.
Szukam przyczyny zacinających się wycieraczek przedniej szyby. Jak wiemy przełącznik wycieraczek ustawiony w pozycji 1 włącza wycieraczki czasowe zsynchronizowane z czujnikiem deszczu, 2-paca ciągła, 3-praca ciągła większa prędkość (drugi bieg).
W chwili gdy przełączę na 1 wycieraczki przesuwają się czasowo lecz po dosłownie 5cmm w górę. Ciągła ich praca następuje dopiero na powrocie gdzieś tak od połowy szyby do zera ( czyli spoczynku). Na innych biegach tak samo się dzieje - jadą w górę lecz w momencie wyłączenia nie wracają tylko zatrzymują się w pozycji wyłączenia ich. Wracają do zera dopiero od połowy szyby w dół.
Po odłączeniu dźwigni (włącznika) bawiłem się kabelkiem i "mostkowałem" piny w kostce. Po wykonaniu pewnej "zwary" wycieraczki trzy razy przetarły szybę i wróciły do zera. Podejrzewam, że włączyłem funkcję spryskiwaczy ponieważ właśnie na tej funkcji działają wzorowo.
Proszę o poradę: czy silnik wymieniać, czy włącznik wycieraczek (dźwignię) czy przekaźnik padł???
Dodam, że wyciągałem pojedynczo przekaźniki na włączonych wycieraczkach i przestały działać w pewnym momencie ale sygnał do jakiejś centralki od czasowych wycieraczek docierał bo "pstrykało".
_________________
@rko
Powrót do góry
gadu-gadu
larry1978

Debiutant



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Trafic 1.9 dci 74kw 9 osob. 2005
Piwa: 4/5
Wysłany: Nie 18 Lis 2018, 08:36
Temat postu:

Re: Wycieraczki przedniej szyby zacinają się.


Witam,przyczyn może być wiele.Np.Silnik wycieraczki"urwana blaszka" przekaźnik na uch,przełącznik wycieraczek, zatarty mechanizm wycieraczek (W moim przypadku przy tych samych objawach co u Ciebie przekaźnik w UCH)
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
arko.koncept

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRZESZÓW
Posiadane auto: RENAULT TRAFIC 2.0 DCI 115
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 13 Gru 2018, 18:30
Temat postu:

Re: Wycieraczki przedniej szyby zacinają się.


larry1978 napisał:
Witam,przyczyn może być wiele.Np.Silnik wycieraczki"urwana blaszka" przekaźnik na uch,przełącznik wycieraczek, zatarty mechanizm wycieraczek (W moim przypadku przy tych samych objawach co u Ciebie przekaźnik w UCH)


Wszystko pięknie. Wyjąłem silnik, nasmarowane "rusztowanie" czyli mechanizm, kostka sucha i czysta, silnik na prostowniku chodzi tak:
przewód CZARNY - MINUS
CZERWONY - SZYBKI BIEG SILNIKA
BIAŁY - WOLNY BIEG
kolejne 2 kable idą w inną cześć silnika i podawane na nie napięcie nie wywołuje żadnej reakcji.
Myślę, że skoro silnik chodzi na dwóch biegach to reszta będzie wina przekaźnika. Dobrze że wyciągnięty został bo od nowości nie ruszany a przynajmniej nasmarowałem wszystko.

Pewnie w książce SALONOWEJ będzie rozpiska przekaźników więc zabieram się do szukania.
_________________
@rko
Powrót do góry
gadu-gadu
larry1978

Debiutant



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Trafic 1.9 dci 74kw 9 osob. 2005
Piwa: 4/5
Wysłany: Sob 15 Gru 2018, 22:48
Temat postu:

Re: Wycieraczki przedniej szyby zacinają się.


Witam,jest to ten przekaźnik TB2 - 160 https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/XpzPPV6yj0P_uadbhcFexXaZc_GChI
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

14 900

2011r.

201 000 km

kujawsko-pomorskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultKadjar

51 900

2018r.

223 300 km

mazowieckie

RenaultLaguna

17 700

2007r.

199 000 km

śląskie

RenaultKadjar

89 990

2020r.

31 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System