Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Problem z układem chłodzenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dodoj239

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie, Szprotawa
Posiadane auto: Renault Megane Scenic 1 99 r 1.9 dti
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Gru 2019, 11:51
Temat postu:

Problem z układem chłodzenia


Witam serdecznie. Jestem nowym członkiem i właścicielem od 3 lat renault megane scenic 1 99r. 1.9 dti 98 koni. Problem z którym nie mogę sobie poradzić wygląda tak:

-któregoś razu jadąc spokojnie w trasie zauważyłem po dojechaniu na miejsce ubytek płynu chłodzącego w zbiorniczku " wywaliło korkiem zbiorniczka jego zawartość " i potem był spokój z dwa dni.
-potem zauważyłem że termostat otwiera się pużno i wymieniłem obudowę termostatu i termostat.
W tym momencie zwróciłem uwagę na to że pompa wody bardzo słabo pompuje "płyn ledwo sączył się zwrotnym wężem do zbiorniczka " Mineło kilka dni zanim dostałem się do mechanika by wymienić pompę wody i wokół komina jeżdziłem do pracy. w tym czasie 3 razy zagotował mi się układ chłodzenia.
-po wymianie pompy wody wszystko się uspokoiło na 2 dni(stara pompa zacinała się), gdy pewnego razu jadąc wzrosła temperatura i zapalila mi się lampka chłodzenia. zauważyłem że w układzie jest powietrze, a ubytku płynu nie znalazłem. Odpowietrzyłem ze dwa razy i ciągle powietrze. Cała ta akcja trwała ze dwa dni i wyglądało to tak jakby znowu termostat się puzno otwierał.
-kupiłem nowy termostat i wymieniłem. Teraz po lekkim nagrzaniu wywala płyn zbiorniczkiem.Z obudowy termostatu schodzi powietrze gdy odpowietrzam i w zbiorniczku opada płyn. Po chwili sytuacja powtarza się i kilka razy powtarzałem sekwencję odpowietrzenia. Wygląda na to że z kąś zaciąga powietrze. Węże sprawdzałem, wycieków po za zbiorniczkiem nie znalazłem.
Bardzo proszę kolegów o pomoc, może ktoś miał podobną sytuację. Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 26 Gru 2019, 16:38
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Problem z układem chłodzenia


Zrób test na obecność co2 w ukł.chłodzenia,jak zagotowało płyn to mogło dojść do uszkodzenia uszczelki głowicy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKoleos

114 990

2019r.

28 000 km

śląskie

RenaultCaptur

45 900

2016r.

75 840 km

mazowieckie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie

RenaultCaptur

52 900

2017r.

71 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System