Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) 1.5dci 2003r. nie odpala na rozruch- Wtryskiwacze ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NieWierzTV

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.5dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2020, 15:18
Temat postu:

1.5dci 2003r. nie odpala na rozruch- Wtryskiwacze ?


Witajcie
Autko w którym występuje problem to Renault Clio II (2003r.) z silnikiem 1.5dci 48kW. Układ paliwowy: Delphi

Objawy obecnie : po przekręceniu kluczyka w stacyjce silnik kręci, ale nie odpala, nawet na ciepłym, rozgrzanym silniku. Za to można go uruchomić z popychu.
Po odpaleniu silnik nie faluje na obrotach, nie kopci na czarno, choć słychać niską kulturę pracy silnika, tak jakby podrywaną. Da się to jeszcze bardziej wyczuć z powodu uszkodzenia dolnej poduszki co powoduje podszarpnięcia drążka zmiany biegów. Zaczęło się to jakiś czas temu, kiedy to z początku było trudniej uruchomić silnik. Potem z rozrusznika odpalał na rozgrzanym, aż do momentu kiedy już nawet na rozgrzanym nie odpala. Obecnie kontrolki potrafią wyskoczyć już przy 80km/h podczas przyśpieszania. Nie czuć większej utraty mocy. Auto przykapca lekko na czarno przy przygazowaniu.

Rok temu z powodu tego, że niekiedy podczas jazdy przy jeździe z większą prędkością i dodaniu mocno gazu wyskakiwały kontrolki zrobiłem diagnostykę, która pokazała błąd regulacji ciśnienia paliwa, co mogło wskazywać na zawór sterujący bądź wtryskiwacz.



Zrobiłem test przelewowy na wtryskach. Przelewy robiłem około minuty, bo więcej się w strzykawce nie mieściło. Zdjęcia dodaję, jedno obecne oraz jedno z przed miesiąca.

-Robiłem również pomiary na świecach żarowych. Nie wiem jak dokładnie funkcjonuje przekaźnik tych świec, bo na wyłączonym jest napięcie ponad 10V, a przy załączeniu świec lekko ponad 11V, choć wydaje mi się, że powinno być 12V jak na akumulatorze.

Mój wniosek:
Wtryski przelewają, ale nie jestem fachowcem, więc proszę o komentarz.
Zastanawia mnie też czy to nie kwestia akumulatora, który już pada lub innej elektryki, jak również rozrusznika. Ponoć jeśli rozrusznik słabo kręci auto nie będzie chciało odpalić z uwagi na wskazania czujnika położenia wału.

Podkreślam, że auto odpala z popychu i za wiele nie zmieniło się w pracy silnika z przed problemu.

Link do testu wykonanego z miesiąc temu:
https://photos.app.goo.gl/kTVR4TvARKvErjuX8


Test wykonany dzisiaj:
https://photos.app.goo.gl/WqcbreLTRhaWoyLi8
Powrót do góry
grigor1976

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Kwi 2019
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: clio II
Piwa: 8/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2020, 16:10
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) 1.5dci 2003r. nie odpala na rozruch- Wtryskiwacze ?


Skoro na "pych" tylko zapala to najpewniej dawkowanie paliwa przy rozruchu jest zbyt małe.
A zawór regulacji ciśnienia trzeba WYMIENIĆ , bo nie zmniejsza ciśnienia paliwa podczas przyspieszania i silnik przechodzi w tryb awaryjny. (Przy dużych obrotach pompa podaje zbyt wysokie ciśnienie na wtryskiwacze ).
Uszkodzony w.w zawór odpowiada też za "falowanie" obrotów i problemy z rozruchem.
Powrót do góry
NieWierzTV

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.5dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2020, 21:18
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) 1.5dci 2003r. nie odpala na rozruch- Wtryskiwacze ?


Nie zauważyłem by auto falowało na obrotach, były tylko podszarpnięcia.
Wtryskiwacze oddane do regeneracji (3)

Wtryski zamontowałem. Odpala normalnie.
Zrobiłem znowu test przelewowy- te zregenerowane wtryski to wciągu 100 sekund prawie nie zdążyły wlać do zlejki.
Niestety 4. wtrysk nieregenerowany w ciągu tego czasu na biegu jałowym wylewa ok. 20ml. To chyba jeszcze w granicach normy (najwyżej na przyszłość się go zregeneruje)

Mam tylko jeden problem obecnie- skądś leci mi paliwo. Nie podejrzewam układu paliwowego, bo przy jeździe błędy nie wyskakują.
Czy to możliwe by paliwo lało się z pod wtrysku? Bo podejrzewam, że jedna łapka mi nie trzyma.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultTwingo

17 499

2013r.

99 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultEspace

13 500

2006r.

246 000 km

lubelskie

RenaultTalisman

59 800

2017r.

147 000 km

małopolskie

RenaultCaptur

43 900

2019r.

42 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

13 400

2007r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System