Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) laguna ide czujnik ciśnienia paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebcioka

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Renaul Laguna II 2.0 IDE
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 12:44
Temat postu:

laguna ide czujnik ciśnienia paliwa


Witam,
Posiadam lagunę II 2.0 IDE.
Pewnego dnia pojawił się u mnie problem z wtryskiem i ESP. W ASO wymienili mi regulator i czujnik ciśnienia paliwa. Niedługo potem sprawa się powtórzyła (tym razem błąd wtrysku i jakiś błąd o zanieczyszczeniach).
Okazało się, że komputer jest uszkodzony i na okrągło zwiera masę dla regulatora ciśnienia przez co go uszkadza, a to z kolei uszkadza czujnik ciśnienia.
Po wymianie komputera regulator działa jak należy, ale niestety mam problem z czujnikiem ciśnienia paliwa.
Otóż jak jest na biegu jałowym to wszystko gra. Ciśnienie na listwie jest w okolicach 70 bar. Regulator sobie spokojnie to reguluje, a czujnik cały czas czyta ciśnienie.
Natomiast po dodaniu gazu ciśnienie rośnie do około 90 - 100 bar, na wciśniętym gazie sobie to przez jakiś czas pracuje po czym nagle bez żadnego gwałtownego wzrostu ciśnienia (co by mogło wyjaśnić problem) czujnik przestaje działać i komputer pokazuje błąd okablowania czy coś takiego. Wszystkie wiązki były sprawdzone. Co ciekawe błąd czujnika ciśnienia nie wyskakuje, ale czujnik się uszkadza i już nie działa, a w zasadzie nie tyle nie działa, ile na okrągło pokazuje wartość ciśnienia około 90 bar. Ostatnio po kilku chwilach od awarii czujnika pojawił się też jakiś błąd pedału gazu, ale nie wiem czy to ma jakikolwiek związek. Nie wiem już co mogę jeszcze zrobić. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 13:52
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) laguna ide czujnik ciśnienia paliwa


.
Powrót do góry
sebcioka

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Renaul Laguna II 2.0 IDE
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 17:59
Temat postu:

laguna ide czujnik ciśnienia paliwa


zwracam uwage ze pisze o silniku 2.0 IDE.
na listwie wtryskowej jest czujnik ciśnienia oraz regulator ciśnienia.
problem jest z układem wtryskowym, a nie paliwowym. filtr paliwa nie ma tu nic do rzeczy.
Powrót do góry
skuter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 438
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: megane II 2,016 v 04
Piwa: 21/0
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 15:10
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) laguna ide czujnik ciśnienia paliwa


spr pompe wstepna o ile posiada to auto lub samo jej zasilanie
Powrót do góry
pawel_pawelec

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Laguna II 2.0 IDE 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 22:24
Temat postu:

Problem z wtryskiem


Hej sebcioka, czy udalo ci sie dojsc co jest przyczyna tego problemu? Mam podobne objawy, w momencie przyspieszania wyskakuje mi komunikat "Fault in fuel injection" napremiennie z "ESP fault" i oczywiście "Service". Nie jest to regularne, czasem auto smiga jak należy. U mechanika byłem juz wiele razy (i to nie jednego), ostatnio przejrzał mi cały układ zasilający łączący komputer z systemem wtrysku, po wizycie samochod chodzil jak trzeba ale niestety po tygoniu problem się powtorzyl. Prosze o rade.
_________________
Paweł
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 22:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ptrklm

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września
Posiadane auto: Laguna II 2001; 2,0 IDE;
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 15 Lip 2009, 11:50
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) laguna ide czujnik ciśnienia paliwa


witam,
udalo wam sie cos zaradzic w tym temacie? ostatnio tez mnie moja laguna zaczela denerwowac podobnymi objawami (blad wtrysku i ESP). Gdzies na necie wyszukalem ze koles w niemczech zamieszal z kablami i wszystko mu dziala ale nie wiem czy tedy droga (pewnie i tak sprobuje) --> link: http://www.motor-talk.de/forum/renault-megane-cabrio-2-0-ide-bj-01-motor-ruckelt-und-geht-aus-hilfe-t2246126.html. serwis oczywiscie chce wymienic czujnik i regulator cisnienia paliwa - koszt bagatela 2kPLN... ale z tego co czytam na necie to nie ma gwarancji ze bedzie dobrze.
pzdr
Piotrek
Powrót do góry
Maniollo

Czytelnik



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodzkie
Posiadane auto: laguna2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lip 2009, 09:49
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) laguna ide czujnik ciśnienia paliwa


U mnie pomoglo wymiana pompy wysokiego cisnienia(mam lale 2.0 16V IDE)kupilem uzywke za 800 pln-ów teraz jest git.Wymienialem sam jest to banalnie proste.Objawy byly rozne nierowne wolne obroty,bujanie autem,czesto zapalajaca sie kontrolka awari wtryskow z ESP,ogolnie auto jezdzilo do 2500 lub 3500 obr/min w zaleznosci,ale od czego pojecia nie mam.Wymienione czujnik cisnienia paliwa+regulator cisnienia paliwa na listwie wtryskowej+czujnik polozenia walka rozrzadu+czyszczenie i sprzawdzenie czujnika polozenia walu.Dopiero po wymianie pompy wysokiego cisnienia moge powiedziec ze mam fajne auto Laughing .Ajeszcze wczesniej kombinowalem z preparatami do czyszczenia zaworow,wtryskow-efekt nie zaszkodzily,ale czy pomogly?.Pzdr.
Powrót do góry
ptrklm

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września
Posiadane auto: Laguna II 2001; 2,0 IDE;
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Lip 2009, 14:55
Temat postu:

maly OT


podejrzewam ze to moze nie byc do konca na temat ale dam wam znac jak wyglada ciag dalszy mojej historii z lalka. otoz serwis zdiagnozowal tydzien temu uszkodzenie regulatora cisnienia paliwa. wydawalo sie ze super - problem rozwiazany (co prawda koszt wymiany to ca. 1200pln ale mowie sobie ze serwis to serwis...). otoz nie super. serwis mi tego nie wymieni bo w czesciach wykryto jakis blad konstrukcyjny i te ktore mieli sa z zalozenia wadliwe i wszystkie wycofali. i tutaj najlepsze - nie wiadomo kiedy beda dobre. oczywiscie od razu poszla reklamacja do renault polska i dzisiaj dzwoni facet ze szacowany termin dostepnosci regulatora to polowa sierpnia. a do tego czasu [cenzura] pan tramwajami... no wiec rzucilem tekst o prawnikach itp i czekam na info - chce od nich na koszt renault samochod zastepczy. maja dac mi do jutra znac. zobaczymy co dalej:)
Powrót do góry
remzas5

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skoczów
Posiadane auto: Laguna II 2.0 IDE
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 10:30
Temat postu:

ESP fault, problem z regulatorem, obroty do 3 tyś 2.0 IDE


Witam.
Przerabiałem problemy z tym silnikiem kilkanaście razy w różnych samochodach...
Gdy auto po rozgrzaniu wpada w tryb serwisowy i wyświetla "ESP fault" to mamy problem z regulatorem ciśnienia paliwa.
Gdy samochód od razu wpada w ten tryb, padła nam pompa wysokiego ciśnienia...
Zdarza się, że pompa jest połowicznie uszkodzona, lecą już z niej wióry, niby daje ciśnienia, ale bywają spadki i wyrzuca "ESP fault" Wszystko co wyrzuci pompa leci do regulatora...
W tym silniku ma się co psuć...
Jeśli ktoś ma problemy chętnie odpowiem....
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultKangoo

11 900

2004r.

255 090 km

łódzkie

RenaultMegane

22 900

2010r.

231 327 km

kujawsko-pomorskie

RenaultCaptur

53 900

2018r.

56 000 km

podkarpackie

RenaultKoleos

114 990

2019r.

28 000 km

śląskie

RenaultTalisman

63 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System