Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) scenic z gazem czy diesel



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zulesia

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2009, 08:20
Temat postu:

scenic z gazem czy diesel


Zdecydowalam zamienic clio II na scenica rocznik 98 moze 99. I tu
mam dylemat - kupowac z gazem czy diesla? Rocznie jezdze okolo 8 tys
km, glowinie po miescie, latem czesciej poza miasto. Co wg Was
bedzie bardziej ekonomiczne - nadmienie ze zalezy mi na jak
najnizszym koszcie eksploatacji.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
aksidraksi

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 19

Posiadane auto: renault, scenic lift, 1,6, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2009, 10:37
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) scenic z gazem czy diesel


ja mam scenika 1,6 z sekwencja przecietnie pali 9litrow gazu co przy dzisiejszej cenie gazu daje ok 13 zł na 100km wiec nie ma co sie zastanawiac tylko gazoloty brac Very Happy
_________________
AKSIDRAKSI
Powrót do góry
machowy

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Ford Focus 2.0 TDCi TITANIUM 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2009, 22:37
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) scenic z gazem czy diesel


Jeśli poruszać sie chcesz scenikiem głównie po mieście to z pewnością diesel nie jest wskazany. Co do LPG osobiście nie jestem zwolennikiem ale decyzja należy do Ciebie choć przy 8tys rocznie benzynowiec 1.6 czy też 1.8 nie narazi Cie na zbyt wysokie koszty paliwa Smile
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Sro 22 Kwi 2009, 23:14
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) scenic z gazem czy diesel


Koleżanko. piszesz że zależy Ci na niskich kosztach eksploatacji. niewiem czy kupując 10 letnie auto wogóle warto myśleć w ten sposób. przecież eksploatacja to nie samo paliwo. oczywiście jeśli jeżdzisz głównie po mieście to faktycznie diesel nie koniecznie , ale co do kosztów to wszystko zależy od egzemplarza. jeśli trafi się przyzwoite auto to nie ma znaczenia czy w dieslu czy benzynie bo nawet jeśli koszty paliwa będą nieco większe to z pewnoscią z tego auta będziesz zadowolona.
znam sporo posiadaczy sceni i obiektywnie mogę stwierdzić , że mniej osób wśród moich znajomych narzeka na diesle , ale tak czy inaczej auto w tym wieku potrafi zaskoczyć i zawsze trzeba mieć w zanadrzu kilka stówek.
ja jeżdżę mniej więcej 70 km - 80 km na sto poza miastem więc u mnie dieselek sprawuje się super, chociaż mój koleżka ze 3 miesiące temu sprowadził sobie benzyniaka z 97 r i jest zachwycony. co do gazu to niewiem jak wtym aucie ale ja niemam najlepszego zdania , bo w poprzednim aucie miałem gaz i było z tym trochę kłopotów , oczywiście to też zależy od rodzaju instalacji i servisu
Zyczę dobrego wyboru... Smile
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
artur2580

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): gniezno
Posiadane auto: reno scenic 1,6 16v 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2009, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) scenic z gazem czy diesel


koleżanko miałem gaz, diesla i obecnie benzyne, gazu w życiu już nie założe po 5latach eksploatacji na gazie mnóstwo problemów prawda jest taka że sama jazda wychodzi tanio ale ogólnie rzecz biorąc cudów nie ma, najbardziej byłem zadowolony z diesla, co prawda był to golf3. obecnie mam scenica 2001r benzyna 1,6. jeżdże głownie po mieście,czasem w wekendy poza miasto, spala mi ok 10 litrów na 100km po mieście, poza miastem zależy od jazdy ale z reguły koło 7l/100km. nie mam zamiaru założyc gazu. tak jak kolega prędzej pisał paliwo to nie jest całkowity koszt eksploatacji auta. ja polecam ci benzynę, jeśli stwierdzisz że koszty jazdy są dla ciebie za duże zawsze możesz założyc sobie lpg, a diesel to raczej nie na miasto, owszem spali "taniej", ale wykończysz turbine i koszty części i serwisowania są dużo wyższe jak silnika benzynowego. życze udanego zakupu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Kwi 2009, 20:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

61 900

2017r.

133 146 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System