Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Komunikat o stanie hamulców



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 20:12
Temat postu:

Komunikat o stanie hamulców


A może ktoś z Was miał problem (a sądzę, że parę osób się znajdzie) z komunikatem na desce którzy brzmi "Sprawdź Stan Hamulców"? I nie, nie mam tu na myśli zużytych klocków, a najprawdopodobniej (wg. mnie) przetartego przewodu pod autem. Sytuacja wygląda następująco. Około pół roku temu wymieniono u mnie w Movano (a następnego dnia w Masterze, ale o tym niżej) wszystkie tarcze i klocki, przepompowano na nowy płyn hamulcowy itp. Generalnie był duży przegląd. Po około tygodniu zaświecił się na desce wyżej wymieniony komunikat. Podpinam Clipa i wyskakuje kontrola klocków ciernych. Jako, że lubię mieć wszystko kupione "na zapas", to stwierdziłem, że wymienię ponownie klocki hamulcowe, bo i tak mam kupiony komplet na przyszłość. Po wymianie tyłu nic się nie zmieniło - komunikat się świecił. Po wymianie przodu również. I zgaduj zgadula. Sprawdzałem kostki i wszystkie są ok. Na wszelki wypadek wypryskałem je Contact'em i kompletnie nic to nie dało. Po jakichś 2 miesiącach komunikat sam zniknął. Następnego dnia wjeżdżałem prawym tylnym kołem na krawężnik i znów się pojawił. Ponownie sprawdziłem klocki, kostki itp. jest ok. Od tego czasu komunikat jest ciągle.
A teraz druga kwestia, czyli wyżej wspomniany Master. Robione było dokładnie to samo. Tarcze, klocki, płyn. Około miesiąc temu stało się dokładnie to samo co w Movano. Świeci się kontrola klocków ciernych. Master jeździ raczej mało (około 100km dziennie) więc klocki są praktycznie nietknięte i nie ma mowy o ich zużyciu.
Ale mało tego. 2 tygodnie temu pisze do mnie kolega, że mu w Holandii zaświeciło się dokładnie to samo. On jeździ Masterem 2016 i miał zmieniane tarcze i klocki przód. Także to nie może być przypadek i jest to jakaś wada fabryczna, że w którymś miejscu najprawdopodobniej przeciera się wiązka od czujnika. Jako, że nie mam kanału i nie chce mi się szukać w ciemno to być może ktoś z Was to już przerabiał i jest w stanie mnie naprowadzić gdzie szukać przyczyny?

PS. Wiem, że jest "taki" temat z 2016 roku, ale w nim zamiast jakiejkolwiek dyskusji o temacie jest czysta pyskówka.
Powrót do góry
ciupaga28

Auto Maniak



Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 792
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Movano 2011 DCI by V-tech 135KM/204KM 308Nm/440Nm Opel Insignia 2.0 CDTI 2016
Piwa: 51/2
Wysłany: Czw 14 Mar 2019, 00:55
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Komunikat o stanie hamulców


Sie ma.

U mnie 2 x przetarł się przewód tylny przy samej kostce na resorze. Ale ten który idzie od klocków.
Nie wiem czy to wynikało z dupnego przewodu , czy błąd przy zakładaniu klocków i nieodpowiednio ułożonego przewodu.
Raz miałem problem z czujnikiem w zbiorniczku płynu hamulcowego. Po wymianie po problemie.

Pozdrawiam
Wojtek
_________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka - nigdy nie powinno być odwrotnie.
Nie ważne gdzie , nie ważne po co , nie ważne kiedy - WAŻNE Z KIM !
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 15:06
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Komunikat o stanie hamulców


Przewody sprawdziłem, kostki sprawdziłem. Ostatnio miałem mega ostre hamowanie i wywaliło mi serwo, więc zmieniłem razem z pompą. Kompletnie nic się nie zmieniło. Mało tego, w kolejnym już masterze u kolegi również zapalił się dokładnie ten sam komunikat.
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 27 Wrz 2019, 14:59
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Komunikat o stanie hamulców


Zająłem się mocniej przez ostatnie 3 dni ostatnią obecną usterką w moim Movano, czyli (po to był ten temat) komunikatem o stanie hamulców. I wyszły dziś niezłe jaja. Ale do rzeczy.
Jak już pisałem - klocki i tarcze nowe, całe serwo nowe, a komunikat nadal był obecny. Przewody - takie łączniki - między klockiem hamulcowym a wiązką główną instalacji auta sprawdzałem już wcześniej i problemu niby nie było, jednak z tyłu widziałem delikatne naderwanie, więc zamówiłem takowy nowy. Po jego wymianie nic się nie zmieniło, więc dziś ponownie wyjąłem przedni. Na stole na mierniku wszystko było ok, ale coś mnie tknęło, żeby założyć mój stary tylny na próbę do przodu. Gdy to zrobiłem komunikat na desce zgasł. Więc problemem jest ewidentnie przedni przewód wpinany w macphersona i idący w stronę pompy ABS. Ale przecież chwilę temu go sprawdzałem na stole, więc o co chodzi? A no o to, że gdy zacząłem go przeginać to miernik gubił przejście. Dokładnie to pod gumką, którą się wciska w ucho macphersona. Na stole wszystko było ok, ale gdy wciskałem go na swoje miejsce to robiła się przerwa. O dziwo gumka sama w sobie fizycznie nie była uszkodzona. Tak czy siak wyciąłem ją, zalutowałem przewód i teraz mam na desce błogą ciszę. W końcu.

Morał z tego taki, że... jestem dziecko szczęścia do debilnych awarii, które nijak się mają do rzeczywistości Very Happy
Powrót do góry
ciupaga28

Auto Maniak



Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 792
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Movano 2011 DCI by V-tech 135KM/204KM 308Nm/440Nm Opel Insignia 2.0 CDTI 2016
Piwa: 51/2
Wysłany: Sob 28 Wrz 2019, 11:30
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Komunikat o stanie hamulców


Sie ma.

eekz - Ty jesteś zacięty Very Happy Inny by się dawno poddał z takimi przygodami jak Ty masz.
Duży szacun za wytrwałość i oczywiśie życzę Ci aby to był koniec już takich Twoich przygód z autem Very Happy Very Happy Very Happy

Pozdrawiam
Wojtek
_________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka - nigdy nie powinno być odwrotnie.
Nie ważne gdzie , nie ważne po co , nie ważne kiedy - WAŻNE Z KIM !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Wrz 2019, 11:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

62 900

2016r.

91 671 km

kujawsko-pomorskie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultTalisman

59 900

2018r.

116 900 km

wielkopolskie

RenaultGrand Scenic

70 900

2019r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System