Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Thalia i duże wycieki - Czyżby groził remont ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sudi

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Maj 2009, 14:24
Temat postu:

Thalia i duże wycieki - Czyżby groził remont ?


Witam,

jestem posiadaczem Thalii z 2001 roku z silnikiem 1.4 8v .

Samochód jeździ całkiem ok i przy przebiegu ok 80tys mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, a ponadto nie dokładałem do niej żadnych pieniążków .

Niestety ostatnimi czasy zabrałem się za częstsze zaglądanie pod maskę, gdyż zaniepokoiło mnie niesamowite spalanie - na pełnym baku jadę max 350km ! To co zauważyłem i przeglądnąłem, mocno mnie zasmuciło .

- Z przepustnicy i z okolic bloku silnika cieknie benzyna na wyższych obrotach.
- Stwierdzam nieszczelność układu dolotowego - z silnika uciekają spaliny co widać gołym okiem .
- Cały blok silnika jest wilgotny, miska olejowa zapocona i w kilku innych miejscach jest także wilgotno .
- W ciągu od listopada do maja, poziom płynu chłodniczego jest na minimum ( dziś dolewałem ).
- Zanotowałem branie oleju - ostatnia zmiana przy ok 60tys, a dziś dolałem litr .
- Przy odpalaniu słychać "bulgotanie" - tego nie było wcześniej
- Pow. 3.5tys obr słychać metaliczny dźwięk z silnika .

Co o tym Sądzicie ? Czy auto może czekać remont czy będzie to kosztowna naprawa ? Szczerze mówiąc przy wartości ok 10tys zł za samochód, zastanawiam się nad opłacalnością inwestowania w to auto, gdyż :

- Na tylnich słupkach pokazały się pęknięcia lakieru ! Pęknięcia, które mogą sugerować naprawy blacharskie, a auto kupilem NOWE W SALONIE !
- Do wymiany kwalifikuje się zawieszenie ( średnia sprawność 30% )
- Do wymiany mam gumy, ale się wstrzymałem z powodu, tego co się dzieje z autkiem .
- Przy 2 osobach na pokładzie, zaczyna mu brakować mocy - kiedyś jeździłem w 4 osoby i było ok - a jeździłem po górskich drogach, załadowany na narty.
- Do zrobienia wydech końcowy .

Cóż... jak widać lista usterek jest spora, nie licząc np. walniętego zamka tylniej klapy - nie działa z pilota, i rozkodowanego kluczyka ( jeżdżę na dodatkowym ) i stąd moje pytanie - jakie mogą być orientacyjne koszty napraw i doprowadzenia tego autka do stanu like new ? Czy generalnie będzie warto... Szczerze mówiąc, jestem bardzo zaskoczony, gdyż niedawno miałem przegląd i nie stwierdzono problemów ...

Pozdrawiam,

Paweł
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pią 01 Maj 2009, 14:41
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Thalia i duże wycieki - Czyżby groził remont ?


.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic Conquest

18 900

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultTwingo

17 499

2013r.

99 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultCaptur

45 900

2016r.

75 840 km

mazowieckie

RenaultMegane

69 990

2020r.

75 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System