Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Grand Scenic ) Radio Cabasse tronic wyłącza się dźwięk



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Grand Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SławomirB

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Grand Scenic II 2008 2.0 Pb+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lis 2019, 23:29
Temat postu:

Radio Cabasse tronic wyłącza się dźwięk


Hej, jak w temacie.
W czasie jazdy wyłącza się radio (wersja z navi, navi nadal działa, zestaw głośnomówiący Parrot działa i z niego nadal dźwięk jest w głośnikach), siada tylko radio + CD, gasną przyciski radia, świeci się tylko przycisk power ale żaden z przycisków nie reaguje.
Po np. minucie lub kilku, kilkunastu włączy się dźwięk radia aby pograć chwilę, a w długiej trasie bez postojów grało cały czas. Następnie na następny dzień rano znów to samo.
Auto odpala bez zająknięcia, światła mocno świecą, nie mrugają, nie przygasają, gniazdo zapalniczki działa, reszta elektryki działa dobrze lecz raz na wyłączonym silniku szyberdach nie dał rady się zamknąć i cofnął do pozycji w pełni otwartej. Na włączonym silniku działa bezbłędnie.
Poprzedni właściciel z Holandii robił coś z alternatorem bo wygląda jak nowy (pewnie regeneracja).
Ładowanie w zapalniczce: tuż po odpaleniu 14.8-14.9V; podczas jazdy spada do 14.3-14.4

Teraz podłączyłem prosty nieagresywny prostownik bezpośrednio do Aku w aucie i pokazywał 12.3 na postoju. Z racji braku czasu włączyłem testowo ładowanie prądem 1A (czyli malutko), prostownik pokazał około 50% aku, i najlepsze - po 1,5h wskazał FULL i napięcie 13,8V.
Podpiąłem miernik do aku i odpaliłem auto - napięcie spadło do 10,0V na moment ale początkowe i dalsze ładowanie w czasie jazdy to już było max 14,4 a nie 14,9 lecz radio nadal co chwilę się wyłączało.
Podejrzewam że aku nie ma swojej nominalnej pojemności 74Ah ale chciałbym od Was bardziej doświadczonych we Francuzach usłyszeć ewentualne rady co to może być jeśli coś innego (raz gdzieś się natknąłem na info że w Lagunie tak było że przy słabym aku komputer odłączał radio a reszta nie dawała objawów, jakby rezerwował te resztki pojemności na światła rozrusznik itp).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Grand Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Grand Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

23 500

2011r.

150 000 km

śląskie

RenaultMegane

144 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultLaguna

19 999

2008r.

191 297 km

świętokrzyskie

RenaultGrand Espace

23 900

2010r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System