Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) Komunikat o wymianie oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
croolick

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żary
Posiadane auto: Renault Modus 1.2 Alize 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 23:07
Temat postu:

Komunikat o wymianie oleju


Pojawił się komunikat o konieczności rychłej wymiany oleju - samochód zbliża się do 30 kkm przebiegu. Czy zniknie dopiero po wymianie oleju w ASO, bo coś trzeba ustawić, czy po prostu sam zniknie po przekroczeniu 30 kkm (a olej zostanie wymieniony w nieautoryzowanym punkcie). Na co zwrócić uwagę przy wymianie oleju, by nie sapartolili jej poza ASO? Operacja typowa, czy kryją się jakieś modusowe niespodzianki (np. trudny dostęp do filtra oleju, możliwość łatwego uszkodzenia gwintu w misce etc.)?
_________________
Brak zatwierdzenia...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
pan111

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: modus 1,6
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 20:26
Temat postu:

odp


Witam i dla przykładu odpowiem że olej i filter wymieniałem w zwykłym warsztacie koszt 20 pln i z tego co zauważyłem dostęp do filtra jest od spodu ale nie było większych problemów z jego wymianą. Natomiast komunikat o konieczności wymiany oleju wykasowałem trzymając dużej przycisk na włączniku kierunkowskazów.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Paweł Prokop

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 14:54
Temat postu:

Re: odp


pan111 napisał:
(...) komunikat o konieczności wymiany oleju wykasowałem trzymając dużej przycisk na włączniku kierunkowskazów.


Uzupełnię, że wpierw musisz ustawić komputer by pokazywał ten komunikat, przytrzymać przycisk przewijania informacji i kiedy wyświetlany komunikat zacznie migać trzymać nieprzerwanie aż komunikat zniknie.
Możesz też ustawić inny interwał np 30 czy 15 tyś ale nie polecam naruszać fabrycznych przedziałów.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam

Paweł Prokop
RENAULT MODUS 1.5 DCI
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
croolick

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żary
Posiadane auto: Renault Modus 1.2 Alize 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 02:23
Temat postu:

Re: odp


Paweł Prokop napisał:

Możesz też ustawić inny interwał np 30 czy 15 tyś ale nie polecam naruszać fabrycznych przedziałów.


A jak to można zrobić? A w ogóle można zmienić na np. 20 kkm?Bo teraz mam ustawiony komunikat co 30 tys. ale wydaje mi się że to za dużo, choć z drugiej strony nie eksploatuję samochodu zbyt często w ruchu miejskim (codziennie dojeżdżam do pracy 15 km w jedną stronę do sąsiedniego miasta), bym musiał drastycznie zmniejszyć czas wymiany oleju. Jednak wolałbym zmieniać olej co 20 kkm - to dla mnie akurat mniej więcej rok eksploatacji.
_________________
Brak zatwierdzenia...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 03:44
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Komunikat o wymianie oleju


I slusznie kolego.Interwal co 30kkm to stanowczo za duzo.Nie zaszkodzi mu wymiana co 20 kkm a napewno dluzej utrzyma w zywotnosci twoj silnik.Ja osobiscie robie wymiane co 15 kkm i nie nazekam na koszty.Lepiej zapobiegac niz leczyc.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 03:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TomModi

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia
Posiadane auto: Renault Modus, '06. 1.5 dci 86 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2019, 11:09
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Komunikat o wymianie oleju


Te komunikaty to teoretycznie dobra rzecz; gorzej, gdy wprowadzają w błąd - pojawiają się niczym królik z kapelusza.
W swoim 1.5 dci 86 KM ponad 230 tyś. km przebiegu; olej wymieniam conajmniej raz do roku, najlepiej późną jesienią (na mrozy świeży olej bardzo wskazany) i nie rzadziej niż co 10 tyś. km przebiegu. To kosztuje jakieś 200 zł...co zrobić. Taniej chodzić pieszo:-)
5W30 C3 na tym jeżdżone ponad 70 tyś. km i chodzi dobrze.
4 l. bańka spoko starczy na wymianę wraz z filtrem i ewentualne uzupełnienie do czasu następnej wymiany.
Nie "żre" oleju, jedynie go zużywa ile musi; na sucho raczej żaden silnik spalinowy daleko nie pojedzie;)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie

RenaultLaguna

17 700

2007r.

199 000 km

śląskie

RenaultTalisman

65 900

2019r.

128 000 km

mazowieckie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultClio

39 900

2018r.

135 475 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System