Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karol147258

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: MASTER 3 2.3 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 19:26
Temat postu:

master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


Witam posiadam mastera 3 2,3 165 2015r i mam problem z ładowaniem co jakiś czas zaświeca się komunikat usterka ładowania i mogę jechać dalej a czasami jest tak ze traci ładowanie i samochód staje. Mechanik wymienił mi już alternator akumulator i rozłożył ręce. czy jet tu ktoś co może pomóc i miał już taki problem ? niby jest tu system inteligentnego ładowania i mechanik obstawia jakiś moduł
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Nie 09 Gru 2018, 19:36
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


Zapytam z ciekawości - a jaki alternator siedzi u Ciebie? Jakiej firmy. Siedzą albo valeo, albo mitsubishi.
U mnie rok temu wysrał się regulator w (niestety) alternatorze mitsubishi. Efekt był taki, że ładowanie po uruchomieniu leciało na 16V, po czym wyskakiwała usterka i komputer sam zbijał ładowanie "manualnie". Diagnoza to oczywiście regulator. Po wymianie regulatora mam same ciekawe przypadłości. Już ponad rok czasu co chwilę wyskakuje mi błąd usterki ładowania, a ładowanie mam idealne (sprawdzane miernikiem milion razy). Trzyma się stabilnie niezależnie od tego czy mam włączone odbiorniki prądu czy nie. Obciążenie mam kolosalne, bo agregat swoje ciągnie. Ładowanie jednak fizycznie jest. Usterka też się świeci. Najdurniejszą rzeczą jest to, że czasami mam też tak, że gdy jest wilgotno, np. odpalam auto rano, gdy w nocy padał deszcz, to po włączeniu wycieraczek nie chcą się one wyłączyć. Chodzą non stop niezależnie od manetki, czy też zasilania (!). Wyjmuje kluczyk, a one dalej chodzą. Wciskam zamknięcie auta, co jest równoznaczne z odcięciem zasilania, a one mają to w du...ie i nadal się nie wyłączają. I tak przez parę minut.
Inna sprawa, to (również czasami) wyskakuje mi tryb ekonomiczny zasilania. Ot tak sam z siebie.
Minął już rok czasu, a elektrycy rozkładają ręce. Dosłownie parę dni temu byłem u nich i mówili, że nigdy więcej nie wezmą mastera z alternatorem mitsubishi na warsztat. Pamiętają cały czas moją przypadłość. Miesiąc temu robili takowego Mastera i w efekcie po zmianie regulatora zaczęły się hece. Pierwsza ich myśl, ze pewnie zamiennik regulatorów jest wadliwy i tyle (oryginał nie istnieje jako część wymienna - tak dla informacji). Gość więc przywiózł drugi alternator 100% sprawny, oczywiście o tych samych numerach. Po wymianie alternatora.... jest choinka na desce jak u mnie. Po prostu rozkładają ręce.
Myślałem, ze w ASO coś poradzą, ale też nie. Clip cały czas pokazuje usterkę regulacji.
Ja osobiście jestem zdania, że (być może?) nowy regulator należy zaadaptować tak jak np. przepustnicę. Jest coś takiego jak test regulatora w CLIPie i powinien on na 15sec zwiększyć ładowanie a potem na 15sec zmniejszyć. Niestety nowy regulator tego testu nie przechodzi. Tak jakby był błąd komunikacji. Jak wchodzę w reprog to nie widzę jako takie adaptacji samego regulatora, ale jest adaptacja systemu inteligentnego ładowania. Problem jest w tym, że ja te cyrki mam w Oplu Movano, a nie w Renault i nie wiem, czy mogę ot tak CLIPem bawić się reprogiem w Oplu. W Renówkach to robiłem kilkanaście razy z powodzeniem. Boję się udupić auto gdyby coś poszło nie tak.


Edit:
A odnośnie Twojej przypadłości to sprawdź masę silnika. Ostatnio znajomy w Movano z 2016 roku miał problem z ładowaniem i okazało się, że masa silnika była źle przykręcona i się aż zespawała z budą, ale prądu oczywiście nie przewodziła.
Powrót do góry
karol147258

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: MASTER 3 2.3 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Gru 2018, 22:07
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


U mnie szczerze to niewiem jaki jest alternator ale na ten moment jest założony nowy oryginalny, wszystkie masy poczyszczone z tego co się dowiedziałem to może być jakiś moduł do wymiany, tylko jeszcze nie wiem który. A jeśli masz problemy jeszcze z wycieraczkami to podobno któryś przewod się przeciera w tym korytku co idzie między skrzynią a silnikiem do akumulatora
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 11:46
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


Taaa. O tej teorii też już czytałem i ją sprawdziłem, także przewody plusowe między akumulatorem a alternatorem też mam puszczone nowe.
Powrót do góry
karol147258

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: MASTER 3 2.3 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 12:26
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


Czyli ogolnie mozna powiedziec ze magia jesli chodzi o te przypadłosc
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 12:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
boniu-2005

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Boguszów-Gorce
Posiadane auto: RENAULT MASTER III 125km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 18:15
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


witam ja miałem podobny przypadek z ladowaniem i wycieraczkami w masterze w moim przypadku przetarte (utlenione) miałem 2 przewody plusowe w korytku przy skrzyni biegów doszedłem do tego sam przypadkowo bo musiałem skrzynie naprawić myślę ze to chyba wada fabryczna tego rozwiązania od wibracji przeciera się izolacja przewodów porobiłem bajpasy i solidnie polutowałem nowa izolacja i problem jak ręką odiol już 2 lata spokój
Powrót do góry
karol147258

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: MASTER 3 2.3 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 18:41
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


To właśnie o tym słyszałem
Powrót do góry
karol147258

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: MASTER 3 2.3 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 18:42
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


A u mnie podejrzewam sam alternator a dokładnie regulator bo jest tam niby jakiś czujnik temperatury który na zimnym ma wzbudzić alternator
Powrót do góry
boniu-2005

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Boguszów-Gorce
Posiadane auto: RENAULT MASTER III 125km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 18:53
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


u mnie mitsubishi gościu w serwisie mówił ze jest inteligentne ladowanie sterowane komputerem zakres 13-15v
Powrót do góry
karol147258

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: MASTER 3 2.3 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 18:58
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


U mnie jest rano tak że nie ładuje bo cały czas jest 11.5v i po jakimś czasie czasami sie wzbudzi i zaczyna ładować ale swieci kontrolne ładowania i usterka ładowania
Powrót do góry
boniu-2005

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Boguszów-Gorce
Posiadane auto: RENAULT MASTER III 125km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 19:27
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


moim zdaniem trzeba szukać po przewodach... jeszcze bym wszystkie bezpieczniki te duze przeczyścił są w skrzynce pod zbiorniczkiem wyrównawczym pod maska cudów nie ma ...
Powrót do góry
karol147258

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: MASTER 3 2.3 2015r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 22:08
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


Przewody bym wykluczył bo cała wiązka kabel po kablu przejrzał i nic ciekawego nie znalazł
Powrót do góry
ciupaga28

Auto Maniak



Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 792
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Movano 2011 DCI by V-tech 135KM/204KM 308Nm/440Nm Opel Insignia 2.0 CDTI 2016
Piwa: 51/2
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 23:39
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


Sie ma.

A sprawdzaliście ładowanie bezpośrednio na alternatorze ?
Jeżeli nie to sprawdźcie na zimnym i ciepłym silniku. Wtedy wyeliminujecie przynajmniej alternator jak będzie w porządku.
Kiedys w innym aucie miałem podobny problem jak Wy i rozwiązałem go w inny sposób.
Podłączałem w kilku miejscach miernik i sprawdzałem gdzie to ładowanie ucieka.
Na alternatorze było w porządku , więc sprawdzałem po kostkach napięcie. I wreszcie po którymś sprawdzeniu znalazłem zaśniedziały styk. Tak jest najwygodniej , bo przy samych naocznych oględzinach kabli i połączeń można coś łatwo przeoczyć.
Ja u siebie od jakiegoś czasu mam zamontowany miernik , więc mi na bierząco pokazuje jakie jest ładowanie. Podłączyłem przy alternatorze i akumulatorze , więc mogę przełączać sobie w dowolnym momencie. Raptem 30 zł zainwestowane.

Pozdrawiam
Wojtek
_________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka - nigdy nie powinno być odwrotnie.
Nie ważne gdzie , nie ważne po co , nie ważne kiedy - WAŻNE Z KIM !
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 16:20
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


Okej.
Jednak jestem w błędzie. Nie została u mnie wymieniona wiązka. Byłem umówiony na wymianę, ale tego nie zrobili.
Powiedzcie mi więc w którym miejscu szukać tego przetarcia? Jak otwieram maskę to zaraz nad skrzynią przy silniku jest jedno korytko, a tam głęboko niżej idzie do akumulatora drugie. Swoją drogą to właśnie to niższe korytko mniej więcej było sprawdzane. Dałem zdjęcia żeby było wiadomo o co chodzi.





Powrót do góry
boniu-2005

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Boguszów-Gorce
Posiadane auto: RENAULT MASTER III 125km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 18:56
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) master 3 2015r swieci usterka ładowania i czasami nie ładuje


witam te pierwsze korytko przy silniku musisz odizolować wiaske i tam szukaj... ja w tym miejscu 2 przewody miałem utlenione ok. 2cm ..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultLaguna

19 500

2008r.

250 000 km

śląskie

RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

43 900

2018r.

115 000 km

mazowieckie

RenaultKoleos

114 990

2019r.

28 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System