Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Trafic/ Vivaro Dziwny Problem z automatem- Prośba o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bilders

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzyżów
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sty 2020, 20:08
Temat postu:

Trafic/ Vivaro Dziwny Problem z automatem- Prośba o pomoc


Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów.

Posiadam Trafica/ Vivaro 2.5 cdti z skrzynią techift. Mój problem polega na tym że skrzynia nagle zaczęła wariować (do tej pory wszystko działało bez zastrzeżeń ) skrzynia nie może wbić biegu N potrzebnego do odpalania ,rozrusznik nie startuje słychać tylko charakterystyczne pykanie przekaźnika. Po kilkunastu minutach bawienia lewarkiem udaje się wbić N i auto odpala normalnie ,biegi do przodu wchodzą normalnie auto jeździ jak przed awarią tylko że bardziej przeciąga biegi i nie działa ręczna zmiana . Bieg R wsteczny nie wchodzi -znowu pykanie lewarkiem po kilkanaście razy wskakuje-działa. Bieg N bardzo ciężko wbić. Z racji że samochód jest mi niezbędny codziennie opatentowałem że po przytrzymaniu lewarka w lewą stronę auto o dziwo odpala normalnie ale z biegiem wstecznym i N jest coraz trudniej. Dodam że na lewarku czasem pojawia się opór przy wbijaniu na R. Proszę o pomoc gdyż lokalni mechanicy proponują mi tylko przekładkę na manuala... Płyny i oleje w skrzyni są ok.
Powrót do góry
Korneliusz11

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Primastar 1,9 diesel
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 29 Sty 2020, 15:57
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafic/ Vivaro Dziwny Problem z automatem- Prośba o pomoc


No a jak tam jest z cięgłami ? Jak w manualu ?

Bo to z kolei znane są przypadki że te linki wyskakują ze swoich kulistych gałek i tracisz w ogóle sterowanie skrzynią .
Sam tak mam i pomogło przywiązanie linek opaskami / strapami , trytkami , jak tam zwał /
Są w sprzedaży wyroby rzemieślnicze blokujące taki wypadanie linek - na allegro.
Ale nie wiem jak jest to w przypadku automatu.
Twoje odkrycie że jak przydusisz ten lewarek to wchodzą biegi mi to zasugerował.
Sprawdź dokładnie w dwie osoby czy to przełożenie linkami z lewarka na skrzynię jest poprawne i dokładne.
Jedna osoba rusza lewarkiem druga musi tam pod maskę wcisnąć głowę , poświecić i sprawdzać.
Dobrze by był to ktoś kto wie jak to tam działa.
Powrót do góry
arsen

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: FIAT DOBLO JTD 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lut 2020, 11:56
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafic/ Vivaro Dziwny Problem z automatem- Prośba o pomoc


Witaj
Ten posiadam ten wynalazek , tam nie ma żadnych linek robot siedzi bezpośrednio na skrzyni .
Musisz jechać na diagnostykę clipem do renault zrobić adaptację odczytać błędy i uważać na peseudo fachowców .
Ciężko powiedzieć co u siebie się dzieje czy sterownik a może robot .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2005r.

249 000 km

śląskie

RenaultClio

34 500

2017r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System