Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) świecące sie kontrolki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bobson2211

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: modus
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Gru 2013, 21:14
Temat postu:

świecące sie kontrolki


witam, mam pytanie zapalił mi sie żułty kluczyk- (abs)- czerwona lampka stop i wykrzyknik w nawiasie , co to oznacza czy jestem skazany na serwis czy być może to jakiś bład komputera ,ponieważ wczesniej wyciągałem akumulator do ładowania .przed rozładowaniem akumulatora nie było tych komunikatów.prosze o pomoc.
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Sob 28 Gru 2013, 21:25
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) świecące sie kontrolki


A dlaczego w dziale przywitań? Ja temat przeniosę do właściwego działu, a Ty przeczytaj pkt 15 regulaminu forum i popraw Swój wpis Wink
Uzupełnij w profilu dane dot. posiadanego auta. Ułatwia udzielenie pomocy...
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
TomModi

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia
Posiadane auto: Renault Modus, '06. 1.5 dci 86 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2019, 10:02
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) świecące sie kontrolki


Witam, podepnę się pod temat, bo i u mnie, niestety, po raz pierwszy coś podobnego się wydarzyło. Styczniowy poranek, nieco na plusie czas do pracy a tu...najpierw komunikat, że poduszka coś nie teges, później, że ABS i odpalić nie da rady. Niedawno miałem wymianę sworznia lewego przedniego zawieszenia i paska napędu alternatora. Lecz po tych naprawach przejechałem ponad 1000 km (jedna daleka podróż; w trakcie której wszystko było jak trzeba). Po przyjeździe na miejsce i wystudzeniu silnika sprawdziłem jak zwykle, czy żadna żarówka nie świeci niepotrzebnie (automatyzacja, niestety!). Po dwóch dniach odpoczynku autka takie niemiłe zaskoczenie. Nigdy dotąd (25 tyś. km, ponad trzy lata eksploatacji) niczego takiego nie miałem. Na tym forum w jednym z wątków znalazłem sugestię, że przyczyną tego typu komunikatów (zupełnie błędnych, niczym nieuzasadnionych) może być zbyt niskie napięcie nominalne akumulatora z racji wieku (u mnie równo trzy lata). Sprawdziłem napięcie po tych nieudanych próbach odpalenia (rozrusznik ani razu nie zaskoczył, słychać było jedynie klikanie przekaźnika). Woltomierz na nieobciążonym akumulatorze wskazał trochę poniżej 12 V. Hmm...Niedobrze, pomyślałem. Chociaż "padnięcie" weterana akumulatora było wkalkulowane. Przecież chodzi całe trzy lata (zadbany, od czasu do czasu podładowany, odsiarczony...). Pytanie moje: czy ta cała pokładowa elektronika we współczesnym samochodzie nie ma możliwości wyłapać faktu, że akumulator nadaje się tylko na RECYKLING??? Przecież (jak kiedyś w mediach powiedziano) wytrzymał dwa lata i 11 dni:-) Pozdrawiam innych zaskoczonych podobnymi odkryciami.
Powrót do góry
romanoitaliano

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Audi a6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 12:00
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) świecące sie kontrolki


3 lata to trochę krótko jak na akumulator choć faktem jest, że modus 1.5 dci potrzebuje mocnego akumulatora- kiedyś doświadczalnie przerzuciłem aby odpalić aku które kręciło v6 2.4 na mrozie-10 a modusem nie chciało zakręcić pomimo,że stał w garażu podziemnym. Dopiero nowy bosch silver załatwił sprawę.
Mi najdłużej pochodził akumulator 10lat w hondzie i to nabyłem z używanym autem więc zakładam że miał na pewno więcej- bo pamiętam jak po zakupie auta zastanawiałem się kiedy padnie bo wizualnie wyglądał jakby tam trochę siedział.
W maxiskuterze 500cm3 aku to 2 lata max- testowałem już 3. w Audi 2.4 v6 7 lat

Sprawdź jeszcze połączenia przewodów masowych, zajrzyj do skrzynki przed akumulatorem.
Teoretycznie elektronika powinna wyłapać i wywalić komunikat low batery

Niestety to auto francuskie i dziwne usterki elektryczne min z palącymi się kontrolkami, nie działającymi włącznikami świateł, wycieraczek, i głupiejącymi modułami są tu na porządku dziennym, widać tu doskonale dystans pod względem elektroniki i elektryki jaki dzieli te samochody od aut japońskich ( wyprodukowanych w Japonii). Zastanawia mnie jak Francuzi latają w kosmos jak robią taką elektronikę
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

39 900

2018r.

135 475 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

57 900

2020r.

76 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

61 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

74 600

2019r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System