Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtuch10

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes ML320(164) 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Lip 2009, 17:10
Temat postu:

opuszczone tuleje w silniku


Witam

w mojej "Wersalce" 3.0 dci V6 180 dopadł mnie ten sam problem który opisuje Forumowicz (ubytki plynu chłodzącego) po demontażu glowic okazało że dwie tuleje są opuszczone mechanik proponuje szlif
bloku od miejsca opuszczenia się tulei (ponoć tuleje opuszczają się tylko raz a on wcześniej już praktykował już taką metodę z pozytywnym skutkiem) alternatywą jest wykonanie specjalnych uszczelek pod głowicę z kołnierzami w miejscach opuszczonych tulei ( wykonuje je firma produkująca uszczelki w W-wie ) piszę ten spot ponieważ na wielu "Forach" pojawia się ten temat i być może opisane metody
" uratują (jeśli będą skuteczne napiszę o tym po odebraniu wersalki od mechanika ) wiele budżetów posiadaczy "wersalek"
Jednocześnie proszę o opinie o tych rozwiazaniach być może ktoś już to zastosował - z jakim skutkiem ?
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Sro 15 Lip 2009, 19:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3809
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 173/25
Wysłany: Sro 15 Lip 2009, 22:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


Według mnie te metody nie mają szans rozwiązać problemu. Podejrzewam że w tych silnikach jest po prostu błąd w konstrukcji. Proponuję wyprasować tuleje i zamówić nowe z zamkiem a w samym bloku wykonać wyfrezowanie pod wypust. To załatwi dopiero problem raz na zawsze a nie jakieś tam szlify i tego typu historie na chwilę..... .
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 24 Lip 2009, 22:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


A kolrgo przy jakim przebiegu opusciły sie tuleje? Ja mam przeleciane 190tys i zadnych objawów i w serwisie powiedzieli mi ze silnik sie juz tak ułożył ze nie powinno nic sie dziać, ciekawe... Natomiast rozmawiałem z mechanikiem w saabie odnośnie naszego 3.0, bo w saabach jest ten sam motor i ta firma wypuściła na rynek grubsze uszczelki pod głowice ,podobno pomaga . Warto sie tym zainteresowac, a jak usunąłeś swoją awarie?
Powrót do góry
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Sro 16 Wrz 2009, 12:38
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


Witam, mam ten sam problem zrobilem swoją wersalką 125 tyś km i ostatnio zaczął wywalać wode ze zbiorniczka. Okazało się ze w ukł. chłodz. jest spalina-puściła uszczelka. Ale oczywiscie zeby nie było za łatwo okazało się ze trzeba odrazu wymienić rozrząd i zrobić pare innych [cenzura]ół zeby wszystko grało i serwis wyliczył 12tyś złotych...posikałem się ze śmiechu i obecnie zaczynam szukać jakiegos warsztatu który zna się na rzeczy i usunie usterkę. Co do uszczelki to mam kupić w saabie( tez mają te silniki i tez mają z nimi problemy więc zrobili uszczelkę grubszą od standardowej i to ma pomoc). Oczywiscie nei mogę znalezc zbyt duzo zamienników a nawet jesli są to wcale nie duzo tańsze tak więc podejrzewam ze naprawa i tak będzie baaardzo droga.Załamka
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 16 Wrz 2009, 12:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Sro 16 Wrz 2009, 13:03
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


.
Powrót do góry
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Sro 16 Wrz 2009, 14:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


dzieki za info co do uszczelek ale powiedz mi czy to są te oryginały co siedzą w tym silniku czy te grubsze o 0.1mm które mam kupic? Pozdroo
Powrót do góry
janos506

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Renault VelSatis 3.0dci Initiale
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Wrz 2009, 22:54
Temat postu:

siema!!!!!!!Pozbyłem sie problemu z przegrzewaniem silnika !


Witam!!!!!!!!!!!!
Very Happy
Vel 3.0dci Initiale Paris!!!
koszt naprawy od 7-8 tys ale problemu się pozbywamy raz na zawsze
Tulejowanie , nowe szklanki z zamkami ......
A gdzie to zrobić ????
Proszę dzwonić do mnie mój nr 696019677
Poinformuję gdzie i jak postępować !!!!!
_________________
poszukuję instrukcji do VelSatisa 3.0dci 2004r
Powrót do góry
skype status
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 09:47
Temat postu:

TURBO KAMERA


Witam, wczoraj o 21:15 na TVN TURBO w programie TURBO KAMERA bylo o silniku 3.0d starają się zrobić aferę udowadniają ze to wada fabryczna. Sam pomysł spoko nagłośnić i ośmieszyc trochę tych cwaniaczków z renault saaba i opla ze nam takie buble wcisneli...Ja piszę do goscia z warszawki który to wszystko rozkręcił bo jest plan pozwu zbiorowego. Jestem realistą i nie sądzę żeby coś z tego wyszło ale spróbować zawsze można:)
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 21:30
Temat postu:

tuleje 3.0 dci


A ciekawy jestem jak temat wygląda silników 3.0 dci które miały akcje naprawcze w ASO i miały zmieniane chłodzenie? Bo mój Vel satis takie cosik przeszedł ,mam przejechane ponad 190tysi i odpukać w nie malowane wszystko jest miodzio lodzio Smile
Powrót do góry
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Czw 22 Paź 2009, 10:52
Temat postu:

Re: tuleje 3.0 dci


MareckiEl napisał:
A ciekawy jestem jak temat wygląda silników 3.0 dci które miały akcje naprawcze w ASO i miały zmieniane chłodzenie? Bo mój Vel satis takie cosik przeszedł ,mam przejechane ponad 190tysi i odpukać w nie malowane wszystko jest miodzio lodzio Smile


...a co to znaczy zmienione chłodzenie? Co Ci robili w aucie wiesz? Ostatnio słyszałem nawet ze chcąc upchnąć ten silnik do aut zmniejszono miskę olejową o 1,5litra co moze tez powodować przegrzania.
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 22 Paź 2009, 14:37
Temat postu:

magiczne 3.0 dci ....


Dokładnie nie wiem co robili ale na pierwszy rzut oka ,wydajniejsze dwa wiatraki na chłodnicy . Kolega ma Vel Satisa z 2002 3.0 i ma jeden wentylator...... Poza tym jak stoje na postoju nawet w lekko ciepły dzionek od razu wentylatory się włączją ,gdzie w normalnych samochodach trzeba sporo poczekać . Było chyba oprogramowanie też zmieniane .
Bedę jutro przejezdzał obok ASO to zajade i coś sie postaram dowiedzieć bo szczerze mówiąc nikt w ASO sie nie chwalił co robili , dostałem kawke i ciasteczko i grzecznie zapłacili za taxi do domu Laughing w dwie strony no poprostu wazelina total ........ może dlatego że u nich był VEL kupowany , jutro napisze co się dowiedziałem
NAtomiast z innego źródła dowiedziałem się aby uniknąć ewentualnego przegrzania , niektórzy zdejmują górną osłonę silnika a w dolnej wycunają otwór 30 na 30 cm w celu wentylacji komory silnika. Rozmawiałem z typem co nawet w Vel Satisie zrobił subtelne skrzela na masce w stylu Evo i pomaga , ale w jakim stopniu ? czas pokaze
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 19:07
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


Byłęm dziś w ASO ale powiedziano mi że mój samochód nie przechodził zadnego OTSu..... a ja wiem ze coś było robione ...... Ehhh szkoda słów na nich .
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 16:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


Posiadam OTSy do naszych 3.0 czy do Vel Satisa czy Espace4 , różne są opcje zabezpieczenia silnika przed tą usterką ,zależą od nr fabrycznego pojazdu.
Ponadto mam prośbe czy możecie koledzy spojrzeć jaki macie nr fabryczny zbiorniczka wyrównawczego? bo nie wiem czy mam starego czy nowego typu , jest to ważne !!!!! Od tego trzeba zacząć jeżeli chodzi o profilaktykę
Powrót do góry
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 14:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) opuszczone tuleje w silniku


różne sposoby zabezpieczenia silnika przed usterką...czyli jakie np? Ja za 2 tyg odbieram swoją versalkę po wymianie tulei cylindrów, planowaniu wymianie uszczelek silnika, zbiorniczka oczywiscie tez i ciekawy jestem co z tego wyjdzie... Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultLaguna

15 900

2007r.

199 000 km

śląskie

RenaultScenic

11 900

2007r.

256 000 km

łódzkie

RenaultClio

39 900

2018r.

46 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System