Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Fiat panda a odcięcie pompy paliwowej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiksiu

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat panda 2007 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lip 2009, 10:48
Temat postu:

Fiat panda a odcięcie pompy paliwowej


Witam

Założyłem do swojej pandy, 2007 1.1, gaz (sekwencje).
Wyczytałem że w tych silnikach jest system zasilania paliwem bez powrotu.
Na forum znalazłem że montuje się odcięcie pompy paliwa.
Czy w związku z tym montować taki wyłącznik czy padnięcia pomp paliwa przy instalacjach LPG są przypadkiem.
Czy jest możliwość zamontowania automatycznego wyłącznika powiązanego z instalacją LPG żeby pompa sama się wyłączała przy pracy na gazie.
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pon 13 Lip 2009, 10:57
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Fiat panda a odcięcie pompy paliwowej


Układ benzynowy i LPG posiada zawór odcinający paliwo oraz gaz /na przemian/ w przeciwnym razie auto będzie pracować na paliwie oraz gazie.
Pompy zazwyczaj padają ponieważ użytkownicy jeżdżąc na gazie zapominają o paliwie w zbiorniku lub mają go za mało /p-pa chodzi na sucho/.
Wystarczy podnieść tylne siedzenie i posłuchać czy pompa pracuje podczas pracy silnika na LPG.

Ja z uruchomioną pompą kulam się już kilka latek po prostu trzeba pilnować stan paliwa który jest potrzebny do uruchamiania silnika.
Pompę wcześniej czy później wymienisz nic nie jest wieczne.
Jazda na samym gazie bez paliwa w zbiorniku jest szkodliwa dla instalacji paliwowej w aucie - grozi trwałymi uszkodzeniami wtrysku ,gaźnika oraz instalacji paliwowej.

Być może ktoś z forumowiczy ma odmienne zdanie na ten temat.

Kliknij
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.


Ostatnio zmieniony przez TAIF dnia Sro 15 Lip 2009, 20:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Pon 13 Lip 2009, 12:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Fiat panda a odcięcie pompy paliwowej


Witam !!! Zdecydowanie popieram temat . Sekwencję mam od ponad 5lat i żadnych odłączników pompy . Kol. TAIF bardzo dobrze to wyjaśnia, Ja dodam, że mała ilość paliwa w zbiorniku jest zabójcza dla pompy paliwa , latem ze względu na chłodzenie pompy i wtryskiwaczy, a zimą bo zbiera się rosa w zbiorniku ,a woda to śmierć dla silnika i łożysk pompy. Czystość zbiornika paliwa [woda rdza] to brak kłopotów z układem zasilania.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultTrafic

42 990

2014r.

293 000 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultMegane

62 900

2019r.

117 000 km

śląskie

RenaultScenic

44 990

2017r.

206 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System