Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Mascott ) Mascott 3.0 150 2007 chwilowy brak mocy, brak pozycyjnyjnych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Mascott ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamadam150

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask
Posiadane auto: Mascott 3.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Wrz 2019, 14:45
Temat postu:

Mascott 3.0 150 2007 chwilowy brak mocy, brak pozycyjnyjnych


Witam. Pacjentem jest Renault mascott 30 dxi 150km z 2007r
Z samochodem od prawie roku są problemy, wiec ciężko mi sobie przypomnieć co na początku się działo, ale mniej więcej było tak ze nie odpalał, jak odpalił to gasł, brak mocy i inne dziwne rzeczy. Po wielkich i kosztownych bataliach, czyli wymiana czujnika wału, przepływomierza, czujnika ciśnienia paliwa, regulatora ciśnienia paliwa, filtra paliwa a na końcu wymiana sterownika silnika (na nowy) wraz z naprawą wiązki silnika (tutaj mam obawy czy wszystkie przewody zostały sprawdzone) samochód jeździ. Odpala od strzała, nie gaśnie, ale jest problem z mocą. Niestety samochodem od tego czasu jechałem trzy razy. Za pierwszym razem na zimnym silniku brak mocy, po rozgrzaniu (czyli po kilku km) turbo zaczynało pompować coraz wcześniej aż doszło do momentu ze moc jest taka jak być powinna. Przejechałem potem tak 20km i wszystko było ok.
Samochód się ostudził przez kilka godzin, odpalam i znowu brak mocy, znowu stopniowo turbo zaczyna włączać się coraz wcześniej, auto już prawie idzie dobrze i zapala się kontrolka świec żarowych(gdzieś wyczytałem ze odpowiada ona rowniez za ogólne problemy z elektroniką) i auto znów słabe. Gaszę samochód, odpalam, kontrolki brak, auto idzie coraz lepiej aż w końcu jest ok. Auto się ostudziło odpalam i identycznie jak w drugim przypadku czyli 1. Brak mocy 2. Stopniowy przyrost mocy 3. Kontrolka świec żarowych i brak mocy 4. Gaszę odpalam 5. Stopniowy przyrost mocy 6. Jest ok przez kilka km
Niestety nie miałem okazji sprawdzić jak się zachowuje przy dłuższej trasie, bo jednak jest trochę strach ze klęknie z ładunkiem.
Macie jakieś pomysły?
Po cichu obstawiam coś co znalazłem pod nazwa przetwornik ciśnienia turbo (tzn obstawial to mechanik, bo mierzył podciśnienie przed i za nim i coś mu się nie zgadzało, ale on wtedy nie wiedział ze auto się „rozrusza”), wiaZka gdzieś przetarta lub gruszka od turbo. Na komputerze żadnego błędu.

Kolejnym problemem który się pojawił przez ten rok stania to brak reakcji na włączenie świateł pozycyjnych, czyli nie działają obrysowki i podświetlenie zegarów. Drogowe, mijania, przeciwmgłowe śmigają. Uszkodzony przełącznik czy o co chodzi?

I jeszcze jedno pytanko. Mam interfejs diagnostyczny viaken dedykowany do bmw. Podepnę się nim do tego mascotta? Pytam, bo kolega połączył się nim z volvo, wiec może jest szansa powodzenia. Jeśli się da to jest jakieś kompendium wiedzy co skąd jak pobrać i skonfigurować?
Dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Mascott ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Mascott ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

33 900

2011r.

195 000 km

śląskie

RenaultKangoo

20 950

2013r.

270 000 km

lubelskie

RenaultLaguna

21 900

2007r.

196 000 km

śląskie

RenaultLaguna

23 600

2008r.

219 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System