Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Moje żólte L2H1 1.9 101KM od handlarza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gt82

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmia
Posiadane auto: Trafic 1.9 DCI 101KM 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Maj 2019, 21:57
Temat postu:

Moje żólte L2H1 1.9 101KM od handlarza


Potrzebowałem w końcu wymienić Poczciwego Transportera t4 2.4D.Nie powiem ,niezniszczalny motor ale niestety ruda już w zaawansowanym stopniu..

Wybór padł na Trafica .. Jeżeli chodzi o silnik to zdania były podzielone. 1.9 czy 2.0 .jednak większość skłaniała się ku 1.9.Wadą konstrukcyjną tego silnika jest słaba pompa oleju przez co słabnące ciśnienie odbijało się na panewkach.I to chyba jedyny problem przed jakim mnie przestrzegano.Przy wymianie rozrządu i oleju trzeba sprawdzić jak wyglądają panewki i wymienić pompę oleju....Najeździłem się więc w poszukiwaniu swojego nowego auta.Przy okazji poznałem nieuczciwość i cwaniactwo jakie towarzyszy przy oględzinach każdego z aut....

Trafiłem na świeże ogłoszenie.Po rozmowie okazało się że "dużo jest telefonów i brat się pomylił bo cena miała być wyższa o tysiąc".No ale będę naprawdę zadowolony...Smile Umówiliśmy się na 10tą dnia następnego..Na miejsce dotarliśmy troszkę za szybko.Jakie było zdziwienie moje kiedy ktoś już tam przy moim nowym aucie kombinuje...Okazało się że Pan postanowił go odpalić przed naszym spotkaniem.Było -7 więc chyba miał obawy..No ale na szczęście po podpięciu drugiego aku zapalił całkiem przyzwoicie.

Po oględzinach-paka ładna,fotele na nowo obszyte,całkiem ładnie.trochę poobijany, zaprawką smarowana każda ryska.Silnik pracuje OK,troszkę rzuca przy gaszeniu.Auto z Danii -wymieniona skrzynia na regenerowaną.Wraca temat ceny i kolejny myk..A Pan chce fakturę to musi Pan dołożyć...Dobiliśmy targu czas wracać do domu..Po ok 40tu km skończyły się biegi.Telefon do gościa -niech kasę oddaje albo naprawia.Skierował nas do warsztatu w którym wymienili pompkę sprzęgła i wszystko wróciło do normy...Z takimi to przygodami wróciliśmy ...


Kolejny czas to wyłapywanie poszczególnych drobnych usterek już na miejscu przy normalnej eksploatacji.
W krótkim czasie padło lewe przednie łożysko..Przy wymianie okazało się że abs jest tam perfidnie wycięty.brak czujnika a instalacja wisi poucinana..Problem jest z linką nawiewów czy też z czujnikiem temperatury .o tym piszę na forum..czujnik temp.płynu chłodzącego miał pourywane kable..To ogarnąłem sam:)Zaglądam po zapas-brak :/ tak samo jak z filtrem kabinowym...Czy tak się sprzedaje obecnie auta?

Ogólnie jestem dobrej myśli.Autko prowadzi się super jest mega wygodne.mam nadzieję że sprzedawca nie zataił jakiś maks usterek.Wybaczcie jak pytam o [cenzura]ły ale uwielbiam naprawiać drobnicę we własnym zakresie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Oceń swoje auto


RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultGrand Scenic

65 300

2017r.

77 703 km

podkarpackie

RenaultTalisman

65 900

2019r.

128 000 km

mazowieckie

RenaultClio

26 900

2014r.

149 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System