Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejkm

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: clio II 1.9D RXE 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 00:39
Temat postu:

Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i sprowadza mnie tutaj niestety problem z niedawno zakupionym samochodem Smile

Mam:
Renault Clio II 2000r. 1.9D RXE

Z samochodem jest taka kwestia. Mam go od grudnia zeszlego roku i podczas pracy silnik niekiedy przerywa. Tak się dzieje od kiedy go kupiłem. Z tym przerywaniem jest tak, ze kiedy silnik jest zupelnie zimny to dziala ok. Pozniej jak jest rozgrzany, np po przejechaniu 100 km tez jest caly czas ok, lecz jesli go zgasze i odpale po paru minutach lub nawet po 2-3 godz to silnik zaczyna przerywac i szarpac podczas pracy. Jesli natomiast postoi tak dluzej, tzn wystygnie calkiem, np z pol dnia lub przykladowo przez cala noc to po odpaleniu rano znowu chodzi jak zegarek. Taka własnie zaleznosc w nim odkrylem. Co do przerywania to mozna by to opisac na zasadzie jak w silniku beznynowym , gdy cos nie laczy w zaplonie i wtedy silnikiem tak szarpie. w mojej renówce jest podobnie. Ta dolegliwosc nie zalezy od wysokosci obrotow silnika. Tak samo szarpie na niskich obrotach z tendencja do zgasniecia jak i na wyzszych obrotach. Bylem z nim u roznych znachorow samochodowych i mowia ze pewnie pompa wtryskowa. Choc nie ukrywam ze wkurzaja mnie tacy goscie z fajkiem w zebach , co nachyla sie nad otwarta klapą i mowia "To pewnie pompa, a moze cos innego" i na tym się kończy. Nie wymagam tutaj od nikogo aby orzekł co z tym moim autem dokladnie sie dzieje ale moze ktos mial cos podobnego tez.

Jeszcze zapytam Was, bo ostatnio mialem z nim taka historie, rano jak chcialem jechac do pracy, odpalajac go, zgaslo wszystko. Tzn.:
Przekrecam kluczyk grzeja sie swiece przekrecam dalej i wszsytko gasnie na desce bez mrukniecia ruzrusznika. Okazalo sie ze klema na akumulatorze (minusowa) jest luzna i poprostu produ nie mial. Troche ja tam pociasnilem i odpalic sie dalo. Na dniach zrobie to jak nalezy bo dalej jest luznawa

ale

Tak mi przyszło do glowy, moze to szarpanie moze byc zwiazane z przerwami w dostawie produ z/do akumulatora podczas pracy???

Podsumowujac:

Jak zimny silnik - nie przerywa
Silnik rozgrzany/ciepławy - przerywa i szarpie

Moze ktos cos poradzic ?

Z goory dzieki
Pozdrawiam
Andrzej
_________________
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było
Powrót do góry
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 18:22
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


Sugeruję wymianę gumowych uszczelek w złączkach paliwowych. Możliwe ze która puszcza powietrze do układu przy pewnych warunkach...
Powrót do góry
gadu-gadu
andrzejkm

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: clio II 1.9D RXE 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 11:42
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


Jak patrzylem to niby w przewodach paliwowych nie pojawiaja sie zadne pęcherzyki powietrza. Czy faktycznie moze cos byc z ta pompa? Ta pompa to jest wersja bez linki. Tzn jest sterowana elektronicznie od pedalu gazu. Czy ten odcinek tez moze miec wplyw na takie zachowanie ?
Poazdrawiam
_________________
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było
Powrót do góry
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 15 Lut 2009, 12:18
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


Raczej nie jest to wina połączenia elektrycznego.Szybciej powietrza w paliwie...
Powrót do góry
gadu-gadu
mira291153

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Clio 1.2
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 15 Lip 2009, 07:38
Temat postu:

Re: Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


andrzejkm napisał:
Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i sprowadza mnie tutaj niestety problem
Podsumowujac:

Jak zimny silnik - nie przerywa
Silnik rozgrzany/ciepławy - przerywa i szarpie

Moze ktos cos poradzic ?

Z goory dzieki
Pozdrawiam
Andrzej


Jestem pierwszym właścicielem z Clio 1,2 200r.

U mnie jest tak:
Jak zimny silnik - pompę słychać i odpala
Silnik rozgrzany/ciepławy - nie słychać pompy i nie odpala.
Żaden magic samochodowy nie może dojść prawdy!
Wcześniej zdarzało się , że nie mogłam otworzyć samochodu z kluczyka i po tym opisane objawy zaczęły występować, ale obecnie z kluczyka zawsze otwieram samochód.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 15 Lip 2009, 07:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
matgiver

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 460
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: ClioI 1.4i +lpg, Vel Satis 2.0T
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 15 Lip 2009, 11:33
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


Zacznij od wymiany baterii w kluczyku lub użyj drugiego klucza i opisz co się dzieje, czy ma to jakiś wpływ.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
archive

Gość







Wysłany: Sro 15 Lip 2009, 14:51
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
niuniek24w

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9D
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 16 Lip 2009, 20:49
Temat postu:

czujnik


uio ma rację
Czujnik położenia wału, spróbuj go najpierw wymontować, przeczyścić i wsadzić z powrotem. Czasami to pomaga jak nie to nowy, serwis ok 120zł.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mira291153

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Clio 1.2
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 17 Lip 2009, 14:15
Temat postu:

Re: czujnik


niuniek24w napisał:
uio ma rację
Czujnik położenia wału, spróbuj go najpierw wymontować, przeczyścić i wsadzić z powrotem. Czasami to pomaga jak nie to nowy, serwis ok 120zł.


Dziękuję serdecznie za informację. Dodam tylko, że jeżdząc (1, 2, i trzeci bieg, czasami 4) po mieście - częste zatrzymania samochodu z wyłaczeniem silnika powoduje, że nie słychać pompy, natomiast nawet po jeździe w upale po przejechaniu 60 km po wyłaczeniu ponownie mogę go zapalić. Pozdrawiam.
Powrót do góry
pawel9301

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd jesteś (miejscowość / region): świetokrzyskie/Sandomierz
Posiadane auto: Audi A4 Avant/98'/1.9TDI(81KW), Sharan 2000r. 2,8 204KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 11 Wrz 2009, 20:26
Temat postu:

Clio II 1.9D Szarpanie silnikiem na postoju


Witam jestem początkujący na forum. Mam problem z renia clio 1.9D podobnie jak kolega. Moj problem polega na tym ze po odpaleniu silnika wystepuje szarpie silnikiem na postoju zarówno jak i podczas jazdy ale tak delikatnie. Z początku myślałem ze to wtryski paliwa wiec udałem sie do specjalisty,ten zaś powiedział mi ze to nie koniecznie mogą być wtryski bo wina może być pompy.
Dostałem rade od niego, która polega na zatankowani do pełna zbiornika i dolania litry Mixolu bo mówi ze może się gdzieś pompa lekko wiesza i się przesmaruje Question Nie wiem czy to dobry pomysł.

Mam ten problem od dłuzszego czasu. Jest to bardzo złośliwe<.......> i jeśli ktoś wie co trzeba wymienić lub zrobić żeby pozbyć sie tego niemiłego szarpania.

Proszę o szybką odpowiedz jesli to możliwe bo za 2 tyg wybieram sie autem zagranice i nie chce tam miec nie miłych przypadków. Pozdrawiam
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pią 11 Wrz 2009, 20:34
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


.
Powrót do góry
pawel9301

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd jesteś (miejscowość / region): świetokrzyskie/Sandomierz
Posiadane auto: Audi A4 Avant/98'/1.9TDI(81KW), Sharan 2000r. 2,8 204KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 12:07
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


A na czym polega ten test przelewowy?? bo nie bardzo wiem.
W poniedzialek podepne ja pod kompa moze cos wykarze(mam nadzieje)
Nie sadze aby to byly swiece bo pali ładnie od tyka. tylko problem pojawia sie po odpaleniu i przejechaniu np 1 km i na postoju np. gdy stoje na czerwonym swietle na skrzyzowaniu. Czuc tez szarpanie podczas jazdy ale takie delikatne. Czy to moze byc cos powaznego???
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 14:35
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


.
Powrót do góry
pawel9301

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd jesteś (miejscowość / region): świetokrzyskie/Sandomierz
Posiadane auto: Audi A4 Avant/98'/1.9TDI(81KW), Sharan 2000r. 2,8 204KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 20:14
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.9D 2000r - szarpanie i przerywanie w pracy silnika


tylko ze to nie takie proste bo wszystko jest sterowane komputerem ale trudno jakos musze sobie sam z tym poradzic. dzieki wielkie za nie wielkie porady.pozrawiam
Powrót do góry
koio

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 13

Posiadane auto: Panda 1.1 Active (2004r)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 09:39
Temat postu:

...


tu może byc problem z potencjometrem gazu.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

53 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultClio

15 900

2010r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System